Преса про маніпуляції групової купівлі, передачу франківської ратуші, найстаршу авторозв'язку і "Укрзалізницю"

 

Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 11 по 17 травня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Обережно, маніпуляції! Що варто знати про програми покупок товарів у групах читайте у першосторінковому матеріалі тижневика «Груповуха» з продовженням на 6 сторінці.

Відповідь на заяву «Свободи» із закидами про упередженість та необ’єктивність газети від імені редактора «Галицького Кореспонденту» опубліковано у сьогоднішньому номері тижневика на 4 сторінці під заголовком «Про «Свободу» та її ворогів».

У деяких івано-франківських філіях комерційних банків клієнтам пропонують заповнювати угоди з установою не державною українською, а російською мовою. Що це: звичайний недогляд банківських працівників чи цілеспрямована політика русифікації? «Русифікація пішла ва-банк?» - на 7 сторінці.

Чимало вкладників «Сбербанку» колишнього СРСР, які сьогодні претендують на так звану «Вітину тисячу», через похилий вік і проблеми із здоров’ям не здатні самостійно прийти за обіцяними грошима. В Ощадбанку поки не знають, чи зможуть вкладники отримати заощадження через довірених осіб і скільки це буде коштувати. Детальніше на 7 сторінці під заголовком «Дорога тисяча».

«Подвійний самообман» - що треба знати про електронні цигарки читайте на 8 сторінці.

«Для журналіста на війні брати в руки зброю – табу» - говорить Олексій Степура на 16 сторінці.

Унікальні пам’ятки фортифікації часів Австро-Угорщини залишилися без опіки держави, і тепер їх руйнують вандали. «Останні галицькі твердині на 20 сторінці.

 

Репоретр

Область хоче передати франківську ратушу на баланс міста. Що означає цей жест, і що отримає від того громада читайте на першій шпальні під заголовком «А в подарунок – ратуша» з продовженням на 7 сторінці.

Людьми тижня з версією «Репортера» цього тижня стали Славко і Славек. «Талісмани євромундіалю презентували франківцям Кубок Євро та відчутно сподобались публіці. Веселі хлопці були не менш популярними за срібний трофей чемпіонату» - йдеться на 3 сторінці.

У День міста у Франківську відкрили новий спортзал. Нині він стоїть зачинений і потребує коштів. «Відкрити – не означає зробити» - 17 сторінці.

Виявляється, справжній український хард-рок зародився у Косові ще в далекому 1970 році. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Хеві-метал гуцул-рок».

Хочуть визнавати це дорослі чи ні – статеве життя серед підлітків давно перестало бути рідкістю. Про це на 19 сторінці в матеріалі «Секс і діти або про що не знають батьки».

 

Західний Кур’єр

Проїздом під залізничним мостом на вулиці Вовчинецькій щодня користуються десятки тисяч громадян - найстарішій транспортній розв’язці міста виповнюється 105 років. «Тунель серед міста» - першосторінковий матеріал тижневика з продовженням на 4 сторінці.

З 1 серпня цього року запрацює інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради. За словами очільника міста, така новація не є чиєюсь забаганкою, а звичайною вимого часу, адже Івано-Франківськ входить до числа засновників асоціації електронних міст. Детальніше на 3 сторінці в тексті «Влада on-line».

Івано-Франківськ часто називають містом банків та аптек. І справді, така велика кількість фінустанов для такого маленького міста є трохи незрозумілою. Яскраві банківські вивіски можна побачити по кілька штук чи не на кожній вулиці, а в центральній частині міста вони буквально витіснили інші структури з орендованих приміщень. «Швейцарія по-франківськи» - на 19 сторінці.

Що примушує людей добровільно йти з життя? Відповідь шукайте на 22 сторінці в тексті «Це жахливе слово – суїцид».

 

Галичина

«Укрзалізниця» киває на «світову практику», а прикарпатці губляться у здогадках… «Що не птиця – то небилиця» на першій сторінці газети з продовженням на 13-ій.

Із карти міста Коломиї, яке і так розгубило увесь свій економічний потенціал, може зникнути ще один завод. Детальніше на 8 сторінці під заголовком «Коломийський «небанкрут».


17.05.2012 2156 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7481 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1119
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

620
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5638
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1523
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1283

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1111

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1014
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

350
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

408
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1350
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

694
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5733
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

442
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

308
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

647 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1091
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

947