Преса про "євромайдан", шкідливі гаражі, Франківськ без води і аптеки без ліків

 

/data/blog/43872/cf32923f5d1b74050502fdfea9e5ef3f.jpg

 

Огляд прикарпатської преси за період 21-28 листопада 2013 року.

 

Західний кур’єр

Підпише чи не підпише Янкович асоціацію з ЄС? Розійдеться чи наповниться новою силою «євромайдан» і стоятиме до виборів-2015? Хто справжній організатор і координатор Майдану і що буде, якщо нічого не буде: ні асоціації, ні Майдану. Чи повірять політикам громадяни в 2015 році, коли їх кликатимуть на майдани захищати свій голос, якщо нинішні протести закінчаться фіаско? Відповіді на ці запитання в значній мірі ми отримаємо завтра – під час євросаміту, а впродовж наступних 2014-2015 років. А сьогодні – майдани, сесії, акції… Як Прикарпаття вийшло на «євромайдан» - сторінка 5 «ЗК».

 

Зараз гаражі є практично під кожною багатоповерхівкою-новобудовою. Мешканцям, які мають власні авто, це зручно і їх це влаштовує. Але є люди, яких гаражне сусідство з їхніми житловими квартирами непокоїть. І не безпідставно. Тож чи є безпечними для мешканців багатоповерхівок вбудовані у них гаражі, і чи завжди будівельники дотримуються усіх норм та правил при їх влаштуванні? Дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Впродовж листопада в Україні почастішали випадки, коли в аптеках із прилавків зникають медичні препарати. Чи насправді так часто знімають із виробництва популярні медичні препарати? Що коїться на фармацевтичному ринку та як у такій ситуації вижити пересічним пацієнтам, з’ясовували кореспонденти «ЗК».

 

 

Галичина

«Карфаген має бути зруйнованим». Пркиарпатці обстоюють цивілізаційним вибір України. У топ-темі «Галичини» також про єврмоайдан. Сторінка 2 видання.

 

Цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси, інтерактвні дошки, підручники в планшетах – вже сьогодні така технологічна мрія стала реальністю для учнів 54-х шкіл, які перемогли в першому етапі національного проекту «Відкритий світ». Проект передбачає перехід в українських школах до навчання із застосуванням інноваційних методик ХХІ ст.

Як «Українським школярам відкривається світ комп’ютерних технологій» на сторінці 4 «Галичини».


Вікна

"Калуський Євромайдан без євромера. Хроніки"У четвер минуло рівно тиждень, відколи у стрічках новин з’явилися, хоча і жирні і червоні, але, все ж таки, непевні заголовки: уряд відмовляється від євроінтеграції. Потім новини на цю тему стали менш помітними, але єврооптимісти все більше почали сумніватися у тому, чи справді буде підписана Угода про асоціацію із ЄС. Перший майдан зібрався у Києві, увечері у четвер. А вже на вхідні у столицю на вулиці вийшла критична маса людей. Відтоді Україна і Калуш, зокрема, живе, фактично, у революційному режимі. Революційний тиждень — в огляді "Вікон".

 

"Ігор Яковина: "Основна проблема міста — не тепло, а гаряча вода" Нині Калуш стоїть на порозі революційних стратегічних рішень у комунальній сфері. Місто «витягуватиме» «комуналку» за рахунок кредитних коштів. І якщо кошти Світового банку потрібно повертати, то кредит на будівництво власних очисних споруд та котелень — повертатиме держава. Нині місто визначається зі стратегією теплозабезпечення, й акцентує: головна проблема  — не тепло, а гаряча вода. Про те, чи торкнеться кредит Світового банку кишені кожного калушанина, про будівництво власних очисних споруд та — якість питної води — в інтерв’ю із директором КП «Водотеплосервіс» Ігорем Яковиною.

 

"Дмитро Коржинський пройшов чотири війни". На старому цвинтарі у Калуші відбулося урочисте посвячення відновленого надмогильного пам’ятника українському політичному і військовому діячеві Дмитру Коржинському. Прожив 80 років. Незабаром після нього померла і його дружина. Поховали її на новому цвинтарі. Могилу Дмитра Несторовича було віднайдено тільки минулого року на старому кладовищі "Височанка".

 

 

Репортер

І знову Майдан, тепер європейський. А ще недавно скептики казали, що це неможливо. І на франківському Вічевому політикам не дуже давали слова. Нове покоління об’єдналось навколо ідеї, без партій і лідерів. Майдан вимагає - у топ-темі «Репортера»

На стеллі при в’їзді в село Кліщівну можна побачити пам’ятку - давню дерев’яну церкву. Шкода тільки, що сам храм уже давно стоїть розібраний. Чому? Читайте в газеті.

Іванофранківці почали забувати ті часи, коли в місті завжди була централізована гаряча вода. Люди вже якось навчилися - хто поставив бойлери, а дехто досі гріє воду в баняках. Чому так і невже навічно, читайте в газеті.


28.11.2013 493 1
Коментарі (1)

Без злодіїв і хабарників 2013.11.28, 12:17
В ЄВРОПУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

950
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2743
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3047 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

754

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

109
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2306
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094