
Огляд преси за період 1 - 8 жовтня 2015 року.
Галицький кореспондент
Фатальні пологи. Минулого тижня на Прикарпатті після пологів померла 17-річна жінка. Після кесаревого розтику у неї почалася кровотеча, а лікарі, за словами її родичів, не поспішали рятувати породіллю. Крім того, вони припускають, що їй могли влити не ту групу крові. МЕдикик своєї вини не визнають. Деталі - сторінка 10 ГК.
Хотіли бал - отримали скандал. Івано-Франківська спеціалізована загальноосвітня школа №1 з поглибленим вивченням англійської мови опинилася у центрі скандалу. Наприкінці вересня мама випускниці Вікторія Мартинович оприлюднила "кошторис" витрат на випускний вечір. Деталі - сторінка 9 ГК.
Важковаговики. Минулого тижня нарешті впала завіса, і таємні партійні списки кандидатів у депутати Івано-Франківської міської ради сталим відомі громаді. Разом з іменами стали відомі округи, на яких вони кандидуватимуть. І попри те, що цьогорічна передвиборча битва скоріше партійна, ніж особистісна, глянемо на анйцікавіш іокруги та кандидатів. Сторінка 21.
Західний кур'єр
Продам себе... по частинах. Про донорів у сучаній Україні і як заробляють на донорстві дізнавалися журналісти "ЗК". Сторінка 5.
Палац Ромашканів відкриває свої таємниці. Давній особняк у міському парку постійно привертає увагу мешканів міста і гостей. У писаннях і розповідях про цей палац є багато вигадок і помилкових тверджень. Досі будівництво особняка приписується не тій людині. Деталі дізнавалися журналісти "ЗК". Сторінка 16 - 17.
Готові гріти. Тепловики запевняють, що Івано-Франківськ повністю технічно готовий до початку опалювального сезону Сторінка 2.
Репортер
Війна за душі. В Івано-Франківську показали документальний фільм "Капелани". Сторінка 7 Репортера.
Чотирилапий друг з АТО. Боєць батальйону імені Кульчицького 46-річний Андрій Третяк розповідає про те, як на Майдані познайомився з дружиною. Пригадує перебування у зоні АТО . Розказує про вірного друга - собаку, яку привіз додому з Донбасу. Сторінка 10.
Як Франківськ на Париж рівняється. Якщо погода сприятиме, то до кінця листопада найвища споруда Івано-Франківська - телевежа - засвітиться патріотичними кольорами. Деталі у Репортері.
Вікна
У Калуш повертаються 90-ті? П’ять пожеж упродовж року. У калуського підприємця Сергія Барни вогонь завдав збитків бізнесу та приватним авто. Так, на початку року горіло кафе «Крученик і вареник», у червні — «Гостинний дім» на п’ятачку, а нещодавно — «Максвелл-паб». В останньому випадку камери відеоспостереження чітко зафіксували невідомого чоловіка на велосипеді, який і підпалив паб. Не лише цей, але й усі попередні інциденти не були випадковими, вважає Сергій Барна.
Вибори 1939 року: під керівництвом і спостереженням польської поліції на українській землі. Документи про місцеві вибори 76-річної давності зберігаються в Івано-Франківському обласному державному архіві. Це вхідна і вихідна документація з Боднарівського постерунку (відділку) державної поліції за 1939 рік, яка через початок Другої світової війни не потрапила в 1940 році в польський архів, а опинилася в радянському архіві, де її засекретили і сховали на довгі роки. Завдяки цьому випадково уцілілому фрагменту можемо отримати уявлення про порядки тих часів і довідатися, чим займалася польська поліція, інформують «Вікна».
Олег Руско: «Хлопці на воді і цигарках можуть жити тижнями, але вони мають відчувати надійний тил». Днями калуські волонтери повернулися із зони АТО. За п’ять діб практично без сну калушани встигли побувати у бійців ДУКу, 79-ої і 72-ої бригад. Зазвичай на передову волонтери везуть техніку, авто й екіпірування, щоб полегшити суворі військові будні. Адже вони, каже волонтер Олег Руско, на 90% складаються із побуту і лише на 10% — із, власне, війни. Цього разу бійцям АТО відвезли безпілотник й автомобіль.