Преса про лікувальне "кидалово", комунальні борги, реконструкцію будинків та "Євро-2012"

 

Огляд івано-франіквської преси за тиждень з 1 по 7 червня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

«Від остеохондрозу та радикуліту», - пані Тетяна демонструє пластикову коробочку, до якої приєднане щось, схоже на комп’ютерну мишку. Розповідає, що батькам «втюхали» цей нібито лікувальний апарат за тисячу гривень. Виявилося: мейд ін Тайвань без інструкції. Увімкнутий у мережу прилад мовчить, як партизан. Його власники не шкодують слів «подяки»… Про це детальніше в першосторінковому матеріалі «Апаратна терапія по-домашньому» з продовженням на 17 сторінці.

В Україні триває активна компанія з популяризації цифрового телебачення. Довкола «цифри» сьогодні циркулює чимало міфів і чуток. «ГК» нарахував щонайменше 10 – усіх їх спростовує Ігор Маслов, представник національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області на 7 сторінці під заголовком «10 міфів про цифрове телебачення».

Майже тисяча гектарів землі на околиці Франківська – колишній військовий полігон «Лисецький». Хто тільки не товчеться на цій території. Ніхто нікого не «ганяє», поки полігон має невизначений статус. «Лисецький полігон: вектори інтересів» - на 16 сторінці.

Про те, як виші запрошують на навчання без ліцензії на право вчити дізнайтеся в матеріалі «Університети брехні» на 8 сторінці.

Діти знаменитих іванофранківців зізналися «ГК» в тому, яку допомогу від батьків вони отримали для того, щоб стати успішними і реалізувати себе в житті. «Яблуко від яблуні» - на 19 сторінці.

Американський  пенсіонер керує селом у Рогатинському районі: відмовився від заробітної плати і фінансує футбольну команду. Про це в тексті «Черченський феномен» на 20 сторінці.

«Режисура – це професія для сильних» - говорить Вікторія Трофіменко на 21 сторінці.

 

Репортер

Із початком комунальної реформи багато франківців позбулися своїх попередніх боргів. А от ті, хто раніше заплатив жекам більше, залишилися з великим носом… «Борги наші тяжкі» - на першій шпальні з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Цепенда. «Новий ректор Прикарпатського національного університету з перших днів на посаді взявся за проблему, яка роками закінчувалася лише балаканиною – відновлення обсерваторії на горі Піп Іван» - йдеться на 3 сторінці.

У Франківську досі ховають на кладовищі, яке закрите 40 років тому. За це беруть гроші, на найцікавіше – невідомо хто бере. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Цвинтар для своїх».

«Якщо суспільство не підтримає журналістів, воно приречене на поразку» - вважає Віталій Портніков на 8 сторінці.

На 74-річну пенсіонерку обвалився великий шматок ліпнини з пам’ятки архітектури. Добре, що не вбив. Про це в тексті «Карнизи падають без попередження» на 17 сторінці.

Це не просто гарні картини, за цими обличчями кожен бачить щось вище. Журналісти побували в гостях у іконописця Михайла Халака. «Виводячи лики святих» - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Будинок на вулиці Вірменській, 1 мали відновити до 350-річчя Івано-Франківська але не встигли. Щоб у часі ювілейних святкувань мешканцям та гостям міста не муляли око його руїни. Але у проекті відновлення будинку на вулиці Вірменській забагато поверхів. Детальніше на перші шпальті з продовженням на 2 сторінці під заголовком «(Не)доречна ревалоризація».

«Без води ані туди, ані сюди…» - чи існує в Івано-Франківську водна проблема читайте на 4 сторінці.

Багато наших краян помічали загадкові об’єкти у рідному прикарпатському небі. «Прикарпаття відвідує НЛО?» - на 13.

 

Галичина

Завтра у Варшаві перед матчем збірних Польщі та Греції пройде урочисте відкриття чемпіонату Європи з футболу. Як сказав директор «Євро-2012» в Україні Маркіан Лубківський, аналогічні церемонії, але вже п’ятихвилинні, відбудуться і перед кожним поєдинком. «Свято великого футболу» - на першосторінковий матеріал газети з продовженням на 15 сторінці.

А ще в газеті опубліковано програму телепередач українських каналів та гороскоп.


07.06.2012 2128 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

573
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1604
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2837 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3743
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3174
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2243

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

126

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

715

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

571

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1714
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

389
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

583
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

893
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

594 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5104
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

444
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

963
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

600
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

367
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

353
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

453
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

469