Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 1 по 7 червня 2012 року.
Галицький Кореспондент
«Від остеохондрозу та радикуліту», - пані Тетяна демонструє пластикову коробочку, до якої приєднане щось, схоже на комп’ютерну мишку. Розповідає, що батькам «втюхали» цей нібито лікувальний апарат за тисячу гривень. Виявилося: мейд ін Тайвань без інструкції. Увімкнутий у мережу прилад мовчить, як партизан. Його власники не шкодують слів «подяки»… Про це детальніше в першосторінковому матеріалі «Апаратна терапія по-домашньому» з продовженням на 17 сторінці.
В Україні триває активна компанія з популяризації цифрового телебачення. Довкола «цифри» сьогодні циркулює чимало міфів і чуток. «ГК» нарахував щонайменше 10 – усіх їх спростовує Ігор Маслов, представник національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області на 7 сторінці під заголовком «10 міфів про цифрове телебачення».
Майже тисяча гектарів землі на околиці Франківська – колишній військовий полігон «Лисецький». Хто тільки не товчеться на цій території. Ніхто нікого не «ганяє», поки полігон має невизначений статус. «Лисецький полігон: вектори інтересів» - на 16 сторінці.
Про те, як виші запрошують на навчання без ліцензії на право вчити дізнайтеся в матеріалі «Університети брехні» на 8 сторінці.
Діти знаменитих іванофранківців зізналися «ГК» в тому, яку допомогу від батьків вони отримали для того, щоб стати успішними і реалізувати себе в житті. «Яблуко від яблуні» - на 19 сторінці.
Американський пенсіонер керує селом у Рогатинському районі: відмовився від заробітної плати і фінансує футбольну команду. Про це в тексті «Черченський феномен» на 20 сторінці.
«Режисура – це професія для сильних» - говорить Вікторія Трофіменко на 21 сторінці.
Репортер
Із початком комунальної реформи багато франківців позбулися своїх попередніх боргів. А от ті, хто раніше заплатив жекам більше, залишилися з великим носом… «Борги наші тяжкі» - на першій шпальні з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Цепенда. «Новий ректор Прикарпатського національного університету з перших днів на посаді взявся за проблему, яка роками закінчувалася лише балаканиною – відновлення обсерваторії на горі Піп Іван» - йдеться на 3 сторінці.
У Франківську досі ховають на кладовищі, яке закрите 40 років тому. За це беруть гроші, на найцікавіше – невідомо хто бере. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Цвинтар для своїх».
«Якщо суспільство не підтримає журналістів, воно приречене на поразку» - вважає Віталій Портніков на 8 сторінці.
На 74-річну пенсіонерку обвалився великий шматок ліпнини з пам’ятки архітектури. Добре, що не вбив. Про це в тексті «Карнизи падають без попередження» на 17 сторінці.
Це не просто гарні картини, за цими обличчями кожен бачить щось вище. Журналісти побували в гостях у іконописця Михайла Халака. «Виводячи лики святих» - на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
Будинок на вулиці Вірменській, 1 мали відновити до 350-річчя Івано-Франківська але не встигли. Щоб у часі ювілейних святкувань мешканцям та гостям міста не муляли око його руїни. Але у проекті відновлення будинку на вулиці Вірменській забагато поверхів. Детальніше на перші шпальті з продовженням на 2 сторінці під заголовком «(Не)доречна ревалоризація».
«Без води ані туди, ані сюди…» - чи існує в Івано-Франківську водна проблема читайте на 4 сторінці.
Багато наших краян помічали загадкові об’єкти у рідному прикарпатському небі. «Прикарпаття відвідує НЛО?» - на 13.
Галичина
Завтра у Варшаві перед матчем збірних Польщі та Греції пройде урочисте відкриття чемпіонату Європи з футболу. Як сказав директор «Євро-2012» в Україні Маркіан Лубківський, аналогічні церемонії, але вже п’ятихвилинні, відбудуться і перед кожним поєдинком. «Свято великого футболу» - на першосторінковий матеріал газети з продовженням на 15 сторінці.
А ще в газеті опубліковано програму телепередач українських каналів та гороскоп.