Преса про голод, міні-ГЕС, малокомплекні школи і прикарпатське лобі у Верховній Раді


/data/blog/43584/a2b8aba1ba6ed2c535384c53c4755066.jpg

 

А ще про війну за дерева в Івано-Франківську, нові символи для Бурштина, роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва, Галицький бал, крадіжку чужих слів та ідей та судову соціологію.

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 листопада 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо ви не хочете, щоб у сусідньому сквері повирубували усі дерева, щоб на березі міського озера посеред дач та городів з'явилися замки місцевих князьків або у дворі вашого будинку виросла багатоповерхівка. Ви маєте вивчити генплан. Тому однією із найважливіших подій в житті кожного мешканця Івано-Франківська мали б стати громадські слухання з приводу коригування генплану, до проведення яких залишилося усього 5 днів. Ви теж про них не чули? Як в місті готуються до цієї події читайте в топ-темі «ГК» «Влада відкриває карти?».

 

Громади села Дземброня Верховинського району та велища Ворохта Яремчанської міськради висловилися проти будівництва міні-ГЕС на своїй території. Цікаво, що влада вирішила спитатися думку громади вже після того, як інвестор отримав всі необхідні дозволи і погодження на будівництво гідроелектростанцій. Деталі на сторінці 19 «ГК».

 

На традиційній спортивній сторінці «ГК» цього тижня про міжнародні успіхи Івано-Франківського регбійного клубу «Роланд». А ще відомий франківський стронгмен Назар Павлів продовжує ділитися із читачами секретами свого успіху. Цього разу мова про те, як повернутися до тренувань після тривалої перерви.

 

Галичина

159 шкіл Прикарпаття є мало комплектними і потерпають через брак учнів. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. За 13 років кількість учнів у школах Івано-Франківської області скоротилася на 70 тисяч. Тому не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми і з ностальгією згадують свої найкращі часи та гамріні шкільні коридори. «Школи, що вмирають без дітей» - сторінка 13 «Галичини».

 

2014 року місто Бурштин святкуватиме свою 460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести зміни в символіку герба та прапора Бурштина. Як же виглядатимунь нові символи міста енергетиків читайте на сторінці 3 «Галичини».

 

Західний кур’єр

«ЗК» відслідив, як народні депутати відстоюють інтереси регіону у Верховній Раді. Чи має Прикарпаття лобі – у топ-темі «ЗК».

 

Кафедра образотворчого мистецтва імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва. Роботи студентів на сторінці 11 «ЗК».

 

Понад півтисячі молодих іванофранківців у фраках та бальних сукнях закружляли у вирі вальсу та полонезу, освоїли основні па інших, не менш популярних, світських танців. І все це стало можливим під час найбільш очікуваного заходу «Галицького балу», котрий вже вдесяте відбувся в Івано-Франківську. Як танцювали на балу читайте на сторінці 16 «ЗК».

 

Репортер

Минулого року у Франківську мали зрізати сто лип на вулиці Шевченка. Зараз люди захищають столітній дуб на Гаркуші. Як зробити, щоб на улюблене дерево не зміг посягнути жоден забудовник? Виявляється, можна. Дерева не вмирають – у топ-темі номера.

 

Крадіжка чужих слів та ідей нині не рідкість. Плагіатом грішать і президент, і міністри, і навіть наша обласна влада. Звідки таке захоплення, розбиралися журналісти.

 

Десять років тому отцю Івану ампутували ноги, а недавно у дружини виявили рак. Але він все одно ділиться світлом з іншими. Важке щастя Івана Теремка – у «Репортері».

 

Вікна

Калуш поволі перетворюється у суцільний каналізаційний колектор. Нині не тільки мікрорайони міста, але і вулиці старої частини міста не мають куди скидати каналізаційні стоки. Тому дві річки — Сівка і Млинівка — вже перетворилися на стічні канави із цілком закономірним запахом та виглядом. Невідомо, куди дівають стоки великий та малий бізнес Калуша. Екологи вимагають «екологічної» сесії міськради. Отож "Місто, яке погано пахне" - у свіжому номері "Вікон".

 

"Судова соціологія". Судді Калуського міськрайонного суду вже призвичаїлися до написання СМС-повідомлень для викликів у суд. Тому наразі найбільшою перешкодою для роботи установи є важкодоступність. Адже нині біля приміщення суду не пролягає жоден із маршрутів громадського транспорту, а саму споруду треба шукати у старому спальному районі міста. Тож, не дивно, що навіть автори дослідження роботи судів області запізнилися у Калуш на презентацію, «заблудившись в останніх 500 метрах».

 

"Калушанин, який намалював голод". Наступні вихідні минуть під знаком пам’яті жертв Голодомору 1932-22 років. І, хоча Галичину це жахіття, фактично, не зачепило, але відрадно, що нині пам’ять про жертв  того жахливого року єднає Україну. Єднає — у скорботі. У Калуші на вшанування пам’яті пропонують кілька ініціатив, які до снаги кожному: або ж просто піти на тематичну виставку, або ж упродовж 33-х годин відмовитися від їжі й займатися доброчинністю.

 


Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, де цілковито зірвалося проведення Міжнародного фестивалю з прав людини DOCUDAYS.UA. Кореспондент газети з’ясовував  у чому справа: звичайний збіг чи вказівка згори.

 

Останні новини шоу-бізнесу: чому Ірина Білик захищає себе в суді, за що тур «Океану Ельзи» внесуть до «Книги рекордів України» та якими кулінарними дивацтвами шокують знаменитості.

 

У рубриці «Минуле нашого краю» досліджували, що відіграло вирішальну роль у розвитку галицької залізниці.

 

Польські студентки, які протягом кількох місяців за програмою обміну навчалися в Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника, поділилися своїми враженнями про життя в Івано-Франківську.


21.11.2013 502 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3208
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1490
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

425

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

328
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1301
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

381
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

917