Преса про нового голову ОДА, нову-стару автостанцію, євроінтеграцію і газові балончики

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

 

А ще про історичне середмістя Івано-Франківська, дорожній контроль, президентський резерв на Прикарпатті і наближення Миколая. Огляд преси за період 7 - 14 листопада 2013 року.

 

Галичина

В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Галичина» новий голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов розповів про завдання, які поставив перед ним Президент, плани щодо соціально-економічного розвику Франківщини, кадрові ротації, налагодження співпраці із обласною радою, а також про свої улюблені книги, друзів, сім’ю. Отож, «Василь Чуднов: Хто відвернеться від людей, той ніколи не буде в моїй команді».

 

Україна стрімко просувається в напрямі до євро інтеграції і, безумовно, швидкість цього процесу багато в чому залежить від професійного рівня підготовки молодого покоління. Які ж кроки сьогодні вживає влада для того, щоб наші молоді фахівці були затребувані всередині країни і за її межами? Про «Європейські перспективи української освіти» в новому номері «Галичини». Сторінка 4.

 

Західний кур’єр

З минулого тижня автобуси міжнародних та міжобласних маршрутів почали відправлятися з івано-франківської автостанції №2, що у мікрорайоні «Пасічна». Зміна місця відправлення автобусів найбільше незручностей додала саме пасажирам – і мешканцям, і, особливо, гостям міста. Адже, щоб сісти чи, скажімо, здійснити пересадку на побрібний автобус, їм доведеться ще якось добиратися до цієї автостанції. Як Івано-Франківськ став містом чотирьох автостанцій читайте на сторінці 4 «ЗК».

 

Івано-Франківщина отримав нового голову облдержадміністрації. За «чистими правилами» політичної гри буквально з часу пизначення того чи іншого достойника на цю посаду, його тут же починають «знімати». Очевидно, що схожа доля очікує і Василя Чуднова. І не важливо – з приводом чи без приводу. Найімовірніше, до президентських виборів це знову таки будуть інформаційні «качки». Втім, так чи інакше «ЗК» склав свій кадровий резерв Президента на Прикарпатті. Серед них Богдан Гдичинський, Руслан Гусак, Василь Варцаба, Зіновій Митник, Ігор Насалик. Деталі на сторінці 5 видання.

 

Івано-Франківськ дуже подобається приїжджим людям. Подорожній, який побував у столиці Прикарпаття 20-30 років тому, дотепер згадує місто між двома Бистрицями – симпатичне і досить комфортне для постійного проживання. Історія населеного пункту – як людська біографія, але із суттєвою різницею: у своє колишнє людина може повернутися лише подумки, а місто живе сьогоденням і якоюсь своєю частиною – в минулому. Унікальну можливість одночасно побачити кілька історичних епох створює середмістя зі старовинною архітектурою. Саме про нього у свідому номері «ЗК». Сторінка 18.

 

Репортер

Багато прикарпатців нині носять з собою газові балончики, дехто має електрошокери, газові й травматичні пістолети. Та іноді ці засоби опиняються в руках злочинців. Де межа між самообороною та порушенням? Озброєні та безпечні - у топ-темі номера «Озброєні та безпечні».

 

Дорожній контроль знає кожен водій. Їхні антидаішні відео популярні в інтернеті. Скоро контролери будуть у Франківську. Як працюють народні месники, читайте в газеті.

 

На Прикарпатті почалася акція Миколай іде до сиріт. Діти пишуть йому листи: прості, душевні, світлі. Про що просить малеча та як небайдужі прикарпатці працюють помічниками святого, читайте в газеті. А Миколай уже в дорозі…

 

Вікна

"Верхня без води".Упродовж трьох років мешканці вулиці Войнилівської, що у селі Верхня, живуть без води. Серед них — 34 дітей. Проблема у тому, що вода у криницях має неприємний запах та жовтуватий колір і непридатна не тільки для пиття, але і — для побутових потреб. Фахівці наразі не можуть визначити джерела забруднення. Хоча версії — невтішні.

 

Збігнєв Адамскі: «У Польщі навчили правильної роботи. Такий приклад має бути і в Україні». Поляк пан Збігнєв й українка, калушанка Марія Адамська вже багато років постійно курсують між Польщею й Україною: або ж у власних потребах, або ж у громадських справах. На їхньому рахунку — кілька реалізованих проектів співпраці Калуша та польських містечок, зокрема, міста-побратима Горлиць. Живучи поміж двох держав, люди помічають постійну різницю — у цінах і зарплатах, умовах життя, внутрішній свободі і політичній ситуації. Отже, Калуш очима Збігнєва Адамскі —  в інтерв’ю «Вікнам».

 

"Епізоди. 100 років калуського храму".Цього тижня Калуш відзначатиме велике свято. Справжнє свято калуського християнського духу, свято для калушан. 100 років тому був освячений мурований храм Святого Архистратига Михаїла у Калуші. Він пережив одне із найбільш складних і напружених століть в історії. І нині об’єднує містян у великій радості й у скруті. «Вікна» пропонують 100-річну історію храму — в епізодах із публікацій «Вікон».


14.11.2013 476 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3099 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

891

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

142
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1107