Преса про Євромайдан, інформаційні війни, садочки без продуктів і Леніна із "секонд-хенду"

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua


А ще про війну за "Княгинин", скандальну забудову по вулиці Гаркуші, Росію очами прикарпатського журналіста, бойкот підприємств регіоналів, про те як "ліквідовували" ОДА і унікальні храми Франківщини. Огляд преси за період 5 - 12 грудня 2013 року.

 

Західний кур’єр

Спроба силового розгону Майдану в ніч з вівторка на середу провалилася. Мітингувальника, попри небачену концентрацію силвоиків вдалося втримати позиції. Влада продовжує ігнорувати голос народу. Відтак українцям нічого не залишається як відстоювати свою правду на морозі. І з кожним черговим натиском влади їх аж ніяк не меншає… Стоїмо.

 

Працівники Івано-Франківського ОДОСП «Княгинин» вже давно помітили: директор їхнього підприємства ніколи не святкує свого дня народження на цій посаді двічі. Його швидко звільняють. А кожна чергова кадрова ротація неминуче спричиняє на підприємстві нову хвилю турбулентності. Як йде «Війна за «Княгинин» дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Віс знають, що на  Майдані нібито «загинула» дівчина, але ніхто не знає, що вона ожила. Всі знають, що на Майдані «пролилася кров наших дітей» від «звірячого побоїща», але ніхто не знає, що побоїще спровокували ультрас. Які ж цілі переслідують ЗМІ і про що вони мовчать у матеріалі «ЗК» «Україна загрузла в інформаційній війні». Сторінка 6.

 

 

Галицький кореспондент

Вихователі Івано-Франківських садочків просять батьків приносити цукор і картоплю. Чиновники з ОДА кажуть, що винні у цьому МВФ і Росія, а службовці міськвиконкому нарікають на недолугість тендерних процедур. То чомуж «Дитсадкам не солодко» дізнавалися журналісти «ГК».

 

Через конфлікт із забудівником мешканцям будинку по вулиці Гаркуші, 29 відключили воду, а будинку №27 – електроенергію і газ. Що ж коїться навокло кандальної забудови – у матеріалі «ГК» «Помста забудовника». Сторінка 18.

 

Єдиними переконливим аргументом, який може вплинути на владу, активісти євромайдану називають бойкот бізнесу регіоналів. На удари кийками пропонують відповісти ударами гривнею. Чи має сенс ця народна економна блокада у матеріалі «ГК» «Бити гривнею».

 

Галичина

Нещодавно журналіст «Галичини» здійснив прватну поїздку до Російської Федерації. Враховуючи той факт, що чимало прикарпатців працює у цій країні, деякі спостереження від подорожі можуть бути цікавими для читачів. Яка вона Москва, що таке міграційний туризм і яким є привид тероризму на сторінці 8 «Галичини» - «Далека і близька Росія».

 

З початку цього року в Україні почав діяти новий закон про зайнятість. 2013-й добігає кінця, і вже можна робити перші висновки стосовно ефективності цього закону, того, як він змінив життя людей, які шукали роботу. Чи змінилася ситуація з безробіттям в Україні читайте на шпальтах «Галичини».

 

На позачерговій 26-й сесії обласна рада висловила від імені територіальної громади краю недовіру ОДА. Вона вважає існування такої інституції недоцільним і що структуру влади, яка передбачає адміністрації на місцях, взагалі слід ліквідувати. Як «ліквідовувли» ОДА читайте на сторінці 2 «Галичини».

 

Вікна

Відкриття виставки до 120-річчя з дня народження Григорія Смольського відбудеться в четвер 12 грудня в арт-галереї Калуша на вулиці Шевченка, 9. До експозиції увійдуть перші та останні роботи Смольського, лінорити, етюди та відеоряд робіт, які знаходяться у Художньому музеї Івано-Франківська. Родичі Смольського ще у 90-ті роки передали меру Калуша два портрети — Тараса Шевченка та Івана Франка. Родичі прагнуть зробити їх доступними для широкого кола шанувальників творчості художника. «Родина Григорія Смольського хоче забрати його роботи з кабінету мера» - на шпальтах свіжого видання «Вікон».

 

«Зачистка інформаційного простору». Про те, що міській владі Калуша потрібні кишенькові ЗМІ, стало очевидно ще півроку тому, коли за надуманих причин звільнили попереднього редактора комунальної газети «Дзвони Підгір’я». Нині депутатам пропонують затвердити у статусі — нового, який упродовж кількох місяців справді доклався до популяризації міської ради: спочатку — звільнивши журналіста із 20-річним стажем роботи Людмилу Пастушок. Потім в. о. головного редактора Михайло Кучерак «закидав» місцеві видання листами, у яких вимагав спростувати лист журналістської спільноти про його поведінку і — «засвітився» у скандалі із «липовими» журналістськими посвідченнями.

 

Загалом спокійні вихідні в Україні 7-8 грудня закінчилися справжнім галасом. У Києві на Бесарабці близько п’ятиста людей повалили пам’ятник Володимиру Леніну. Після цього міліція посилила охорону громадського порядку у місцях, де встановлені пам’ятники. «Вікна» з’ясували, що виявляється, пам'ятник Леніну навпроти Бессарабського ринку дістався Києву як зменшена копія, та ще й секонд хенд з США при цьому. «Київський Ленін як секонд хенд із США» - на сторінках «Вікон».

 

Репортер

Другий тиждень Україна живе в революції. А влада досі намагається вдавати, ніби нічого особливого не відбувається. Вдень протестує народ, вночі на вулиці виходить Беркут. Де вихід із політичної кризи? Майдан за інше життя – у топ-темі номера.

 

Затриманих у справі щодо бійні на Банковій є одинадцять. Майже всі вони побиті, скалічені, до них не пускають рідних і адвокатів. В’язні Банкової – у «Репортері».

 

Унікальний храм – дерев’яний, з органом – журналісти «Репортера» знайшли у долинському селі Підліски. Раніше цей орган грав під час служби. Чому він мовчить нині, читайте в газеті.


12.12.2013 500 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

321
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2919
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21073
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1978
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1350 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

820

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

758
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

826 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820