Преса про маніпуляції групової купівлі, передачу франківської ратуші, найстаршу авторозв'язку і "Укрзалізницю"

 

Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 11 по 17 травня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Обережно, маніпуляції! Що варто знати про програми покупок товарів у групах читайте у першосторінковому матеріалі тижневика «Груповуха» з продовженням на 6 сторінці.

Відповідь на заяву «Свободи» із закидами про упередженість та необ’єктивність газети від імені редактора «Галицького Кореспонденту» опубліковано у сьогоднішньому номері тижневика на 4 сторінці під заголовком «Про «Свободу» та її ворогів».

У деяких івано-франківських філіях комерційних банків клієнтам пропонують заповнювати угоди з установою не державною українською, а російською мовою. Що це: звичайний недогляд банківських працівників чи цілеспрямована політика русифікації? «Русифікація пішла ва-банк?» - на 7 сторінці.

Чимало вкладників «Сбербанку» колишнього СРСР, які сьогодні претендують на так звану «Вітину тисячу», через похилий вік і проблеми із здоров’ям не здатні самостійно прийти за обіцяними грошима. В Ощадбанку поки не знають, чи зможуть вкладники отримати заощадження через довірених осіб і скільки це буде коштувати. Детальніше на 7 сторінці під заголовком «Дорога тисяча».

«Подвійний самообман» - що треба знати про електронні цигарки читайте на 8 сторінці.

«Для журналіста на війні брати в руки зброю – табу» - говорить Олексій Степура на 16 сторінці.

Унікальні пам’ятки фортифікації часів Австро-Угорщини залишилися без опіки держави, і тепер їх руйнують вандали. «Останні галицькі твердині на 20 сторінці.

 

Репоретр

Область хоче передати франківську ратушу на баланс міста. Що означає цей жест, і що отримає від того громада читайте на першій шпальні під заголовком «А в подарунок – ратуша» з продовженням на 7 сторінці.

Людьми тижня з версією «Репортера» цього тижня стали Славко і Славек. «Талісмани євромундіалю презентували франківцям Кубок Євро та відчутно сподобались публіці. Веселі хлопці були не менш популярними за срібний трофей чемпіонату» - йдеться на 3 сторінці.

У День міста у Франківську відкрили новий спортзал. Нині він стоїть зачинений і потребує коштів. «Відкрити – не означає зробити» - 17 сторінці.

Виявляється, справжній український хард-рок зародився у Косові ще в далекому 1970 році. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Хеві-метал гуцул-рок».

Хочуть визнавати це дорослі чи ні – статеве життя серед підлітків давно перестало бути рідкістю. Про це на 19 сторінці в матеріалі «Секс і діти або про що не знають батьки».

 

Західний Кур’єр

Проїздом під залізничним мостом на вулиці Вовчинецькій щодня користуються десятки тисяч громадян - найстарішій транспортній розв’язці міста виповнюється 105 років. «Тунель серед міста» - першосторінковий матеріал тижневика з продовженням на 4 сторінці.

З 1 серпня цього року запрацює інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради. За словами очільника міста, така новація не є чиєюсь забаганкою, а звичайною вимого часу, адже Івано-Франківськ входить до числа засновників асоціації електронних міст. Детальніше на 3 сторінці в тексті «Влада on-line».

Івано-Франківськ часто називають містом банків та аптек. І справді, така велика кількість фінустанов для такого маленького міста є трохи незрозумілою. Яскраві банківські вивіски можна побачити по кілька штук чи не на кожній вулиці, а в центральній частині міста вони буквально витіснили інші структури з орендованих приміщень. «Швейцарія по-франківськи» - на 19 сторінці.

Що примушує людей добровільно йти з життя? Відповідь шукайте на 22 сторінці в тексті «Це жахливе слово – суїцид».

 

Галичина

«Укрзалізниця» киває на «світову практику», а прикарпатці губляться у здогадках… «Що не птиця – то небилиця» на першій сторінці газети з продовженням на 13-ій.

Із карти міста Коломиї, яке і так розгубило увесь свій економічний потенціал, може зникнути ще один завод. Детальніше на 8 сторінці під заголовком «Коломийський «небанкрут».


17.05.2012 2118 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

432
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1469
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2693 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3672
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3060
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2176

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

657

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

507

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1848
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

327
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

541
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

836
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5029
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

388
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

915
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10155
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

550
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

296
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

303
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

408
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

425