Преса про "іномарки в законі", арешт квартири за борги, підтримку місцевого виробника і замах на ідентичність

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 січня по 31 січня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Бажана добра машина за невеликі гроші? Мрія стає реальністю, стверджують ті, хто ризикнув обійти митницю і тепер їздить на авто з іноземними номерами. З іншого боку, на щасливчиків завзято полює ДАІ. «Іномарки в законі», - першосторінковий матеріал в газеті.

Кому вигідно зміни в порядку реєстрації прав власності на нерухоме майно читайте на 5 сторінці під заголовком «Гроші течуть вгору».

Жоден краєзнавець міста ще не зажив такої слави, як Михайло Головатий. «Вулиця іде!», - вітають школярі пана Михайла у місті, про кожен будинок і вулицю якого він знає абсолютно все. Цьому жартівливому імені та своїй «зірковості» краєзнавець завдячує програмі «Вулиця», що входить на обласному телебаченні «Галичина» вже 10 років поспіль. 22 січня Михайлові Головатому виповнилося 70 років. Цього року виповнюється ще й 30 років краєзнавчої праці Головатого. «Літописець Івано-Франківська №1», - на 15 сторінці.

Через помилки при обмірах прибудинкової території значна частина франківців переплачувала за послуги КП «Єдиний розрахунковий центр». У відповідь на претензії представники підприємства заспокоювали: мовляв, усе переміряємо, а переплачені гроші якось відшкодуємо. Схоже, час розплати настав. Та чи дочекаються цієї компенсації іванофранківці? Про це шукайте на 16 сторінці в статті «ЄРЦ: робота над помилками».

Віце-чемпіон світу з боді-білдингу Богдан Гальчак потрапив до «Книги рекордів України» зі своїми унікальними рекордами в силовому жонглюванні 32-кілограмовими гирями. «На цей момент я сам собі конкурент», - говорить Богдан Гальчак на 18 сторінці.

 

Репортер

Останні роки неплатежі за комуеальку стали звичними. Комунальники мучаться з боржниками, ті також страждають, але далеко не всі. Уже доходить і до арешту квартир. Наскільки реально втратити житло за борги? І невже дісно немає іншого виходу, ніж позбавляти людей домівки? Про це читайте на першій шпальті тижневика «Квартиру – за борги».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Руслан Коцаба. «Відомий блогер і журналіст нещодавно отримав судовий позов. Але він цього не надто злякався та розпарив судову справу на всю Україну. Позичав до суду просто не з’явився. Ще б пак…», - йдеться на 3 сторінці.

В Україні нова реформа. І нині Франківськ пишається тим, що забарився з її втіленням. Бо міг отримати проблеми, наприклад, із виплатою грошей при отриманні дитини. «Реєстр довідці не товариш», - читайте на 4 сторінці.

Наші нардепи часто виступають з такими ініціативами, що хочеться запитати: «Самим не смішно?». Втім, можуть бути і сльози – а якщо приймуть?! Про це детальніше на 5 сторінці під заголовком «Топ-10 найбезглуздіших законопроектів».

«З них починається театр»: веселі пані з гардеробної пам’ятають Штепселя з Тарапунькою та бояться живої риби у жіночих сумочках. Про це йдеться на 8 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Із якими проблемами стикаються місцеві виробники на гігантському ринку товарів і послуг, чому продукція івано-франківських підприємців сьогодні не затребувана у торговельних мережах міста та яка позиція щодо цього влади – з’ясоували журналісти у першосторінковому матеріалі «Патріотичний шопінг, або Як продати івано-франківське».

«Ніколи Михайло Вишиванюк і його команда не будуть ручними», - стверджує заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Зварич на 4-5 сторінках.

«В Івано-Франківську зникнуть дитячі поліклініки?». Такі чутки останнім часом заповзято поширюються містом. Чи правда це, читайте на 14 сторінці газети.

 

Галичина

Міністерство Табачника намагається совєтизувати молодь через історію. Про це в темі номера «Заманх на українську ідентичність».

В Україні розпочинається поступове відключення аналогового телебачення. Про це на 4 сторінці під заголовком «Перспективи цифрового ефіру».

«Без клубу, але з гербом»: торік село Колінці здобувало визнання як найкраща етнокультурна громада області. Про це на 8 сторінці.

Письменник року Юрій Винничук зазнався на 9 сторінці газети, що його дедалі більше тягне на радикальні акції.


31.01.2013 1904 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

801
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

616
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

29

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

600

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

568
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

428
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

203
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26933
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

321
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1069 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844