Преса про голод, міні-ГЕС, малокомплекні школи і прикарпатське лобі у Верховній Раді


/data/blog/43584/a2b8aba1ba6ed2c535384c53c4755066.jpg

 

А ще про війну за дерева в Івано-Франківську, нові символи для Бурштина, роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва, Галицький бал, крадіжку чужих слів та ідей та судову соціологію.

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 листопада 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо ви не хочете, щоб у сусідньому сквері повирубували усі дерева, щоб на березі міського озера посеред дач та городів з'явилися замки місцевих князьків або у дворі вашого будинку виросла багатоповерхівка. Ви маєте вивчити генплан. Тому однією із найважливіших подій в житті кожного мешканця Івано-Франківська мали б стати громадські слухання з приводу коригування генплану, до проведення яких залишилося усього 5 днів. Ви теж про них не чули? Як в місті готуються до цієї події читайте в топ-темі «ГК» «Влада відкриває карти?».

 

Громади села Дземброня Верховинського району та велища Ворохта Яремчанської міськради висловилися проти будівництва міні-ГЕС на своїй території. Цікаво, що влада вирішила спитатися думку громади вже після того, як інвестор отримав всі необхідні дозволи і погодження на будівництво гідроелектростанцій. Деталі на сторінці 19 «ГК».

 

На традиційній спортивній сторінці «ГК» цього тижня про міжнародні успіхи Івано-Франківського регбійного клубу «Роланд». А ще відомий франківський стронгмен Назар Павлів продовжує ділитися із читачами секретами свого успіху. Цього разу мова про те, як повернутися до тренувань після тривалої перерви.

 

Галичина

159 шкіл Прикарпаття є мало комплектними і потерпають через брак учнів. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. За 13 років кількість учнів у школах Івано-Франківської області скоротилася на 70 тисяч. Тому не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми і з ностальгією згадують свої найкращі часи та гамріні шкільні коридори. «Школи, що вмирають без дітей» - сторінка 13 «Галичини».

 

2014 року місто Бурштин святкуватиме свою 460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести зміни в символіку герба та прапора Бурштина. Як же виглядатимунь нові символи міста енергетиків читайте на сторінці 3 «Галичини».

 

Західний кур’єр

«ЗК» відслідив, як народні депутати відстоюють інтереси регіону у Верховній Раді. Чи має Прикарпаття лобі – у топ-темі «ЗК».

 

Кафедра образотворчого мистецтва імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва. Роботи студентів на сторінці 11 «ЗК».

 

Понад півтисячі молодих іванофранківців у фраках та бальних сукнях закружляли у вирі вальсу та полонезу, освоїли основні па інших, не менш популярних, світських танців. І все це стало можливим під час найбільш очікуваного заходу «Галицького балу», котрий вже вдесяте відбувся в Івано-Франківську. Як танцювали на балу читайте на сторінці 16 «ЗК».

 

Репортер

Минулого року у Франківську мали зрізати сто лип на вулиці Шевченка. Зараз люди захищають столітній дуб на Гаркуші. Як зробити, щоб на улюблене дерево не зміг посягнути жоден забудовник? Виявляється, можна. Дерева не вмирають – у топ-темі номера.

 

Крадіжка чужих слів та ідей нині не рідкість. Плагіатом грішать і президент, і міністри, і навіть наша обласна влада. Звідки таке захоплення, розбиралися журналісти.

 

Десять років тому отцю Івану ампутували ноги, а недавно у дружини виявили рак. Але він все одно ділиться світлом з іншими. Важке щастя Івана Теремка – у «Репортері».

 

Вікна

Калуш поволі перетворюється у суцільний каналізаційний колектор. Нині не тільки мікрорайони міста, але і вулиці старої частини міста не мають куди скидати каналізаційні стоки. Тому дві річки — Сівка і Млинівка — вже перетворилися на стічні канави із цілком закономірним запахом та виглядом. Невідомо, куди дівають стоки великий та малий бізнес Калуша. Екологи вимагають «екологічної» сесії міськради. Отож "Місто, яке погано пахне" - у свіжому номері "Вікон".

 

"Судова соціологія". Судді Калуського міськрайонного суду вже призвичаїлися до написання СМС-повідомлень для викликів у суд. Тому наразі найбільшою перешкодою для роботи установи є важкодоступність. Адже нині біля приміщення суду не пролягає жоден із маршрутів громадського транспорту, а саму споруду треба шукати у старому спальному районі міста. Тож, не дивно, що навіть автори дослідження роботи судів області запізнилися у Калуш на презентацію, «заблудившись в останніх 500 метрах».

 

"Калушанин, який намалював голод". Наступні вихідні минуть під знаком пам’яті жертв Голодомору 1932-22 років. І, хоча Галичину це жахіття, фактично, не зачепило, але відрадно, що нині пам’ять про жертв  того жахливого року єднає Україну. Єднає — у скорботі. У Калуші на вшанування пам’яті пропонують кілька ініціатив, які до снаги кожному: або ж просто піти на тематичну виставку, або ж упродовж 33-х годин відмовитися від їжі й займатися доброчинністю.

 


Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, де цілковито зірвалося проведення Міжнародного фестивалю з прав людини DOCUDAYS.UA. Кореспондент газети з’ясовував  у чому справа: звичайний збіг чи вказівка згори.

 

Останні новини шоу-бізнесу: чому Ірина Білик захищає себе в суді, за що тур «Океану Ельзи» внесуть до «Книги рекордів України» та якими кулінарними дивацтвами шокують знаменитості.

 

У рубриці «Минуле нашого краю» досліджували, що відіграло вирішальну роль у розвитку галицької залізниці.

 

Польські студентки, які протягом кількох місяців за програмою обміну навчалися в Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника, поділилися своїми враженнями про життя в Івано-Франківську.


21.11.2013 519 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1014
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1072
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3187 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

939

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1167
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

472
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15090
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7400
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

835
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

309
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

392
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

679
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129