Преса про Героїв Небесної Сотні, розкіш Межигір'я, подорож автостопом і відновлення роботи Карпатнафтохіму

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 20 - 27 лютого 2014 року.

 

Галицький кореспондент

В Івано-Франківську триває стихійна громадська люстрація. Цього тижня торговці центрального міського ринку повстали проти беззаконня і змусили регіонала, директора ринкук Ігоря Дутку на колінах каятися за хабарі і побори. Як «люстрували» керівництво ринку у топ-темі «ГК» на сторінці 5.

 

Цими днями лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок ініціював розробку закону, який надасть громадянам України право на вільне набуття і володіння вогнепальною зброєю. І закликав долучитися до ініціативи решту нардепів. Повідомлення викликало гарячу дискусію як у кулуарах парламенту, так і в соцмережах. «ГК» консультував експерт із Української Стрілецької Асоціації. Політику лишили за бортом. Деталі – на сторінці 15 у матеріалі «Зброя для свободи?»

 

Кожен із загиблих героїв Небесної Сотні міг прислужитися Україні в якийсь інший спосіб, але ці хлопці не вагаючись обрали свій героїчний шлях. Знаючи, що на барикадах їх чекає можлива смерть, вони свідомо вирушили туди боронити кожного із нас. Цими днями до Небесної Сотні відлетіли душі чотирьох прикарпатців. Як прикарпатці прощалися із Героями на сторінці 6 «ГК».

 

 

Західний кур’єр

Такої кількості емоцій та випробувань, що пережила Україна за останній тиждень, цілком вистачило б на добрий десяток років. Країна ледь встигала всотувати сенсаційні новини, котрі одна з аодною гучно детонували в інформпросторі. «Майдан переміг, або життя на барикадах» - що думають відомі прикарпатці про революцію у топ-темі «ЗК».

 

Чимало водіїв запевняють: за останні роки неабияк розвинувся автостоп. Як тільки про нього не відгукуються: спорт, туризм, жебрацтво, екстрим… Аби краще зрозуміти відчайдухів-стоперів, довелося зазирнути у їх світ. Про «Субкультуру на дорозі» на сторінці 15 «ЗК».

 

Вікна

Сергій Чмихалов: «ЛУКОЙЛ» чекає новий уряд і готовий запустити «Карпатнафтохім». Про це представник президента нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» в Україні Сергій Чмихалов заявив на прес-конференції у Калуші. Інтерв’ю з представником російського інвестора читайте у свіжому числі газети «Вікна»

 

«Чому стріляли у дівчину із хрестом медика?...» Три місяці від початку революції на Майдані українське суспільство проводить у стані війни. Лікарі прийняли естафету підвищеної бойової готовності без зайвих запитань. Починаючи від грудня, медики зайняли свої місця поряд із людьми, які боряться на барикадах революції гідності. Калуські лікарі — про героїзм киян, про «чоту бібліотекарів» на барикадах Києва про роботу в польових умовах та про психологію Майдану — у публікації Марти Галкіної у свіжому числі «Вікон».

 

Іван Філіпович через Майдан покинув високооплачувану роботу. Іван Філіпович — хлопець, який дивом вижив після поранення снайпера. Куля поцілила у скроню і вилетіла із шиї. Буквально міліметр у бік — і це могло коштувати хлопцеві життя. Але Бог уберіг — може, тому, що Іван Майданом жив, і через революцію, фактично, покинув роботу. Хлопця виховував сам батько, оскільки мама померла, коли Іван був дитиною. Більше про нових героїв української Революції — у свіжому числі газети «Вікна».

 

Галичина

У просторому вестибюлі держпідприємства «Івано-Франківськевиробниче об’єднання "Карпати"» віднедавна стоїть нова установка – агрегат, що об'єднує дві чорні достатньо товсті скляні трубки – сонячні батареї та металеві місткості для води. Що це за установка і і для чого її придбали «Карпати» у матеріалі «Галичини» «Ідеї підказує життя» - сторінка 4.

 

«Розкіш на межі психічного розладу» – враження франківців від побаченого у резиденції екс-президента «Межигір’ї» на сторінці 9 «Галичини».

 

Деканові філософсько-богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії, почесному докторові богословія, професорові, митрофорному протоієреєві Іванові Козовику цими днями минуло 86 років. У інтерв’ю «Галичині» отець розповів про свій життєвий шлях до Бога. Сторінка – 14.


27.02.2014 705 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4728
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

477
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14647 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6400

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

699
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

992
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6047
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14306
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2