Преса про Євромайдан, інформаційні війни, садочки без продуктів і Леніна із "секонд-хенду"

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua


А ще про війну за "Княгинин", скандальну забудову по вулиці Гаркуші, Росію очами прикарпатського журналіста, бойкот підприємств регіоналів, про те як "ліквідовували" ОДА і унікальні храми Франківщини. Огляд преси за період 5 - 12 грудня 2013 року.

 

Західний кур’єр

Спроба силового розгону Майдану в ніч з вівторка на середу провалилася. Мітингувальника, попри небачену концентрацію силвоиків вдалося втримати позиції. Влада продовжує ігнорувати голос народу. Відтак українцям нічого не залишається як відстоювати свою правду на морозі. І з кожним черговим натиском влади їх аж ніяк не меншає… Стоїмо.

 

Працівники Івано-Франківського ОДОСП «Княгинин» вже давно помітили: директор їхнього підприємства ніколи не святкує свого дня народження на цій посаді двічі. Його швидко звільняють. А кожна чергова кадрова ротація неминуче спричиняє на підприємстві нову хвилю турбулентності. Як йде «Війна за «Княгинин» дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Віс знають, що на  Майдані нібито «загинула» дівчина, але ніхто не знає, що вона ожила. Всі знають, що на Майдані «пролилася кров наших дітей» від «звірячого побоїща», але ніхто не знає, що побоїще спровокували ультрас. Які ж цілі переслідують ЗМІ і про що вони мовчать у матеріалі «ЗК» «Україна загрузла в інформаційній війні». Сторінка 6.

 

 

Галицький кореспондент

Вихователі Івано-Франківських садочків просять батьків приносити цукор і картоплю. Чиновники з ОДА кажуть, що винні у цьому МВФ і Росія, а службовці міськвиконкому нарікають на недолугість тендерних процедур. То чомуж «Дитсадкам не солодко» дізнавалися журналісти «ГК».

 

Через конфлікт із забудівником мешканцям будинку по вулиці Гаркуші, 29 відключили воду, а будинку №27 – електроенергію і газ. Що ж коїться навокло кандальної забудови – у матеріалі «ГК» «Помста забудовника». Сторінка 18.

 

Єдиними переконливим аргументом, який може вплинути на владу, активісти євромайдану називають бойкот бізнесу регіоналів. На удари кийками пропонують відповісти ударами гривнею. Чи має сенс ця народна економна блокада у матеріалі «ГК» «Бити гривнею».

 

Галичина

Нещодавно журналіст «Галичини» здійснив прватну поїздку до Російської Федерації. Враховуючи той факт, що чимало прикарпатців працює у цій країні, деякі спостереження від подорожі можуть бути цікавими для читачів. Яка вона Москва, що таке міграційний туризм і яким є привид тероризму на сторінці 8 «Галичини» - «Далека і близька Росія».

 

З початку цього року в Україні почав діяти новий закон про зайнятість. 2013-й добігає кінця, і вже можна робити перші висновки стосовно ефективності цього закону, того, як він змінив життя людей, які шукали роботу. Чи змінилася ситуація з безробіттям в Україні читайте на шпальтах «Галичини».

 

На позачерговій 26-й сесії обласна рада висловила від імені територіальної громади краю недовіру ОДА. Вона вважає існування такої інституції недоцільним і що структуру влади, яка передбачає адміністрації на місцях, взагалі слід ліквідувати. Як «ліквідовувли» ОДА читайте на сторінці 2 «Галичини».

 

Вікна

Відкриття виставки до 120-річчя з дня народження Григорія Смольського відбудеться в четвер 12 грудня в арт-галереї Калуша на вулиці Шевченка, 9. До експозиції увійдуть перші та останні роботи Смольського, лінорити, етюди та відеоряд робіт, які знаходяться у Художньому музеї Івано-Франківська. Родичі Смольського ще у 90-ті роки передали меру Калуша два портрети — Тараса Шевченка та Івана Франка. Родичі прагнуть зробити їх доступними для широкого кола шанувальників творчості художника. «Родина Григорія Смольського хоче забрати його роботи з кабінету мера» - на шпальтах свіжого видання «Вікон».

 

«Зачистка інформаційного простору». Про те, що міській владі Калуша потрібні кишенькові ЗМІ, стало очевидно ще півроку тому, коли за надуманих причин звільнили попереднього редактора комунальної газети «Дзвони Підгір’я». Нині депутатам пропонують затвердити у статусі — нового, який упродовж кількох місяців справді доклався до популяризації міської ради: спочатку — звільнивши журналіста із 20-річним стажем роботи Людмилу Пастушок. Потім в. о. головного редактора Михайло Кучерак «закидав» місцеві видання листами, у яких вимагав спростувати лист журналістської спільноти про його поведінку і — «засвітився» у скандалі із «липовими» журналістськими посвідченнями.

 

Загалом спокійні вихідні в Україні 7-8 грудня закінчилися справжнім галасом. У Києві на Бесарабці близько п’ятиста людей повалили пам’ятник Володимиру Леніну. Після цього міліція посилила охорону громадського порядку у місцях, де встановлені пам’ятники. «Вікна» з’ясували, що виявляється, пам'ятник Леніну навпроти Бессарабського ринку дістався Києву як зменшена копія, та ще й секонд хенд з США при цьому. «Київський Ленін як секонд хенд із США» - на сторінках «Вікон».

 

Репортер

Другий тиждень Україна живе в революції. А влада досі намагається вдавати, ніби нічого особливого не відбувається. Вдень протестує народ, вночі на вулиці виходить Беркут. Де вихід із політичної кризи? Майдан за інше життя – у топ-темі номера.

 

Затриманих у справі щодо бійні на Банковій є одинадцять. Майже всі вони побиті, скалічені, до них не пускають рідних і адвокатів. В’язні Банкової – у «Репортері».

 

Унікальний храм – дерев’яний, з органом – журналісти «Репортера» знайшли у долинському селі Підліски. Раніше цей орган грав під час служби. Чому він мовчить нині, читайте в газеті.


12.12.2013 475 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4985
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1042
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

599
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5581
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1505
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1369

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

436

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1263

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1089

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

998
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

328
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

352
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1318
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

405
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

667
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5715
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

418
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

287
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

630 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1072
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

928