Огляд прикарпатської преси за період 20 - 27 лютого 2014 року.
Галицький кореспондент
В Івано-Франківську триває стихійна громадська люстрація. Цього тижня торговці центрального міського ринку повстали проти беззаконня і змусили регіонала, директора ринкук Ігоря Дутку на колінах каятися за хабарі і побори. Як «люстрували» керівництво ринку у топ-темі «ГК» на сторінці 5.
Цими днями лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок ініціював розробку закону, який надасть громадянам України право на вільне набуття і володіння вогнепальною зброєю. І закликав долучитися до ініціативи решту нардепів. Повідомлення викликало гарячу дискусію як у кулуарах парламенту, так і в соцмережах. «ГК» консультував експерт із Української Стрілецької Асоціації. Політику лишили за бортом. Деталі – на сторінці 15 у матеріалі «Зброя для свободи?»
Кожен із загиблих героїв Небесної Сотні міг прислужитися Україні в якийсь інший спосіб, але ці хлопці не вагаючись обрали свій героїчний шлях. Знаючи, що на барикадах їх чекає можлива смерть, вони свідомо вирушили туди боронити кожного із нас. Цими днями до Небесної Сотні відлетіли душі чотирьох прикарпатців. Як прикарпатці прощалися із Героями на сторінці 6 «ГК».
Західний кур’єр
Такої кількості емоцій та випробувань, що пережила Україна за останній тиждень, цілком вистачило б на добрий десяток років. Країна ледь встигала всотувати сенсаційні новини, котрі одна з аодною гучно детонували в інформпросторі. «Майдан переміг, або життя на барикадах» - що думають відомі прикарпатці про революцію у топ-темі «ЗК».
Чимало водіїв запевняють: за останні роки неабияк розвинувся автостоп. Як тільки про нього не відгукуються: спорт, туризм, жебрацтво, екстрим… Аби краще зрозуміти відчайдухів-стоперів, довелося зазирнути у їх світ. Про «Субкультуру на дорозі» на сторінці 15 «ЗК».
Вікна
Сергій Чмихалов: «ЛУКОЙЛ» чекає новий уряд і готовий запустити «Карпатнафтохім». Про це представник президента нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» в Україні Сергій Чмихалов заявив на прес-конференції у Калуші. Інтерв’ю з представником російського інвестора читайте у свіжому числі газети «Вікна»
«Чому стріляли у дівчину із хрестом медика?...» Три місяці від початку революції на Майдані українське суспільство проводить у стані війни. Лікарі прийняли естафету підвищеної бойової готовності без зайвих запитань. Починаючи від грудня, медики зайняли свої місця поряд із людьми, які боряться на барикадах революції гідності. Калуські лікарі — про героїзм киян, про «чоту бібліотекарів» на барикадах Києва про роботу в польових умовах та про психологію Майдану — у публікації Марти Галкіної у свіжому числі «Вікон».
Іван Філіпович через Майдан покинув високооплачувану роботу. Іван Філіпович — хлопець, який дивом вижив після поранення снайпера. Куля поцілила у скроню і вилетіла із шиї. Буквально міліметр у бік — і це могло коштувати хлопцеві життя. Але Бог уберіг — може, тому, що Іван Майданом жив, і через революцію, фактично, покинув роботу. Хлопця виховував сам батько, оскільки мама померла, коли Іван був дитиною. Більше про нових героїв української Революції — у свіжому числі газети «Вікна».
Галичина
У просторому вестибюлі держпідприємства «Івано-Франківськевиробниче об’єднання "Карпати"» віднедавна стоїть нова установка – агрегат, що об'єднує дві чорні достатньо товсті скляні трубки – сонячні батареї та металеві місткості для води. Що це за установка і і для чого її придбали «Карпати» у матеріалі «Галичини» «Ідеї підказує життя» - сторінка 4.
«Розкіш на межі психічного розладу» – враження франківців від побаченого у резиденції екс-президента «Межигір’ї» на сторінці 9 «Галичини».
Деканові філософсько-богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії, почесному докторові богословія, професорові, митрофорному протоієреєві Іванові Козовику цими днями минуло 86 років. У інтерв’ю «Галичині» отець розповів про свій життєвий шлях до Бога. Сторінка – 14.