Преса про перехідну медаль, єдину Церкву, хворих дітей та маршрутний дозор

 

 

Огляд преси за період 4 - 11 червня 2015 року.

 

Галичина

На шляху до єдиної Церкви. У понеділок в Михайлівському Золотоверхоум монастирі відбулося спільне засідання комісій Української Православної Церкви Київського патріарахату та Української Автокефальної православної Церкви. УАПЦ та УПЦ КП мають намір і бажанння у близькому часі об'єднатися в єдину Помісну Православну Українську Церкву. Деталі у топ темі Галичина. Сторінка 2.

 

Утеплення горища - найкращий спосіб зекономити на опаленні. В умовах складної економічної ситуації в Україні та підвищення тарифів на газ витрати на опалення дедалі більше турбують власники приватних будинків. Сторінка 3.

 

Біблійний сад у "Містечку Марії". "Містечко Марії", що у Галицькому районі, 28 червня приймає єпархіальну прощу родин. Сторінку 14.

 

Репортер

Магія під час війни. Малійови півроку тому переїхали на Прикарпаття з Луганська. зараз живуть у селі Лисець. петро - фокусник і дуже хоче розвивати це мистецтво тут. Його дружина Настя - художник. стоірнка 15.

 

І хворі діти сміються. У Надвірнянському будинку дитини вже півтоар роки парцює перше та єдине в Україні паліативне відділення для важкохворих дітей. Їхні діагнози - як вирок. Вилікувтаи їх може лише чудо. Але люди здатін подегшити їм життя, аби вони посміхалися... Деталі у топ темі Репортера.

 

Життя після демобілізації. Василь Сенів, 24 річний боєць АТО із села Вишків Долинського району, воював на Донбасі разом із молодшим братом Іваном. У березні цього року їх обох демобілізували. Від жаху війни хлопці не можуть відійти досі, але готові воювати знов. Сторінка 6.

 

 

Галицький кореспондент

Перехідна медаль. На лінійці останнього дзвоника у Коломийській школі №1 сталася виняткова подія, яка сколихнула спочатку Коломию, а потім і всю область. Випускник Марко Левандовський зняв свою золоту медаль і передав її своїй однокласниці Олі Мацюк. Далі взяв мікрофон та, звертаючись до дівчини, сказав, що вона несправедливо залишилася без медалі, хоча найбільше з усіх присутніх її заслуговує. Тому це її медаль… Сторінка 4 ГК.

 

Свідками бракує конкретики. В Івано-Франківському міському суді продовжується розгляд справи скандального блогера Руслана Коцаби. Суд продовжив заслуховувати свідків. За два дні було допитано ще дев'ять свідків. Але з 15 осіб поки що ніхто не назвав конкретних прізвищ тих ,кого відеозвернення Коцаби спонукало уникнути мобілізації. Сторінка 5.

 

Громадам пропонують іти в ліс по дрова. Суттєве подорожання газу змушує шукати альтернативні джерела теплової енергії. Один із варіантів здешевлення опалення є перехід на твердопаливні котли. Активні косівчани взялися втілювати цю ідею.

 

 

Західний кур'єр

З міста у село - романтика чи перспектива. Місце, де ми мешкаємо, прямо і безпосередньо впливає на рівень і стиль нашого життя, здоров'я, наші звички, потреби, уподобання, можливості та мрії. Постійне зростання цін на продукти, пальне, ліки масові скорочення, труднощі з парцевлаштуванням все частіше штовхають міщан шукати прихисток в обіймах українського села. Сторінка 14 - 15 "ЗК".

 

"Золоті" дівчата з Городенки. Жіночий чемпіонат України з гандболу завершився впевненою перемогою Львівської "Галичанки". До першого в історії колективу золотого тріумфу долучилися одрауз четверо дівчат-вихованок городенківської ДЮСШ. Сторінка 17.

 

Маршрутний дозор. Роботу громадського транспорту моджна відстежувати в Інтернеті.

 

Вікна

На 100-річчя до Тамари Котової прилетів голуб. Днями калушанці Тамарі Котовій виповнилося 100 років. Доля закинула її на Україну з Санкт-Петербурга — сім’я рятувалася від примусового виселення до Сибіру. Тамара Котова ніколи не була одруженою і не мала дітей. У свої 100 років жінка дуже добре виглядає, адже увесь час прискіпливо за собою доглядала, обтиралася холодною водою, і — не їла після шостої вечора. На 100-ліття до Тамари Котової завітали не тільки представники міської влади та колеги-педагоги, але й несподіваний гість — голуб. Він ніяк не хотів покидати помешкання ювілярки і навіть впритул підійшов до її ліжка.

 

Свиноферма у Кропивнику. Діалог триває. Днями у Калуській РДА було гаряче. Говорили — про будівництво свиноферми у Кропивнику. Люди — зібрали підписи проти будівництва та вимагають у районної влади й інвестора до них прислухатися. Влада — у роздумах. Інвестор обіцяє 500 000 доларів на розвиток інфраструктури села.

 

“Кіборг” з Калуша Станіслав Стовбан почав ходити. У безстрашного "кіборга" Станіслава Стовбан не було шансів вижити після того, як на нього впали уламки підірваного терміналу Донецького аеропорту. А він вижив всупереч травмі, несумісній із життям, і колосальній втраті крові. Лікарі центрального клінічного військового шпиталю зробили неможливе і калушанин став на ноги.

 

Любов Липовська: «Перед «Коронацією слова» прочитала 18 романів». Цього рокукал ушанка, режисер театру «Любарт» Любов Липовська стала експертом Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2015». На конкурс було подано тисячі рукописів, які показали, що цього року у фокусі українських літераторів — здебільшого сучасні реалії.


11.06.2015 400 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3609
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1368
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1472
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2591
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2320
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2250

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

217

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1454

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2206

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2948
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

504
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

642
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

643
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

492
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15934
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2839
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1115
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26594 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

968
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

827 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

631