Преса про нового голову ОДА, нову-стару автостанцію, євроінтеграцію і газові балончики

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

 

А ще про історичне середмістя Івано-Франківська, дорожній контроль, президентський резерв на Прикарпатті і наближення Миколая. Огляд преси за період 7 - 14 листопада 2013 року.

 

Галичина

В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Галичина» новий голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов розповів про завдання, які поставив перед ним Президент, плани щодо соціально-економічного розвику Франківщини, кадрові ротації, налагодження співпраці із обласною радою, а також про свої улюблені книги, друзів, сім’ю. Отож, «Василь Чуднов: Хто відвернеться від людей, той ніколи не буде в моїй команді».

 

Україна стрімко просувається в напрямі до євро інтеграції і, безумовно, швидкість цього процесу багато в чому залежить від професійного рівня підготовки молодого покоління. Які ж кроки сьогодні вживає влада для того, щоб наші молоді фахівці були затребувані всередині країни і за її межами? Про «Європейські перспективи української освіти» в новому номері «Галичини». Сторінка 4.

 

Західний кур’єр

З минулого тижня автобуси міжнародних та міжобласних маршрутів почали відправлятися з івано-франківської автостанції №2, що у мікрорайоні «Пасічна». Зміна місця відправлення автобусів найбільше незручностей додала саме пасажирам – і мешканцям, і, особливо, гостям міста. Адже, щоб сісти чи, скажімо, здійснити пересадку на побрібний автобус, їм доведеться ще якось добиратися до цієї автостанції. Як Івано-Франківськ став містом чотирьох автостанцій читайте на сторінці 4 «ЗК».

 

Івано-Франківщина отримав нового голову облдержадміністрації. За «чистими правилами» політичної гри буквально з часу пизначення того чи іншого достойника на цю посаду, його тут же починають «знімати». Очевидно, що схожа доля очікує і Василя Чуднова. І не важливо – з приводом чи без приводу. Найімовірніше, до президентських виборів це знову таки будуть інформаційні «качки». Втім, так чи інакше «ЗК» склав свій кадровий резерв Президента на Прикарпатті. Серед них Богдан Гдичинський, Руслан Гусак, Василь Варцаба, Зіновій Митник, Ігор Насалик. Деталі на сторінці 5 видання.

 

Івано-Франківськ дуже подобається приїжджим людям. Подорожній, який побував у столиці Прикарпаття 20-30 років тому, дотепер згадує місто між двома Бистрицями – симпатичне і досить комфортне для постійного проживання. Історія населеного пункту – як людська біографія, але із суттєвою різницею: у своє колишнє людина може повернутися лише подумки, а місто живе сьогоденням і якоюсь своєю частиною – в минулому. Унікальну можливість одночасно побачити кілька історичних епох створює середмістя зі старовинною архітектурою. Саме про нього у свідому номері «ЗК». Сторінка 18.

 

Репортер

Багато прикарпатців нині носять з собою газові балончики, дехто має електрошокери, газові й травматичні пістолети. Та іноді ці засоби опиняються в руках злочинців. Де межа між самообороною та порушенням? Озброєні та безпечні - у топ-темі номера «Озброєні та безпечні».

 

Дорожній контроль знає кожен водій. Їхні антидаішні відео популярні в інтернеті. Скоро контролери будуть у Франківську. Як працюють народні месники, читайте в газеті.

 

На Прикарпатті почалася акція Миколай іде до сиріт. Діти пишуть йому листи: прості, душевні, світлі. Про що просить малеча та як небайдужі прикарпатці працюють помічниками святого, читайте в газеті. А Миколай уже в дорозі…

 

Вікна

"Верхня без води".Упродовж трьох років мешканці вулиці Войнилівської, що у селі Верхня, живуть без води. Серед них — 34 дітей. Проблема у тому, що вода у криницях має неприємний запах та жовтуватий колір і непридатна не тільки для пиття, але і — для побутових потреб. Фахівці наразі не можуть визначити джерела забруднення. Хоча версії — невтішні.

 

Збігнєв Адамскі: «У Польщі навчили правильної роботи. Такий приклад має бути і в Україні». Поляк пан Збігнєв й українка, калушанка Марія Адамська вже багато років постійно курсують між Польщею й Україною: або ж у власних потребах, або ж у громадських справах. На їхньому рахунку — кілька реалізованих проектів співпраці Калуша та польських містечок, зокрема, міста-побратима Горлиць. Живучи поміж двох держав, люди помічають постійну різницю — у цінах і зарплатах, умовах життя, внутрішній свободі і політичній ситуації. Отже, Калуш очима Збігнєва Адамскі —  в інтерв’ю «Вікнам».

 

"Епізоди. 100 років калуського храму".Цього тижня Калуш відзначатиме велике свято. Справжнє свято калуського християнського духу, свято для калушан. 100 років тому був освячений мурований храм Святого Архистратига Михаїла у Калуші. Він пережив одне із найбільш складних і напружених століть в історії. І нині об’єднує містян у великій радості й у скруті. «Вікна» пропонують 100-річну історію храму — в епізодах із публікацій «Вікон».


14.11.2013 483 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

310
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2912
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1976
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1347 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2360

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

691

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2137

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

816

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1405
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

138
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

465
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

997
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

140
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

755
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

736
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8210
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

820 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

873
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2165 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

817