Преса про лікувальне "кидалово", комунальні борги, реконструкцію будинків та "Євро-2012"

 

Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 1 по 7 червня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

«Від остеохондрозу та радикуліту», - пані Тетяна демонструє пластикову коробочку, до якої приєднане щось, схоже на комп’ютерну мишку. Розповідає, що батькам «втюхали» цей нібито лікувальний апарат за тисячу гривень. Виявилося: мейд ін Тайвань без інструкції. Увімкнутий у мережу прилад мовчить, як партизан. Його власники не шкодують слів «подяки»… Про це детальніше в першосторінковому матеріалі «Апаратна терапія по-домашньому» з продовженням на 17 сторінці.

В Україні триває активна компанія з популяризації цифрового телебачення. Довкола «цифри» сьогодні циркулює чимало міфів і чуток. «ГК» нарахував щонайменше 10 – усіх їх спростовує Ігор Маслов, представник національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області на 7 сторінці під заголовком «10 міфів про цифрове телебачення».

Майже тисяча гектарів землі на околиці Франківська – колишній військовий полігон «Лисецький». Хто тільки не товчеться на цій території. Ніхто нікого не «ганяє», поки полігон має невизначений статус. «Лисецький полігон: вектори інтересів» - на 16 сторінці.

Про те, як виші запрошують на навчання без ліцензії на право вчити дізнайтеся в матеріалі «Університети брехні» на 8 сторінці.

Діти знаменитих іванофранківців зізналися «ГК» в тому, яку допомогу від батьків вони отримали для того, щоб стати успішними і реалізувати себе в житті. «Яблуко від яблуні» - на 19 сторінці.

Американський  пенсіонер керує селом у Рогатинському районі: відмовився від заробітної плати і фінансує футбольну команду. Про це в тексті «Черченський феномен» на 20 сторінці.

«Режисура – це професія для сильних» - говорить Вікторія Трофіменко на 21 сторінці.

 

Репортер

Із початком комунальної реформи багато франківців позбулися своїх попередніх боргів. А от ті, хто раніше заплатив жекам більше, залишилися з великим носом… «Борги наші тяжкі» - на першій шпальні з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Цепенда. «Новий ректор Прикарпатського національного університету з перших днів на посаді взявся за проблему, яка роками закінчувалася лише балаканиною – відновлення обсерваторії на горі Піп Іван» - йдеться на 3 сторінці.

У Франківську досі ховають на кладовищі, яке закрите 40 років тому. За це беруть гроші, на найцікавіше – невідомо хто бере. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Цвинтар для своїх».

«Якщо суспільство не підтримає журналістів, воно приречене на поразку» - вважає Віталій Портніков на 8 сторінці.

На 74-річну пенсіонерку обвалився великий шматок ліпнини з пам’ятки архітектури. Добре, що не вбив. Про це в тексті «Карнизи падають без попередження» на 17 сторінці.

Це не просто гарні картини, за цими обличчями кожен бачить щось вище. Журналісти побували в гостях у іконописця Михайла Халака. «Виводячи лики святих» - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Будинок на вулиці Вірменській, 1 мали відновити до 350-річчя Івано-Франківська але не встигли. Щоб у часі ювілейних святкувань мешканцям та гостям міста не муляли око його руїни. Але у проекті відновлення будинку на вулиці Вірменській забагато поверхів. Детальніше на перші шпальті з продовженням на 2 сторінці під заголовком «(Не)доречна ревалоризація».

«Без води ані туди, ані сюди…» - чи існує в Івано-Франківську водна проблема читайте на 4 сторінці.

Багато наших краян помічали загадкові об’єкти у рідному прикарпатському небі. «Прикарпаття відвідує НЛО?» - на 13.

 

Галичина

Завтра у Варшаві перед матчем збірних Польщі та Греції пройде урочисте відкриття чемпіонату Європи з футболу. Як сказав директор «Євро-2012» в Україні Маркіан Лубківський, аналогічні церемонії, але вже п’ятихвилинні, відбудуться і перед кожним поєдинком. «Свято великого футболу» - на першосторінковий матеріал газети з продовженням на 15 сторінці.

А ще в газеті опубліковано програму телепередач українських каналів та гороскоп.


07.06.2012 2168 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1708
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

933
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5533
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1481
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

418

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1246

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1074

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

986
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5700
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

369
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1052
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913