Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 11 по 17 травня 2012 року.
Галицький Кореспондент
Обережно, маніпуляції! Що варто знати про програми покупок товарів у групах читайте у першосторінковому матеріалі тижневика «Груповуха» з продовженням на 6 сторінці.
Відповідь на заяву «Свободи» із закидами про упередженість та необ’єктивність газети від імені редактора «Галицького Кореспонденту» опубліковано у сьогоднішньому номері тижневика на 4 сторінці під заголовком «Про «Свободу» та її ворогів».
У деяких івано-франківських філіях комерційних банків клієнтам пропонують заповнювати угоди з установою не державною українською, а російською мовою. Що це: звичайний недогляд банківських працівників чи цілеспрямована політика русифікації? «Русифікація пішла ва-банк?» - на 7 сторінці.
Чимало вкладників «Сбербанку» колишнього СРСР, які сьогодні претендують на так звану «Вітину тисячу», через похилий вік і проблеми із здоров’ям не здатні самостійно прийти за обіцяними грошима. В Ощадбанку поки не знають, чи зможуть вкладники отримати заощадження через довірених осіб і скільки це буде коштувати. Детальніше на 7 сторінці під заголовком «Дорога тисяча».
«Подвійний самообман» - що треба знати про електронні цигарки читайте на 8 сторінці.
«Для журналіста на війні брати в руки зброю – табу» - говорить Олексій Степура на 16 сторінці.
Унікальні пам’ятки фортифікації часів Австро-Угорщини залишилися без опіки держави, і тепер їх руйнують вандали. «Останні галицькі твердині на 20 сторінці.
Репоретр
Область хоче передати франківську ратушу на баланс міста. Що означає цей жест, і що отримає від того громада читайте на першій шпальні під заголовком «А в подарунок – ратуша» з продовженням на 7 сторінці.
Людьми тижня з версією «Репортера» цього тижня стали Славко і Славек. «Талісмани євромундіалю презентували франківцям Кубок Євро та відчутно сподобались публіці. Веселі хлопці були не менш популярними за срібний трофей чемпіонату» - йдеться на 3 сторінці.
У День міста у Франківську відкрили новий спортзал. Нині він стоїть зачинений і потребує коштів. «Відкрити – не означає зробити» - 17 сторінці.
Виявляється, справжній український хард-рок зародився у Косові ще в далекому 1970 році. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Хеві-метал гуцул-рок».
Хочуть визнавати це дорослі чи ні – статеве життя серед підлітків давно перестало бути рідкістю. Про це на 19 сторінці в матеріалі «Секс і діти або про що не знають батьки».
Західний Кур’єр
Проїздом під залізничним мостом на вулиці Вовчинецькій щодня користуються десятки тисяч громадян - найстарішій транспортній розв’язці міста виповнюється 105 років. «Тунель серед міста» - першосторінковий матеріал тижневика з продовженням на 4 сторінці.
З 1 серпня цього року запрацює інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради. За словами очільника міста, така новація не є чиєюсь забаганкою, а звичайною вимого часу, адже Івано-Франківськ входить до числа засновників асоціації електронних міст. Детальніше на 3 сторінці в тексті «Влада on-line».
Івано-Франківськ часто називають містом банків та аптек. І справді, така велика кількість фінустанов для такого маленького міста є трохи незрозумілою. Яскраві банківські вивіски можна побачити по кілька штук чи не на кожній вулиці, а в центральній частині міста вони буквально витіснили інші структури з орендованих приміщень. «Швейцарія по-франківськи» - на 19 сторінці.
Що примушує людей добровільно йти з життя? Відповідь шукайте на 22 сторінці в тексті «Це жахливе слово – суїцид».
Галичина
«Укрзалізниця» киває на «світову практику», а прикарпатці губляться у здогадках… «Що не птиця – то небилиця» на першій сторінці газети з продовженням на 13-ій.
Із карти міста Коломиї, яке і так розгубило увесь свій економічний потенціал, може зникнути ще один завод. Детальніше на 8 сторінці під заголовком «Коломийський «небанкрут».