
Огляд преси за період 30 квітня - 7 травня 2015 року.
Галицький кореспондент
Не такий страшний рейтинг, як його малюють. Міжнародною рейтинговою компанією "Standard & Poor's" кредитний рейтинг Івано-Франківська підтверджено як "негативний". Що це означає для міста та ан які процеси може вплинути таке клеймо дізнавалися журналісти ГК. Сторінка 7 видання.
Собачий притулок висить у повітрі. Уже два роки в Івано-Франківську не можуть зрушити з мертвої точки питання побудови притулку для бродячих собак. А тим часом безпритульних тварин, здається, тільки більшає. Хто ж зобов'язаний займатися цією проблемою і чому її ніяк не вдаєтьяс вирішити? Сторінка 8.
Коли в Непалі "танцював" асфальт. Франківці Андрій і Ольга Майгутяки, які наприкінці квітня перебували в столиці Непалу Катманду, щасливо повернулися додому. Їм довелося стати свідками страшного землетрусу, який забрав понад сім тисяч життів. Сторінка 17 ГК.
Західний кур'єр
Без помпи і салютів відзначить своє 353-річчя Івано-Франківськ. Та подивитися містянам все одно знайдеться на що. Загалом майже півсотні запланованих до Дня міста святкових заходів цього рок упройдуть із наголосом на дійства для дітей, розвитку спорту та підтримку традиційних фестивалів. Сторінка 3 ЗК.
Рейс у минуле... Мер хоче, що автобуси їзхдили так, як на початку 90-х. Івано-Франіквськ чекає масштабна реформа громадського тарнспорту. Зокрема, змін зазанчє мережа маршрутів громадського тарннспорту, зменшиться кількість маршруток, натомість розвиватимуть тролейбусний рух. Деталі - сторінка 4 ЗК.
Російська влада звинуватила скульптора з Городенки у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Микола Янчук упродовж багатьох років живе і творить у російському місті Сургут. Нещодавно він повернувся на батьківщину, щоб взяти участь у конкурсах га встановлення пам'ятного знаку героям Небесно сотні в Івано-Франківську та Городенці. Російська влада звинуватила скульптора у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, заблокувала всі його рахунки. Чому митець впав у немилість до тамтешньої влади дізнавався ЗК.
Галичина
Злагода не по-християнськи. Кредитна спілка з привабливою назвою ошукала сотін прикарпатців, а винних уже сім років шукають. Деталі - у топ-темі Галичини. Сторінка 3.
Керує і у вус не дує. Люстрований "смітником" головний лікар Вигодської міської лікарні й досі при посаді. Сторінка 3.
Бофон. Бойовий Фонд. Бюлетень Координаційного комітету допомоги поарненим в АТО на стоірнка Галичини. У бюлетені про мобілізацію на Прикарпатті, ситуацію із допомогою пораненим у АТО, виділення землі та інше...
Репортер
Жива рана болить. Замість Перемоги День Пам’яті, головний символ — мак. Це офіційно. А чи змінилося ставлення самих українців на сході й заході до подій Другої світової? Чи є можливість примирення — ветеранів, молоді, і коли? У топ-темі номера.
Гості з великим серцем. Англійці проїхали тисячі кілометрів, аби привезти реанімобіль. Кажуть, інакше не могли, бо щодня бачать новини про війну. Читайте в газеті на сторінці 15.
Смерть бастіону. Напевно, усі знають, де останній бастіон станиславівської фортеці — нині яскрава туристична родзинка. Якщо є останній, то мусив бути і передостанній. Звісно, він був і зник не так давно. Як? У газеті - сторінка 16.
Вікна
Війти-пенсіонери можуть скласти повноваження вже у травні. Вже днями кілька сільських рад Калущини можуть залишитися без своїх голів. Наразі заяву на звільнення написав один із них. Ще шестеро — думають та обирають між заслуженою пенсією та мізерною зарплатнею, яку ще і нівелює ціла низка проблем, які є у кожному селі.
Перевищення ГХБ на Калуському полігону сягають півмільйона разів. Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» зробила дослідження на рекультивованих площах Калуського полігону. Отримані результати шокували екологів, адже вміст гексахлорбензолу у ґрунтах на рекультивованих площах полігону досі перевищує допустиму норму у сотні тисяч разів. "Вікна» знайомилися з результатами дослідження.
Калушани пропонують перші проекти для логотипу міста. У Калуші стартував проект "Подаруй місту логотип". Ініціативні калушани і відомі дизайнери з Києва уже взялися до розробки лого і пропонують свої перші варіанти. У соцмережах розгорнулася гостра дискусія щодо кожного з проектів.
“Везу в Москву”. Днями банер із написом “Везу в Москву” з’явився у Калуші на вулиці Грушевського. Реклама послуги з перевезення стала подразником для громадських активістів Калуша, які стверджують, що у такий спосіб перевізник працює на руку країні-агресору. Сам перевізник запевняє, що є патріотом і вважає, що у такий спосіб підтримує економіку України. Міська влада, між тим, планує звернутися до правоохоронців міста, щоб вони оцінили дії підприємця.