Преса про голод, міні-ГЕС, малокомплекні школи і прикарпатське лобі у Верховній Раді


/data/blog/43584/a2b8aba1ba6ed2c535384c53c4755066.jpg

 

А ще про війну за дерева в Івано-Франківську, нові символи для Бурштина, роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва, Галицький бал, крадіжку чужих слів та ідей та судову соціологію.

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 листопада 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо ви не хочете, щоб у сусідньому сквері повирубували усі дерева, щоб на березі міського озера посеред дач та городів з'явилися замки місцевих князьків або у дворі вашого будинку виросла багатоповерхівка. Ви маєте вивчити генплан. Тому однією із найважливіших подій в житті кожного мешканця Івано-Франківська мали б стати громадські слухання з приводу коригування генплану, до проведення яких залишилося усього 5 днів. Ви теж про них не чули? Як в місті готуються до цієї події читайте в топ-темі «ГК» «Влада відкриває карти?».

 

Громади села Дземброня Верховинського району та велища Ворохта Яремчанської міськради висловилися проти будівництва міні-ГЕС на своїй території. Цікаво, що влада вирішила спитатися думку громади вже після того, як інвестор отримав всі необхідні дозволи і погодження на будівництво гідроелектростанцій. Деталі на сторінці 19 «ГК».

 

На традиційній спортивній сторінці «ГК» цього тижня про міжнародні успіхи Івано-Франківського регбійного клубу «Роланд». А ще відомий франківський стронгмен Назар Павлів продовжує ділитися із читачами секретами свого успіху. Цього разу мова про те, як повернутися до тренувань після тривалої перерви.

 

Галичина

159 шкіл Прикарпаття є мало комплектними і потерпають через брак учнів. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. За 13 років кількість учнів у школах Івано-Франківської області скоротилася на 70 тисяч. Тому не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми і з ностальгією згадують свої найкращі часи та гамріні шкільні коридори. «Школи, що вмирають без дітей» - сторінка 13 «Галичини».

 

2014 року місто Бурштин святкуватиме свою 460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести зміни в символіку герба та прапора Бурштина. Як же виглядатимунь нові символи міста енергетиків читайте на сторінці 3 «Галичини».

 

Західний кур’єр

«ЗК» відслідив, як народні депутати відстоюють інтереси регіону у Верховній Раді. Чи має Прикарпаття лобі – у топ-темі «ЗК».

 

Кафедра образотворчого мистецтва імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва. Роботи студентів на сторінці 11 «ЗК».

 

Понад півтисячі молодих іванофранківців у фраках та бальних сукнях закружляли у вирі вальсу та полонезу, освоїли основні па інших, не менш популярних, світських танців. І все це стало можливим під час найбільш очікуваного заходу «Галицького балу», котрий вже вдесяте відбувся в Івано-Франківську. Як танцювали на балу читайте на сторінці 16 «ЗК».

 

Репортер

Минулого року у Франківську мали зрізати сто лип на вулиці Шевченка. Зараз люди захищають столітній дуб на Гаркуші. Як зробити, щоб на улюблене дерево не зміг посягнути жоден забудовник? Виявляється, можна. Дерева не вмирають – у топ-темі номера.

 

Крадіжка чужих слів та ідей нині не рідкість. Плагіатом грішать і президент, і міністри, і навіть наша обласна влада. Звідки таке захоплення, розбиралися журналісти.

 

Десять років тому отцю Івану ампутували ноги, а недавно у дружини виявили рак. Але він все одно ділиться світлом з іншими. Важке щастя Івана Теремка – у «Репортері».

 

Вікна

Калуш поволі перетворюється у суцільний каналізаційний колектор. Нині не тільки мікрорайони міста, але і вулиці старої частини міста не мають куди скидати каналізаційні стоки. Тому дві річки — Сівка і Млинівка — вже перетворилися на стічні канави із цілком закономірним запахом та виглядом. Невідомо, куди дівають стоки великий та малий бізнес Калуша. Екологи вимагають «екологічної» сесії міськради. Отож "Місто, яке погано пахне" - у свіжому номері "Вікон".

 

"Судова соціологія". Судді Калуського міськрайонного суду вже призвичаїлися до написання СМС-повідомлень для викликів у суд. Тому наразі найбільшою перешкодою для роботи установи є важкодоступність. Адже нині біля приміщення суду не пролягає жоден із маршрутів громадського транспорту, а саму споруду треба шукати у старому спальному районі міста. Тож, не дивно, що навіть автори дослідження роботи судів області запізнилися у Калуш на презентацію, «заблудившись в останніх 500 метрах».

 

"Калушанин, який намалював голод". Наступні вихідні минуть під знаком пам’яті жертв Голодомору 1932-22 років. І, хоча Галичину це жахіття, фактично, не зачепило, але відрадно, що нині пам’ять про жертв  того жахливого року єднає Україну. Єднає — у скорботі. У Калуші на вшанування пам’яті пропонують кілька ініціатив, які до снаги кожному: або ж просто піти на тематичну виставку, або ж упродовж 33-х годин відмовитися від їжі й займатися доброчинністю.

 


Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, де цілковито зірвалося проведення Міжнародного фестивалю з прав людини DOCUDAYS.UA. Кореспондент газети з’ясовував  у чому справа: звичайний збіг чи вказівка згори.

 

Останні новини шоу-бізнесу: чому Ірина Білик захищає себе в суді, за що тур «Океану Ельзи» внесуть до «Книги рекордів України» та якими кулінарними дивацтвами шокують знаменитості.

 

У рубриці «Минуле нашого краю» досліджували, що відіграло вирішальну роль у розвитку галицької залізниці.

 

Польські студентки, які протягом кількох місяців за програмою обміну навчалися в Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника, поділилися своїми враженнями про життя в Івано-Франківську.


21.11.2013 524 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

395
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2966
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21112
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1996
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

31

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

789
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8232
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

893 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837