Преса про Героїв Небесної Сотні, розкіш Межигір'я, подорож автостопом і відновлення роботи Карпатнафтохіму

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 20 - 27 лютого 2014 року.

 

Галицький кореспондент

В Івано-Франківську триває стихійна громадська люстрація. Цього тижня торговці центрального міського ринку повстали проти беззаконня і змусили регіонала, директора ринкук Ігоря Дутку на колінах каятися за хабарі і побори. Як «люстрували» керівництво ринку у топ-темі «ГК» на сторінці 5.

 

Цими днями лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок ініціював розробку закону, який надасть громадянам України право на вільне набуття і володіння вогнепальною зброєю. І закликав долучитися до ініціативи решту нардепів. Повідомлення викликало гарячу дискусію як у кулуарах парламенту, так і в соцмережах. «ГК» консультував експерт із Української Стрілецької Асоціації. Політику лишили за бортом. Деталі – на сторінці 15 у матеріалі «Зброя для свободи?»

 

Кожен із загиблих героїв Небесної Сотні міг прислужитися Україні в якийсь інший спосіб, але ці хлопці не вагаючись обрали свій героїчний шлях. Знаючи, що на барикадах їх чекає можлива смерть, вони свідомо вирушили туди боронити кожного із нас. Цими днями до Небесної Сотні відлетіли душі чотирьох прикарпатців. Як прикарпатці прощалися із Героями на сторінці 6 «ГК».

 

 

Західний кур’єр

Такої кількості емоцій та випробувань, що пережила Україна за останній тиждень, цілком вистачило б на добрий десяток років. Країна ледь встигала всотувати сенсаційні новини, котрі одна з аодною гучно детонували в інформпросторі. «Майдан переміг, або життя на барикадах» - що думають відомі прикарпатці про революцію у топ-темі «ЗК».

 

Чимало водіїв запевняють: за останні роки неабияк розвинувся автостоп. Як тільки про нього не відгукуються: спорт, туризм, жебрацтво, екстрим… Аби краще зрозуміти відчайдухів-стоперів, довелося зазирнути у їх світ. Про «Субкультуру на дорозі» на сторінці 15 «ЗК».

 

Вікна

Сергій Чмихалов: «ЛУКОЙЛ» чекає новий уряд і готовий запустити «Карпатнафтохім». Про це представник президента нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» в Україні Сергій Чмихалов заявив на прес-конференції у Калуші. Інтерв’ю з представником російського інвестора читайте у свіжому числі газети «Вікна»

 

«Чому стріляли у дівчину із хрестом медика?...» Три місяці від початку революції на Майдані українське суспільство проводить у стані війни. Лікарі прийняли естафету підвищеної бойової готовності без зайвих запитань. Починаючи від грудня, медики зайняли свої місця поряд із людьми, які боряться на барикадах революції гідності. Калуські лікарі — про героїзм киян, про «чоту бібліотекарів» на барикадах Києва про роботу в польових умовах та про психологію Майдану — у публікації Марти Галкіної у свіжому числі «Вікон».

 

Іван Філіпович через Майдан покинув високооплачувану роботу. Іван Філіпович — хлопець, який дивом вижив після поранення снайпера. Куля поцілила у скроню і вилетіла із шиї. Буквально міліметр у бік — і це могло коштувати хлопцеві життя. Але Бог уберіг — може, тому, що Іван Майданом жив, і через революцію, фактично, покинув роботу. Хлопця виховував сам батько, оскільки мама померла, коли Іван був дитиною. Більше про нових героїв української Революції — у свіжому числі газети «Вікна».

 

Галичина

У просторому вестибюлі держпідприємства «Івано-Франківськевиробниче об’єднання "Карпати"» віднедавна стоїть нова установка – агрегат, що об'єднує дві чорні достатньо товсті скляні трубки – сонячні батареї та металеві місткості для води. Що це за установка і і для чого її придбали «Карпати» у матеріалі «Галичини» «Ідеї підказує життя» - сторінка 4.

 

«Розкіш на межі психічного розладу» – враження франківців від побаченого у резиденції екс-президента «Межигір’ї» на сторінці 9 «Галичини».

 

Деканові філософсько-богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії, почесному докторові богословія, професорові, митрофорному протоієреєві Іванові Козовику цими днями минуло 86 років. У інтерв’ю «Галичині» отець розповів про свій життєвий шлях до Бога. Сторінка – 14.


27.02.2014 602 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1072
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

879
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2010
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3382
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2620
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2617

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

357

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

800

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

757

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1718
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

803
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

779
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

429
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

459
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27115
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

906
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19749
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

509
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

794
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1531 5