Преса про "іномарки в законі", арешт квартири за борги, підтримку місцевого виробника і замах на ідентичність

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 січня по 31 січня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Бажана добра машина за невеликі гроші? Мрія стає реальністю, стверджують ті, хто ризикнув обійти митницю і тепер їздить на авто з іноземними номерами. З іншого боку, на щасливчиків завзято полює ДАІ. «Іномарки в законі», - першосторінковий матеріал в газеті.

Кому вигідно зміни в порядку реєстрації прав власності на нерухоме майно читайте на 5 сторінці під заголовком «Гроші течуть вгору».

Жоден краєзнавець міста ще не зажив такої слави, як Михайло Головатий. «Вулиця іде!», - вітають школярі пана Михайла у місті, про кожен будинок і вулицю якого він знає абсолютно все. Цьому жартівливому імені та своїй «зірковості» краєзнавець завдячує програмі «Вулиця», що входить на обласному телебаченні «Галичина» вже 10 років поспіль. 22 січня Михайлові Головатому виповнилося 70 років. Цього року виповнюється ще й 30 років краєзнавчої праці Головатого. «Літописець Івано-Франківська №1», - на 15 сторінці.

Через помилки при обмірах прибудинкової території значна частина франківців переплачувала за послуги КП «Єдиний розрахунковий центр». У відповідь на претензії представники підприємства заспокоювали: мовляв, усе переміряємо, а переплачені гроші якось відшкодуємо. Схоже, час розплати настав. Та чи дочекаються цієї компенсації іванофранківці? Про це шукайте на 16 сторінці в статті «ЄРЦ: робота над помилками».

Віце-чемпіон світу з боді-білдингу Богдан Гальчак потрапив до «Книги рекордів України» зі своїми унікальними рекордами в силовому жонглюванні 32-кілограмовими гирями. «На цей момент я сам собі конкурент», - говорить Богдан Гальчак на 18 сторінці.

 

Репортер

Останні роки неплатежі за комуеальку стали звичними. Комунальники мучаться з боржниками, ті також страждають, але далеко не всі. Уже доходить і до арешту квартир. Наскільки реально втратити житло за борги? І невже дісно немає іншого виходу, ніж позбавляти людей домівки? Про це читайте на першій шпальті тижневика «Квартиру – за борги».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Руслан Коцаба. «Відомий блогер і журналіст нещодавно отримав судовий позов. Але він цього не надто злякався та розпарив судову справу на всю Україну. Позичав до суду просто не з’явився. Ще б пак…», - йдеться на 3 сторінці.

В Україні нова реформа. І нині Франківськ пишається тим, що забарився з її втіленням. Бо міг отримати проблеми, наприклад, із виплатою грошей при отриманні дитини. «Реєстр довідці не товариш», - читайте на 4 сторінці.

Наші нардепи часто виступають з такими ініціативами, що хочеться запитати: «Самим не смішно?». Втім, можуть бути і сльози – а якщо приймуть?! Про це детальніше на 5 сторінці під заголовком «Топ-10 найбезглуздіших законопроектів».

«З них починається театр»: веселі пані з гардеробної пам’ятають Штепселя з Тарапунькою та бояться живої риби у жіночих сумочках. Про це йдеться на 8 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Із якими проблемами стикаються місцеві виробники на гігантському ринку товарів і послуг, чому продукція івано-франківських підприємців сьогодні не затребувана у торговельних мережах міста та яка позиція щодо цього влади – з’ясоували журналісти у першосторінковому матеріалі «Патріотичний шопінг, або Як продати івано-франківське».

«Ніколи Михайло Вишиванюк і його команда не будуть ручними», - стверджує заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Зварич на 4-5 сторінках.

«В Івано-Франківську зникнуть дитячі поліклініки?». Такі чутки останнім часом заповзято поширюються містом. Чи правда це, читайте на 14 сторінці газети.

 

Галичина

Міністерство Табачника намагається совєтизувати молодь через історію. Про це в темі номера «Заманх на українську ідентичність».

В Україні розпочинається поступове відключення аналогового телебачення. Про це на 4 сторінці під заголовком «Перспективи цифрового ефіру».

«Без клубу, але з гербом»: торік село Колінці здобувало визнання як найкраща етнокультурна громада області. Про це на 8 сторінці.

Письменник року Юрій Винничук зазнався на 9 сторінці газети, що його дедалі більше тягне на радикальні акції.


31.01.2013 1986 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

688
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2132
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33429
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2331
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3044
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5164 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

417

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1200

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

772

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

979
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

293
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

584
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

645 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1166
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

967
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1062
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

828
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30206 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

928
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3895
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

506
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

542