Преса про голод, міні-ГЕС, малокомплекні школи і прикарпатське лобі у Верховній Раді


/data/blog/43584/a2b8aba1ba6ed2c535384c53c4755066.jpg

 

А ще про війну за дерева в Івано-Франківську, нові символи для Бурштина, роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва, Галицький бал, крадіжку чужих слів та ідей та судову соціологію.

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 листопада 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо ви не хочете, щоб у сусідньому сквері повирубували усі дерева, щоб на березі міського озера посеред дач та городів з'явилися замки місцевих князьків або у дворі вашого будинку виросла багатоповерхівка. Ви маєте вивчити генплан. Тому однією із найважливіших подій в житті кожного мешканця Івано-Франківська мали б стати громадські слухання з приводу коригування генплану, до проведення яких залишилося усього 5 днів. Ви теж про них не чули? Як в місті готуються до цієї події читайте в топ-темі «ГК» «Влада відкриває карти?».

 

Громади села Дземброня Верховинського району та велища Ворохта Яремчанської міськради висловилися проти будівництва міні-ГЕС на своїй території. Цікаво, що влада вирішила спитатися думку громади вже після того, як інвестор отримав всі необхідні дозволи і погодження на будівництво гідроелектростанцій. Деталі на сторінці 19 «ГК».

 

На традиційній спортивній сторінці «ГК» цього тижня про міжнародні успіхи Івано-Франківського регбійного клубу «Роланд». А ще відомий франківський стронгмен Назар Павлів продовжує ділитися із читачами секретами свого успіху. Цього разу мова про те, як повернутися до тренувань після тривалої перерви.

 

Галичина

159 шкіл Прикарпаття є мало комплектними і потерпають через брак учнів. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. За 13 років кількість учнів у школах Івано-Франківської області скоротилася на 70 тисяч. Тому не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми і з ностальгією згадують свої найкращі часи та гамріні шкільні коридори. «Школи, що вмирають без дітей» - сторінка 13 «Галичини».

 

2014 року місто Бурштин святкуватиме свою 460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести зміни в символіку герба та прапора Бурштина. Як же виглядатимунь нові символи міста енергетиків читайте на сторінці 3 «Галичини».

 

Західний кур’єр

«ЗК» відслідив, як народні депутати відстоюють інтереси регіону у Верховній Раді. Чи має Прикарпаття лобі – у топ-темі «ЗК».

 

Кафедра образотворчого мистецтва імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є важливим осередком підготовки кваліфікованих фахівців – бакалаврів, спеціалістів та магістрів образотворчого мистецтва. Роботи студентів на сторінці 11 «ЗК».

 

Понад півтисячі молодих іванофранківців у фраках та бальних сукнях закружляли у вирі вальсу та полонезу, освоїли основні па інших, не менш популярних, світських танців. І все це стало можливим під час найбільш очікуваного заходу «Галицького балу», котрий вже вдесяте відбувся в Івано-Франківську. Як танцювали на балу читайте на сторінці 16 «ЗК».

 

Репортер

Минулого року у Франківську мали зрізати сто лип на вулиці Шевченка. Зараз люди захищають столітній дуб на Гаркуші. Як зробити, щоб на улюблене дерево не зміг посягнути жоден забудовник? Виявляється, можна. Дерева не вмирають – у топ-темі номера.

 

Крадіжка чужих слів та ідей нині не рідкість. Плагіатом грішать і президент, і міністри, і навіть наша обласна влада. Звідки таке захоплення, розбиралися журналісти.

 

Десять років тому отцю Івану ампутували ноги, а недавно у дружини виявили рак. Але він все одно ділиться світлом з іншими. Важке щастя Івана Теремка – у «Репортері».

 

Вікна

Калуш поволі перетворюється у суцільний каналізаційний колектор. Нині не тільки мікрорайони міста, але і вулиці старої частини міста не мають куди скидати каналізаційні стоки. Тому дві річки — Сівка і Млинівка — вже перетворилися на стічні канави із цілком закономірним запахом та виглядом. Невідомо, куди дівають стоки великий та малий бізнес Калуша. Екологи вимагають «екологічної» сесії міськради. Отож "Місто, яке погано пахне" - у свіжому номері "Вікон".

 

"Судова соціологія". Судді Калуського міськрайонного суду вже призвичаїлися до написання СМС-повідомлень для викликів у суд. Тому наразі найбільшою перешкодою для роботи установи є важкодоступність. Адже нині біля приміщення суду не пролягає жоден із маршрутів громадського транспорту, а саму споруду треба шукати у старому спальному районі міста. Тож, не дивно, що навіть автори дослідження роботи судів області запізнилися у Калуш на презентацію, «заблудившись в останніх 500 метрах».

 

"Калушанин, який намалював голод". Наступні вихідні минуть під знаком пам’яті жертв Голодомору 1932-22 років. І, хоча Галичину це жахіття, фактично, не зачепило, але відрадно, що нині пам’ять про жертв  того жахливого року єднає Україну. Єднає — у скорботі. У Калуші на вшанування пам’яті пропонують кілька ініціатив, які до снаги кожному: або ж просто піти на тематичну виставку, або ж упродовж 33-х годин відмовитися від їжі й займатися доброчинністю.

 


Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, де цілковито зірвалося проведення Міжнародного фестивалю з прав людини DOCUDAYS.UA. Кореспондент газети з’ясовував  у чому справа: звичайний збіг чи вказівка згори.

 

Останні новини шоу-бізнесу: чому Ірина Білик захищає себе в суді, за що тур «Океану Ельзи» внесуть до «Книги рекордів України» та якими кулінарними дивацтвами шокують знаменитості.

 

У рубриці «Минуле нашого краю» досліджували, що відіграло вирішальну роль у розвитку галицької залізниці.

 

Польські студентки, які протягом кількох місяців за програмою обміну навчалися в Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника, поділилися своїми враженнями про життя в Івано-Франківську.


21.11.2013 470 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

632
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2080
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33394
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2276
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3015
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5114 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

385

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1155

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

751

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

957
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

250
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

553
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

624 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1137
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

944
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1037
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

805
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30175 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

888
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3857
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

478
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

508