
Огляд преси за період 28 травня - 4 червня 2015 року.
Галицький кореспондент
Зуб на виживання. Страхітливі історії про візит до стоматолога іноді стають реальністю. Лікарська помилка чи недосконалість усієї медицини - де шукати винни? У ГК історія франківчанки, яка після візиту до лікаря, знайшла у себе в зубі 3-см голку. Сторінка 18 ГК.
Обережно, дитячі табори. Цьогоріч безпека дитячих таборів залишається на совісті директорів закладів. Жодна перевірка тепер їм не указ. Деталі - сторінка 7 ГК.
Коли немає надії на примирення... "Так не повинно було статись", - кажуть ті, хто з вірою та надією вступав у спільноту любові, а знайшов тільки біль. В Україні багато подружніх пар, які уклали церковний шлюб, розлучаються. Через деякий час, знайшовши собі нову пару, розлучений знову бажає обвінчатись, але греко-католицька церква вже не вінчає вінчаних. Люди йдуть до церковного трибуналу. Сторінка 19.
Репортер
Жінка з сектору правди. Франківчанка Людмила Дем'яник до Майдану була директором кадрового агенства, все залишила та поїхала у Київ. Тепер майже рік воює на Донбасі. Деталі - у топ темі Репортера. Сторінка 3.
Олександр Солонтай: Хочеться побажати депутатам розуму. Восени нас чекають чергові вибори. Але за яким законом? У Раді вже є кілька проектів. Експерт Олександр Солонтай в інтерв’ю Репортеру найбільше бажає нардепам розуму. Сторінка 4.
GPS-навігатори, форма і чотири гривні. З десятого червня, якщо пасажир бачить, що в маршрутці є навігатор і водій видає квиток, то треба платити чотири гривні. А от якщо цього немає — то дві. За відсутність квитка штрафуватимуть пасажира — наголошує Репортер.
Галичина
Обертинська афера. Працівниця Ощадбанку за 10 років видурила в кількох сотень односелцьів 10 мільйонів гривень. Деталі у топ-темі Галичини. Сторінка 5.
Вибори чи адмінреформа? Українська влада власноруч загнала себе у глухий кут. Дискусія навколо перспективногоплану об'єднання територіальних громад в області набирає обертів. Виявити деякі "підводні" камені реформи вдалося із несподіваного джерела - Ради Європи. Деталі - сторінка 4.
Ми звикли вже до цієї війни... Днями в селі Підгір'я Богородчанського району місцевий священик отець Петро освятив і благословив два автомобілі, які мають поїхати в зону АТО. Їх придбали і відремонтували двоє волонтерів - Дмитро Федорко та Микола Кофлюк.
Західний кур'єр
Місцеві вибори: на старт, увага... Перші заміри, вибори між своїми, хто на старті та чого чекають потенційні кандидати дізнавалися журналісти ЗК. Сторінка 4 - 5.
Любця Чернікова: Українське стало модним. Воан - молода дизайнерка, що відома не лише в Івано-Франківську, але й за межами України. Працює в етностилі та вдало поєднує минуле і сучасне. Про моду, ціни на бренди та традицію в одязі - у інтерв'ю із дизанером. Сторінка 15.
Першим журналістом був... аптекар. Рівно 170 років тому почала виходити "Газета станиславовська". Про традциії журналістики в місті на сторінці 16.
Вікна
«Даноша» запросила на екскурсію дітей бійців АТО. Їхні батьки на війні, а у них — розпочалися мирні канікули. Діти бійців АТО Калуського та Галицького районів завітали у компанію «Даноша», яка відмовилася від святкування 10-річного ювілею і вже спрямувала на допомогу Збройним силам України близько мільйона гривень.
Тетяна Кузевич: «У східних танцях жінка має мати фігуру з округлими формами»
Граційна, жіночна, радісна та впевнена у собі калушанка Тетяна Кузевич знає про східні танці чимало цікавого, а ще – може навчити цього всіх охочих. У 2012 році Тетяна заснувала у Калуші студію "Магія сходу", де займаються як дорослі, так і дітки. Тетяна також є співорганізатором всеукраїнського конкурсу-фестивалю східного танцю "Кубок Прикарпаття", який відбудеться у Калуші вже наступних вихідних. Про свято краси і хорошого настрою, про східні танці у Калуші та філософію танців загалом «Вікна» поговорили із Тетяною Кузевич.
Історія іконостасу священика Костянтин Михаліхи увійде до “Жовтої акації”. Історія цього іконостасу увійде до книжки “Жовта акація” — спогадів багатолітнього політв’язня Зиновія Карася, священика УГКЦ, засудженого за “антирадянську агітацію з релігійними забобонами”. У Мордовській АССР, де він відбував покарання, Зиновій Карась познайомився із різьбярем з Космача Микитою Семчуком. Колись на іконостасі була табличка з іменами ініціатора створення, о. Костянтина Михаліхи, пароха з Пійла та Сівки Войнилівської…
Бюджет не допоможе постраждалим від стихії. У травні Калущиною пройшлася стихія. Гроза, проливні дощі, а особливо — град, накоїли людям чималого лиха. Побита вагонка, шифер та вікна, городина та садовина — ось не повний перелік збитків від стихії. На Калущині порахували збитків на понад 6 млн. гривень. І — звернулися до області за допомогою. Із обласного бюджету пообіцяли 166 тис. гривень. І то — лише на бюджетні установи. Люди можуть сподіватися лише на те, що дасть районна і сільська влада. А більше, і це дедалі очевидніше, — на власні сили.