Преса про російську "Гуту", втечу століття, бізнесові піджмурки та гарбузові рецепти

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 8 - 15 жовтня 2015 року.

 

Галичина

Слідами "золотого потяга". Вже декілька місяців сілезька земля привертає увагу польської і світової спільноти, а місто Валбжих стало відомим на весь світ. Причина - нацистський "золотий потяг", який начебто із 300 тоннами золота, срібла і вольфраму, а аткож цінними дкоументами чекає на своїх відкривачів. Журналіст "Галичини" побував у самому епіцентрі цих подій. Сторінка 19 видання.

 

На місці штаб-квартири Романа Шухевича освятили хрест. Напередодні 14 жвтня на околиці села Пукова на Рогатинщині освятили пам'ятний хрест. місце обрано не випадково - тут з осені 1945 до літа 1946 рр. перебував головний командир УПА Роман Шухевич. Сторінка 1 видання.

 

А. Фармуга: Отримав стимул більше зайнятись громадською роботою.  Андрій Фармуга відомий політолог, спеціаліст у сфері ІТ та громадський актвиіст. Нещодавно він повернувся із зони АТО. Про його бачення подій на сході та політичної ситуації переб виборами в Галичини - сторінка 2 видання.

 

 

Західний кур'єр

Російська "Гута" не стане українською. Кабмін заборонив франківській облраді націоналізувати російський пансіонат "Гута" на Богородчанщині. Деталі - у топ-темі "ЗК". Сторінка 4.

 

 

Вікна

«Степан Бандера у Хотіні бував». Василь Курник показав «Вікнам» світлину, зроблену 77 років тому на свято Покрови у Хотіні. Василь Курник — співавтор книги «Хотінь: погляд з минулого у сьогодення» про 575-літню історію Хотіня, до якої увійшли рідкісні фото на пізнавальні статті авторства сучасників. Книга, у яку він вклав багато власної праці, вийшла у Калуші у 2015 році. Презентація книги відбулася у червні. Участь взяли усі, кому небайдужа історія рідної землі.

 

Євген Гірник: «Калуш — не чиясь вотчина, а громада вільних людей, що мають зробити усвідомлений вибір». 2014 рік виявився занадто бурхливим для Калуша. Фактично, впродовж року тривало протистояння між міським головою Ігорем Насаликом й активною частиною громади. Спочатку був Майдан і претензії громади: мовляв, Ігор Насалик не тільки не очолив місцевий громадський рух за визволення від влади Януковича, але і навіть не висловив калушанам публічної підтримки. Потім були тарифи, точніше, захмарний стрибок ціни на водопостачання і водовідведення у Калуші. Громада — вибухнула і зажадала пояснень. Ігор Насалик всіляко відмовчувався, документів людям так і не надав, а в пік протистояння — покинув місто, ставши народним депутатом.

 

Рецепти з гарбуза та крем-суп з чеддером. Лапша виходить яскраво жовтою, м’якою, ніжною, не розварюється. Чудово підходить і до м’ясної підливи, і для молока, і для супу. — Готувала кілька варіантів рагу з гарбуза, дам рецепт останнього. Гарбуз в рагу має прекрасну текстуру, не розпадається. Все смачно і красиво! Дуже рекомендую! — каже Любов Біріна.

 

 

Репортер

Врятувати бійця Івахнюка. Поранений калушанин Олег Івахнюк вже півтора роки прикутий до ліжка. Переніс понад двадцять операцій, нині в Іспанії, лише там йому дають надію на одужання. Але на це ще потрібні гроші. Як бійця Івахнюка рятують усією громадою — у топ-темі номера. Сторінка 7.

 

Втеча століття. Понад сто років тому зі станиславівської тюрми утік в’язень. І не простий злодюжка, а вбивця намісника Галичини Мирослав Січинський. Як йому це вдалося — у Репортері.

 

Парковки чекають господарів. Підприємства Сервіс Авто, яке керувало парковками, вже нема. Основна причина — борги. Гроші вони збирали, а от з податками якось не склалося. Тепер буде конкурс. Деталі - на автосторінці Репортера.

 

 

Галицький кореспондент

Бізнесові піджмурки. Де шукати прибутк під час кризи, куди вкладати гроші і як вигідно жонглювати капіталом - радять експерти з бізнесу. Сторінка 19 видання.

 

Роман Фабрика: Я той чоловік, який продумує кроки на роки вперед. Напередодні 75-літнього ювілею "ГК" поспілкувався з відомим журналістом Романом Фабрикою. Людина надзвичайної харизми, талантів та здібностей. Деталі розмови - сторінка 18.

 

Сенс життя - у великій любові до Бога. Сестра Антонія Качмар, одна з перших монахинь Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, святкує 90-річчя. Вона пережила Другу світову війну, рік провела у тюрмі під слідством, але суд її виправдав, а після всього вступила до монастиря. Сторінка 22.


15.10.2015 587 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1578 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

252
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1155 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955