Преса про російську "Гуту", втечу століття, бізнесові піджмурки та гарбузові рецепти

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 8 - 15 жовтня 2015 року.

 

Галичина

Слідами "золотого потяга". Вже декілька місяців сілезька земля привертає увагу польської і світової спільноти, а місто Валбжих стало відомим на весь світ. Причина - нацистський "золотий потяг", який начебто із 300 тоннами золота, срібла і вольфраму, а аткож цінними дкоументами чекає на своїх відкривачів. Журналіст "Галичини" побував у самому епіцентрі цих подій. Сторінка 19 видання.

 

На місці штаб-квартири Романа Шухевича освятили хрест. Напередодні 14 жвтня на околиці села Пукова на Рогатинщині освятили пам'ятний хрест. місце обрано не випадково - тут з осені 1945 до літа 1946 рр. перебував головний командир УПА Роман Шухевич. Сторінка 1 видання.

 

А. Фармуга: Отримав стимул більше зайнятись громадською роботою.  Андрій Фармуга відомий політолог, спеціаліст у сфері ІТ та громадський актвиіст. Нещодавно він повернувся із зони АТО. Про його бачення подій на сході та політичної ситуації переб виборами в Галичини - сторінка 2 видання.

 

 

Західний кур'єр

Російська "Гута" не стане українською. Кабмін заборонив франківській облраді націоналізувати російський пансіонат "Гута" на Богородчанщині. Деталі - у топ-темі "ЗК". Сторінка 4.

 

 

Вікна

«Степан Бандера у Хотіні бував». Василь Курник показав «Вікнам» світлину, зроблену 77 років тому на свято Покрови у Хотіні. Василь Курник — співавтор книги «Хотінь: погляд з минулого у сьогодення» про 575-літню історію Хотіня, до якої увійшли рідкісні фото на пізнавальні статті авторства сучасників. Книга, у яку він вклав багато власної праці, вийшла у Калуші у 2015 році. Презентація книги відбулася у червні. Участь взяли усі, кому небайдужа історія рідної землі.

 

Євген Гірник: «Калуш — не чиясь вотчина, а громада вільних людей, що мають зробити усвідомлений вибір». 2014 рік виявився занадто бурхливим для Калуша. Фактично, впродовж року тривало протистояння між міським головою Ігорем Насаликом й активною частиною громади. Спочатку був Майдан і претензії громади: мовляв, Ігор Насалик не тільки не очолив місцевий громадський рух за визволення від влади Януковича, але і навіть не висловив калушанам публічної підтримки. Потім були тарифи, точніше, захмарний стрибок ціни на водопостачання і водовідведення у Калуші. Громада — вибухнула і зажадала пояснень. Ігор Насалик всіляко відмовчувався, документів людям так і не надав, а в пік протистояння — покинув місто, ставши народним депутатом.

 

Рецепти з гарбуза та крем-суп з чеддером. Лапша виходить яскраво жовтою, м’якою, ніжною, не розварюється. Чудово підходить і до м’ясної підливи, і для молока, і для супу. — Готувала кілька варіантів рагу з гарбуза, дам рецепт останнього. Гарбуз в рагу має прекрасну текстуру, не розпадається. Все смачно і красиво! Дуже рекомендую! — каже Любов Біріна.

 

 

Репортер

Врятувати бійця Івахнюка. Поранений калушанин Олег Івахнюк вже півтора роки прикутий до ліжка. Переніс понад двадцять операцій, нині в Іспанії, лише там йому дають надію на одужання. Але на це ще потрібні гроші. Як бійця Івахнюка рятують усією громадою — у топ-темі номера. Сторінка 7.

 

Втеча століття. Понад сто років тому зі станиславівської тюрми утік в’язень. І не простий злодюжка, а вбивця намісника Галичини Мирослав Січинський. Як йому це вдалося — у Репортері.

 

Парковки чекають господарів. Підприємства Сервіс Авто, яке керувало парковками, вже нема. Основна причина — борги. Гроші вони збирали, а от з податками якось не склалося. Тепер буде конкурс. Деталі - на автосторінці Репортера.

 

 

Галицький кореспондент

Бізнесові піджмурки. Де шукати прибутк під час кризи, куди вкладати гроші і як вигідно жонглювати капіталом - радять експерти з бізнесу. Сторінка 19 видання.

 

Роман Фабрика: Я той чоловік, який продумує кроки на роки вперед. Напередодні 75-літнього ювілею "ГК" поспілкувався з відомим журналістом Романом Фабрикою. Людина надзвичайної харизми, талантів та здібностей. Деталі розмови - сторінка 18.

 

Сенс життя - у великій любові до Бога. Сестра Антонія Качмар, одна з перших монахинь Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, святкує 90-річчя. Вона пережила Другу світову війну, рік провела у тюрмі під слідством, але суд її виправдав, а після всього вступила до монастиря. Сторінка 22.


15.10.2015 569 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1376 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1698 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2493
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2315 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7559
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15279 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

333

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1052

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1911
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

671
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

912
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

938
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1967
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1018
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35169 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

287
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

496
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

641
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

959