Преса про етикет на кухні, відновлене обличчя після зустрічі із ведмедем, дитячі конкурси краси і мистецтво текстилю


http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1

Фото: www.pravda.lutsk.ua

 

А ще про поцуплені дощеприймальні решітки, помилки у підручниках, випускників без роботи, черговий будівельний скандал і "диктатуру" Куйбіди у Калуші. Огляд преси за період 10 - 17 жовтня 2013 року.

 

 

Репортер

Дощові решітки, каналізаційні люки, крани, електролічильники, ліфтові котушки - усе це іванофранківці крадуть у комунальників і навіть у себе самих. Уже доходить до абсурду. А от ловлять крадіїв дуже рідко. Злодії живуть поруч - у топ-темі номера.

 

У Франції хочуть заборонити дитячі конкурси краси. Подібні думки з’явились і в Україні. Що переживають маленькі красуні за лаштунками тих шоу, розбиралися журналісти.

 

"Репортер" починає нову рубрику - "Шукаю долю". Пишіть до редакції про себе та, можливо, саме так знайдете своє щастя. Щирі життєві історії від самих читачів вже в цьому номері.

 

Галичина

Сенсаційна заява тернопільських педагогів про те, що вони знайшли 153 помилки на 149 сторінках підручника з математики за перший клас, шокувала громадськість. Нищівної критики зазнав і «Букварик». Чи справді посібники для найменших школяриків є аж настільки неграмотними, вирішила з’ясувати «Галичина». «Шокотерапія підручниками» - топ-тема номера.

 

В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Галичина» відомий в Україні співак та музикант, автор гімну Помаранчевої революції «Разом нас багато» Роман Калин розповів про те, чому розпався його гурт «Гринджоли», як важко транслювати 24 години на добу хорошу країнську музику, чому українська політика – це блеф, і поділився таємницями справжнього сімейного туризму. Деталі на сторінці 9.

 

Західний кур’єр

В Івано-Франківську понад 200 осіб, які закінчили вищі навчальні заклади у 2013 році, отримали статус безробітних. Найважче виявилося знайти роботу економістам, фінансистам, маркетологам та менеджерам, правознавцям, бухгалтерам…Чому так? Причина – кількісний ат якісний дисбаланс між професійною структурою ат кількістю випускників ВНЗ і загальними вимогами та потребами праці. Деталі у топ-темі «ЗК».

 

Минулого четверга під стіни Івано-Франківської міської ради прийшли люди, які протестували проти чергової забудови. На цей раз – проти забудови зеленої зони перед будинками №№126, 128, 130 на вулиці Галицькій. Тож, 38 сесія міськради розпочалась з обговорення будівельного конфлікту, який бере свій початок ще з 2006 року. У чому суть питання читайте на сторінці 4 «ЗК» у матеріалі «Віддалені наслідки».

 

В осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загостюється низка захворювань, особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром. Коли «Ревматизм «кусає» серце…» на сторінці 14 «ЗК».

 

Вікна

Завдяки спільним зусиллям «Меморіалу» та науковців музейно-виставкового центру місто отримало музей «Калуська в`язниця». Нині науковці та громадські активісти збирають свідчення колишніх репресованих. Пережитий страх надто сильний, тому історикам важливо не «перегнути палку», вивчаючи минуле. Варто переживши глибоке та щире покаяння, яке і стане зброєю проти страху. Відкриття музею «Калуська в’язниця» зібрало людей чотирьох поколінь - у новому номері "Вікон"

 

Голова НРУ Василь Куйбіда встановлює свою диктатуру, вважають «рухівці» Калуша. Під час візиту у місто очільнику партії, який прибув на презентацію книги своєї матері, не вдалося відкрутитися від незручних питань та обвинувачень однопартійців за виключення Романа Сушка та Олега Савки із лав НРУ. Василеві Куйбіді довелося слухати й обіцяти, що Рух — не Комуністична партія. Як Василя Куйбіду зустріли у Калуші у хвіст і гриву розповідають жураналісти "Вікон".

 

"Текстильне ювелірне мистецтво". Техніка сутаж зародилася у Франції у 14-му столітті.  Цінні камені придворна знать носила саме в облямівці зі спеціальних шнурків. Проте, із часом класична ювелірна справа взяла своє, і сутаж помалу занепав. І тільки 11 років тому його відродила одна ізраїльська дизайнерка. І сутаж помалу почав поширюватися в усьому світі, у тому числі — і в Україні, і навіть у Калуші. Рідкісну техніку декору опановує калушанка Галина Шиманська.

 

Галицький кореспондент

Лікарі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні відновили обличчя мешканцю Косівщини, якого місяць тому в лісі важко покалічив ведмідь. Аби чоловік, якому звір здер обличчя, розтрощив щелепи і відірвав носа, почав не тільки говорити, самостійно харчуватися, а й упізнав себе доклали неймовірних зусиль. Як хірурги повертали обличчя прикарпатцю читайте у топ-темі «ГК» на сторінці 6.

 

В Івано-Франківську виявилося чимало небайдужих людей, які об’єдналися в екокоманди, щоб на власному прикладі спробувати раціонально вести домашнє господарство. Під керівництвом тренерів учасники екокоманд вчаться зменшувати кількість сміття, економити воду та електроенергію в оселях – це конкретно, а якщо глобально – змінювати свою поведінку так, щоб не нашкодити ні собі, ні світові. Як проходить навчання і чого вже вдалось досягти дізнавався «ГК». Як «Не потонути у власному смітті» читайте на сторінці 7 видання.

 

У традиційній рубриці «ГК» «Галицька кухня» про етикет на кухні розмірковує письменник-гуморист Микола Савчук з Коломиї. Краєзнавець, автор сотень сучасних коломийок і більш як двох десятків книжок, присвячених галицькому гумору, має дослідження з кулінарного минулого Коломийщини.


17.10.2013 522 1
Коментарі (1)

Тізер 2013.10.17, 12:36
Круть, Галичина розжилася на ексклюзивне інтервю з самим лідером Гринджолів. Вже до кіоска!!!!)))))))
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5007
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1043
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

600
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5582
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1505
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

437

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1263

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1089

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

998
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

329
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

352
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1318
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

405
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

667
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5716
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

418
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

288
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

631 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1073
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

929