Преса про міський туалет, День студента і стадіон "Рух"

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11  по 17 листопада 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Напередодні Міжнародного дня туалету, 19 листопада, Івано-Франківськ осоромився на цілу країну. Одне з найкомфортніших для проживання українських міст залишилось без жодної громадської вбиральні в центральній частині. Найпопулярніший туалет на Вічевому майдані закрили за антисанітарію. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Покарання туалетом».

Україна приречена «мажоритарити» - чи то обираючи половину Верховної ради за змішаною системою, чи то взагалі перейшовши за якийсь час, можливо, після виборів 2012 року, на «чисту» мажоритарну. «Чи можна виграти вибори у заслужених шулерів республіки?» читайте на 5 сторінці.

Малий і середній бізнес Прикарпаття скаржиться на свавілля місцевої влади, хабарництво, жадібність банків і високі тарифи на газ та електрон енергію. «Бізнес скаржиться владі на… владу» - на 6 сторінці.

Палеонтолог-аматор із міста Галича усього за один рік зібрав поважну колекцію скам’янілостей, які походять із тих часів, коли на місці Карпат було доісторичне море. «Ровесники динозаврів» - шукайте на 16 сторінці.

На міському озері Івано-Франківська щодня збираються ентузіасти, які купаються у будь-яку пору року, займаються спортом, просто гуляють. Саме вони найчастіше помічають речі, які, на жаль, за десять років не побачило керівництво парку. Про це на 19 сторінці під заголовком «Врятувати озеро від байдужості».

 

Репортер

День студента святкували не всі нинішні професори. Але зараз жоден спудей його не прогавить. «Два боки свята» - матеріал на першій сторінці тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» стала Анна Роговичю «за золото на Кубку України з боксу, працьовитість і добру спортивну впертість». Коломийська спортсменка все голосніше заявляє про свої наміри взяти участь у дітній Олімпіаді 2012. Про це йдеться на 3 сторінці.

Реінкарнація футбольного клубу «Прикарпаття» відкладається. Інвестор вичікує, влада терпить. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «В одні ворота».

Про те, скільки, як і на що селянин може отримати допомогу від держави читайте на 5 сторінці в тексті «Кому п’ять тисяч на корову?».

У Луквиці на Богородчанщині майже 20 років діє єдиний на всю Україну авіаційний табір, який має власний район польотів та аеродром. «Село крилатих» - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Пізньої осені 1986 року з товаришем завітала на центральний стадіон. Сезон вже завершився, але для нас, школярів, безмежно закоханих у футбол, арена була місцем своєрідного паломництва, куди ми навідувалися і в дні проведення матчів, і просто так. Несподівано там, де ще донедавна збиралась найгаласливіша публіка і росли високі тополі, нас відкрилося стометрове провалля. Невідомо куди поділася трибуна! Так стартувала реконструкція міського стадіону. «НепРУХа» - першосторінковий матеріал тижневика.

На вимогу 32 депутатів у вівторок відбулася 16-та позачергова сесія Івано-Франківської міськради. За відсутності міського голови, який перебуває у відпустці, сесію вів секретар міськради Руслан Марцінків. Чотири питання порядку денного депутати розглянули за одну годину. «СРСР: свободівська рада союзу не рада» - на 4 сторінці.

Минулого тижня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук оголосив про утворення трьох нових митрополій, серед яких має бути й Івано-Франківська митрополія із осередком в обласному центрі Прикарпаття. Вже 13 грудня Блаженніший Святослав завітає до столиці Прикарпаття, де й зачитає  відповідний декрет про таке рішення Синоду УГКЦ. Детальніше на 5 сторінці в тексті «Крок до патріархату».

Першу зустріч із героєм цієї статті два роки тому аж ніяк не можна назвати тривіальною: Василь – тоді ще автор статті не знала як його звуть – крав на подвір’ї залізну арматуру, дбайливо приготовлену для майбутнього будівництва. «Його називають бомжем, або Одкровення викинутого на узбіччя» - читайте на 15 сторінці.


17.11.2011 2313 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1427
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2620 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3653
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3017
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2160

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

636

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

521
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5002
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

259
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

385
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

412