Преса про думки новоспечених депутатів, наслідки АТО для психіки військових та культуру

 

Огляд прикарпатської преси за період з 31 жовтня по 6 листопада.

 

Західний кур’єр

Від слів до діла. Якими будуть перші кроки прикарпатських нардепів у Верховній Раді. Сімка мажоритарників, яким прикарпатська громада надала мандат на відстоювання інтересів регіону в Києві – компанія політично і фінансово строката.

 

На грані знищення. Чи працюватиме станція швидкої допомоги в Івано-Франківську? Бо її працівники не згідні з політикою, котру проводить керівництво новоствореного Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

«Ми побороли стереотип, що театр – це нецікаво». За шість років на посаді керівника Івано-Франківського облмуздрамтеатру ім. І. Франка Ростислав Держипільський зміг вивести цей заклад на якісно новий рівень розвитку.

 

Галичина

Кримінальний «Екватор». Фірма ошукала іванофранківців, а мер не хоче «перевищувати свої повноваження». В Івано-Франківську – скандал.

 

Андрій Карабінович не зрадив ні себе, ні бойових побратимів. Четверо уродженців Дзвиняча вирушили захищати Україну в складі батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ». На жаль, повернутися додому із зони АТО судилося не всім.

 

Галицький кореспондент

Право на помилку. Народжуючи третю дитину Івано-Франківському міському пологовому будинку, породілля пережила складні пологи. У їх результаті новонароджений Олександр кулька тижнів перебував у реанімації.

 

Молодята не винні. Івано-Франківськ чи не єдине місто в Україні, яке немає зали для проведення весільних церемоній.

 

Святослав Кондратьєв: «Робимо українську музику модною, популярною і затребуваною». В Івано-Франківську скоро відбудеться справжній вибух в українській музиці – до нас їде ШАRAVARABANO.

 

Репортер

Як мають діяти власники депозитів. Якщо банк пропонує нові послуги та продукти, значить, він думає про майбутнє, і проблеми сьогодення для нього не критичні?

 

Криївки наших днів. «Правий сектор» наслідує повстанців УПА. У лісі, без зв’язку зі світом, у режимі виживання проходить вишкіл бійців.

 

І сниться їм війна. Страх, гнів, розпач, кошмари в яких щоночі знову гинуть друзі. Психологи Прикарпаття об’єднуються для допомоги постраждалим від війни.

 

Вікна

«Оріані» загрожує рейдерське захоплення? У процесі санації ВАТ «Оріана» з’явилися нові дійові особи: справжні і — вигадані. Одразу двоє народних депутатів заявили про недовіру новому керуючому санацією підприємства. Паралельно — на нього скаржиться ГО «Єдність», яка діє нібито за дорученням громадських активістів Калуша та району. Однак, як з’ясувалося, такої громадської організації у природі не існує. Тож, колектив підприємства написав заяву в СБУ про можливе рейдерське захоплення «Оріани». Подробитці ситуації — у свіжому числі «Вікон».

 

Боєць АТО Михайло Пилип став десантником, як батько-«афганець». Батько калушанина, бійця АТО Михайла Пилипа — Олександр — помер, коли хлопчикові виповнилося лише 10 років. Був «афганцем», і з війни повернувся без обох ніг. Михайло понад усе хотів стати десантником — як батько. Пішов до армії, а потім, у числі перших, — на війну. Михайло Пилип був поранений у боях за Слов’янськ. Зривною хвилею його скинуло з БТРа. У хлопця — перелом у грудній частині та — три спинно-мозкові грижі. У публікації «Вікон» — розповідь про героя.

 

Богдан Когут: «Будівельник» мали перетворити в нічний клуб або муніципальний критий ринок. Днями виповнилося 20 років з дня заснування дитячо-юнацької спортивної школи «Сокіл». Проте за виборчими перегонами, якими жило місто останній місяць, цієї дати не помітив ніхто, окрім, звичайно, самих працівників ДЮСШ «Сокіл». Двадцять років ніби й невеликий ювілей, але, повертаючись у минуле, розумієш, що цього палацу спорту могло і не існувати взагалі. Як народжувалася ДЮСШ «Сокіл» — у розмові з багаторічним директором школи, а зараз — тренером-викладачем з боксу Богданом Когутом.

 

У Калуш привезли «Вітер народу» з Іспані. Каталонському художнику Антоні Міро цього року виповнилося 70 років. Його остання серія робіт, кожна із яких ілюструє рядок із поезії «Вітер народу» Мігеля Ернандеса, демонструватиметься у Калуській виставковій залі впродовж двох тижнів. На створення цієї серії, яка «подорожує» по світу з минулого року, художника надихнула поезія Мігеля Ернандеса «Вітер народу», у якій — 24 рядки. Кожному рядку поезії присвячено своє візуальне зображення. В основі серії — обличчя знаменитого хореографа Антоніо Гадеса.


06.11.2014 613 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

566
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1113
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5649 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1929
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1883
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3035

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

561

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1758

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2500

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3232
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

197
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

353
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

901
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33707
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

664
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

814
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16301
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

496
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

414
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

261
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1281