Преса про "євромайдан", шкідливі гаражі, Франківськ без води і аптеки без ліків

 

/data/blog/43872/cf32923f5d1b74050502fdfea9e5ef3f.jpg

 

Огляд прикарпатської преси за період 21-28 листопада 2013 року.

 

Західний кур’єр

Підпише чи не підпише Янкович асоціацію з ЄС? Розійдеться чи наповниться новою силою «євромайдан» і стоятиме до виборів-2015? Хто справжній організатор і координатор Майдану і що буде, якщо нічого не буде: ні асоціації, ні Майдану. Чи повірять політикам громадяни в 2015 році, коли їх кликатимуть на майдани захищати свій голос, якщо нинішні протести закінчаться фіаско? Відповіді на ці запитання в значній мірі ми отримаємо завтра – під час євросаміту, а впродовж наступних 2014-2015 років. А сьогодні – майдани, сесії, акції… Як Прикарпаття вийшло на «євромайдан» - сторінка 5 «ЗК».

 

Зараз гаражі є практично під кожною багатоповерхівкою-новобудовою. Мешканцям, які мають власні авто, це зручно і їх це влаштовує. Але є люди, яких гаражне сусідство з їхніми житловими квартирами непокоїть. І не безпідставно. Тож чи є безпечними для мешканців багатоповерхівок вбудовані у них гаражі, і чи завжди будівельники дотримуються усіх норм та правил при їх влаштуванні? Дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Впродовж листопада в Україні почастішали випадки, коли в аптеках із прилавків зникають медичні препарати. Чи насправді так часто знімають із виробництва популярні медичні препарати? Що коїться на фармацевтичному ринку та як у такій ситуації вижити пересічним пацієнтам, з’ясовували кореспонденти «ЗК».

 

 

Галичина

«Карфаген має бути зруйнованим». Пркиарпатці обстоюють цивілізаційним вибір України. У топ-темі «Галичини» також про єврмоайдан. Сторінка 2 видання.

 

Цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси, інтерактвні дошки, підручники в планшетах – вже сьогодні така технологічна мрія стала реальністю для учнів 54-х шкіл, які перемогли в першому етапі національного проекту «Відкритий світ». Проект передбачає перехід в українських школах до навчання із застосуванням інноваційних методик ХХІ ст.

Як «Українським школярам відкривається світ комп’ютерних технологій» на сторінці 4 «Галичини».


Вікна

"Калуський Євромайдан без євромера. Хроніки"У четвер минуло рівно тиждень, відколи у стрічках новин з’явилися, хоча і жирні і червоні, але, все ж таки, непевні заголовки: уряд відмовляється від євроінтеграції. Потім новини на цю тему стали менш помітними, але єврооптимісти все більше почали сумніватися у тому, чи справді буде підписана Угода про асоціацію із ЄС. Перший майдан зібрався у Києві, увечері у четвер. А вже на вхідні у столицю на вулиці вийшла критична маса людей. Відтоді Україна і Калуш, зокрема, живе, фактично, у революційному режимі. Революційний тиждень — в огляді "Вікон".

 

"Ігор Яковина: "Основна проблема міста — не тепло, а гаряча вода" Нині Калуш стоїть на порозі революційних стратегічних рішень у комунальній сфері. Місто «витягуватиме» «комуналку» за рахунок кредитних коштів. І якщо кошти Світового банку потрібно повертати, то кредит на будівництво власних очисних споруд та котелень — повертатиме держава. Нині місто визначається зі стратегією теплозабезпечення, й акцентує: головна проблема  — не тепло, а гаряча вода. Про те, чи торкнеться кредит Світового банку кишені кожного калушанина, про будівництво власних очисних споруд та — якість питної води — в інтерв’ю із директором КП «Водотеплосервіс» Ігорем Яковиною.

 

"Дмитро Коржинський пройшов чотири війни". На старому цвинтарі у Калуші відбулося урочисте посвячення відновленого надмогильного пам’ятника українському політичному і військовому діячеві Дмитру Коржинському. Прожив 80 років. Незабаром після нього померла і його дружина. Поховали її на новому цвинтарі. Могилу Дмитра Несторовича було віднайдено тільки минулого року на старому кладовищі "Височанка".

 

 

Репортер

І знову Майдан, тепер європейський. А ще недавно скептики казали, що це неможливо. І на франківському Вічевому політикам не дуже давали слова. Нове покоління об’єдналось навколо ідеї, без партій і лідерів. Майдан вимагає - у топ-темі «Репортера»

На стеллі при в’їзді в село Кліщівну можна побачити пам’ятку - давню дерев’яну церкву. Шкода тільки, що сам храм уже давно стоїть розібраний. Чому? Читайте в газеті.

Іванофранківці почали забувати ті часи, коли в місті завжди була централізована гаряча вода. Люди вже якось навчилися - хто поставив бойлери, а дехто досі гріє воду в баняках. Чому так і невже навічно, читайте в газеті.


28.11.2013 500 1
Коментарі (1)

Без злодіїв і хабарників 2013.11.28, 12:17
В ЄВРОПУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

551
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3115
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2058
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1557 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2430

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

284

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

216

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

815

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2225
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

242
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1067
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

231
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

845
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

734
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1046 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2237 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

939