Преса про етикет на кухні, відновлене обличчя після зустрічі із ведмедем, дитячі конкурси краси і мистецтво текстилю


http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua

 

А ще про поцуплені дощеприймальні решітки, помилки у підручниках, випускників без роботи, черговий будівельний скандал і "диктатуру" Куйбіди у Калуші. Огляд преси за період 10 - 17 жовтня 2013 року.

 

 

Репортер

Дощові решітки, каналізаційні люки, крани, електролічильники, ліфтові котушки - усе це іванофранківці крадуть у комунальників і навіть у себе самих. Уже доходить до абсурду. А от ловлять крадіїв дуже рідко. Злодії живуть поруч - у топ-темі номера.

 

У Франції хочуть заборонити дитячі конкурси краси. Подібні думки з’явились і в Україні. Що переживають маленькі красуні за лаштунками тих шоу, розбиралися журналісти.

 

"Репортер" починає нову рубрику - "Шукаю долю". Пишіть до редакції про себе та, можливо, саме так знайдете своє щастя. Щирі життєві історії від самих читачів вже в цьому номері.

 

Галичина

Сенсаційна заява тернопільських педагогів про те, що вони знайшли 153 помилки на 149 сторінках підручника з математики за перший клас, шокувала громадськість. Нищівної критики зазнав і «Букварик». Чи справді посібники для найменших школяриків є аж настільки неграмотними, вирішила з’ясувати «Галичина». «Шокотерапія підручниками» - топ-тема номера.

 

В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Галичина» відомий в Україні співак та музикант, автор гімну Помаранчевої революції «Разом нас багато» Роман Калин розповів про те, чому розпався його гурт «Гринджоли», як важко транслювати 24 години на добу хорошу країнську музику, чому українська політика – це блеф, і поділився таємницями справжнього сімейного туризму. Деталі на сторінці 9.

 

Західний кур’єр

В Івано-Франківську понад 200 осіб, які закінчили вищі навчальні заклади у 2013 році, отримали статус безробітних. Найважче виявилося знайти роботу економістам, фінансистам, маркетологам та менеджерам, правознавцям, бухгалтерам…Чому так? Причина – кількісний ат якісний дисбаланс між професійною структурою ат кількістю випускників ВНЗ і загальними вимогами та потребами праці. Деталі у топ-темі «ЗК».

 

Минулого четверга під стіни Івано-Франківської міської ради прийшли люди, які протестували проти чергової забудови. На цей раз – проти забудови зеленої зони перед будинками №№126, 128, 130 на вулиці Галицькій. Тож, 38 сесія міськради розпочалась з обговорення будівельного конфлікту, який бере свій початок ще з 2006 року. У чому суть питання читайте на сторінці 4 «ЗК» у матеріалі «Віддалені наслідки».

 

В осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загостюється низка захворювань, особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром. Коли «Ревматизм «кусає» серце…» на сторінці 14 «ЗК».

 

Вікна

Завдяки спільним зусиллям «Меморіалу» та науковців музейно-виставкового центру місто отримало музей «Калуська в`язниця». Нині науковці та громадські активісти збирають свідчення колишніх репресованих. Пережитий страх надто сильний, тому історикам важливо не «перегнути палку», вивчаючи минуле. Варто переживши глибоке та щире покаяння, яке і стане зброєю проти страху. Відкриття музею «Калуська в’язниця» зібрало людей чотирьох поколінь - у новому номері "Вікон"

 

Голова НРУ Василь Куйбіда встановлює свою диктатуру, вважають «рухівці» Калуша. Під час візиту у місто очільнику партії, який прибув на презентацію книги своєї матері, не вдалося відкрутитися від незручних питань та обвинувачень однопартійців за виключення Романа Сушка та Олега Савки із лав НРУ. Василеві Куйбіді довелося слухати й обіцяти, що Рух — не Комуністична партія. Як Василя Куйбіду зустріли у Калуші у хвіст і гриву розповідають жураналісти "Вікон".

 

"Текстильне ювелірне мистецтво". Техніка сутаж зародилася у Франції у 14-му столітті.  Цінні камені придворна знать носила саме в облямівці зі спеціальних шнурків. Проте, із часом класична ювелірна справа взяла своє, і сутаж помалу занепав. І тільки 11 років тому його відродила одна ізраїльська дизайнерка. І сутаж помалу почав поширюватися в усьому світі, у тому числі — і в Україні, і навіть у Калуші. Рідкісну техніку декору опановує калушанка Галина Шиманська.

 

Галицький кореспондент

Лікарі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні відновили обличчя мешканцю Косівщини, якого місяць тому в лісі важко покалічив ведмідь. Аби чоловік, якому звір здер обличчя, розтрощив щелепи і відірвав носа, почав не тільки говорити, самостійно харчуватися, а й упізнав себе доклали неймовірних зусиль. Як хірурги повертали обличчя прикарпатцю читайте у топ-темі «ГК» на сторінці 6.

 

В Івано-Франківську виявилося чимало небайдужих людей, які об’єдналися в екокоманди, щоб на власному прикладі спробувати раціонально вести домашнє господарство. Під керівництвом тренерів учасники екокоманд вчаться зменшувати кількість сміття, економити воду та електроенергію в оселях – це конкретно, а якщо глобально – змінювати свою поведінку так, щоб не нашкодити ні собі, ні світові. Як проходить навчання і чого вже вдалось досягти дізнавався «ГК». Як «Не потонути у власному смітті» читайте на сторінці 7 видання.

 

У традиційній рубриці «ГК» «Галицька кухня» про етикет на кухні розмірковує письменник-гуморист Микола Савчук з Коломиї. Краєзнавець, автор сотень сучасних коломийок і більш як двох десятків книжок, присвячених галицькому гумору, має дослідження з кулінарного минулого Коломийщини.


17.10.2013 544 1
Коментарі (1)

Тізер 2013.10.17, 12:36
Круть, Галичина розжилася на ексклюзивне інтервю з самим лідером Гринджолів. Вже до кіоска!!!!)))))))
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2666
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20673
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1799
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1287 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

559

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

746

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1349
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24441
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

649
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

635
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

621
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2106 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771