Преса про децентралізацію, велосипедний Франківськ, зцілення молитвою та гроші на мрію

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 травня 2015 року.

 

Західний кур'єр

Межі можливого. Чи змінить реформа децентралізації кордони між областями і загалом як виглядатиме ця реформа дізнавалися журналісти ЗК. Сторінки 4 - 5 видання.

 

Гроші - у воду. Ще напркиінці березня депутати Івано-Франківської обласної ради наштовхнулися на підводні рифи на дні міського озера в Тлумачі. Кудипішли виділені кошти? Що планувала зробитимісцева влада і чому ще досі озеро не готове до купального сезону? Відповіді на ці питання у ЗК.

 

Юрій Літвішко: пересуватись на велосипеді - це здоровий глуз. В Івано-Франківську у квітні стартував безкоштовний проект "Велошкола". Один із ініціаторів школи Юрій Літвішко розповідає ЗК про велошколу, велодоріжки, як підібрати велосипед та цікаві заходи, які плануються найближчим часом. Сторінка 14 ЗК.

 

Галицький кореспондент

Перетягування дороги. У середу, 13 травня, люди перекрили всі в'їзди-виїзди з Косівського району. Вони бунтували проти поганих доріг і вимагали віддати їх на утримання громади. Деталі дізнавалися журналісти ГК. Сторінка 8.

 

Національний одяг - цінний оберіг. Корінна гуцулка Анна Круліківська родом з Дори (Яремче). Тут вона народилася, тут і мешкає. У її родині і батько, і мати завжди вишивали, шили, в'язали. Любов до цієї праці передали дочці. Майстриня створила оригінальну колекцію ляльок у традиційному національному одязі, притаманному різним регіонам України. Сторінка 16.

 

Подалі від "русского мира". Кримчанка Ірина Синельникова не приховує, що закохалася у Карпати з першого погляду. Приїхавщи минулої осені, вона зрозуміла, що це саме той край, який замінить їй рідний Крим. Про життя кримчан на Прикарпатті - сторінка 18 ГК.

 

Галичина

Змінися сам - зміни суспільство. Кількість оздоровлень біля чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської лише за останній час досягла понад півсотні випадків. про це свідчать і самі люди. Деталі - у топ-темі Галичини.

 

Дві третини експорту з Прикарпаття - в країни ЄС. Від початку 2015 року на Івано-Франіквській митниці акредитували ще 63 суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, і на сьогодні їх перебуває на обліку 1739. Деталі у Галичині. Сторінка 5.

 

Колективізація чи містечковий сепаратизм? Процес добровліьного об'єднання територіальних громад на Івано-Франкіщині викликає неоднозначні реакції. Які саме - у Галичині. Сторінка 6.

 

Вікна

Вояк УПА Степан Петраш: Справжнього примирення з ветеранами не відбулося. Фотографія з 89-річним Степаном Петрашем, вояком УПА з Калуша, де він за руку тримається з 97-річним ветераном радянської армії із Запоріжжя Іваном Залужним, обійшла весь світ як доказ примирення між учасниками Другової світової війни різних військових формувань.

 

Ділення: на 5 чи на 1? П’ять, чотири чи один? Влада міста і району думає над тим, на скільки шматків поділити Калущину. Міські посадовці «тягнуть» за «пілотом Насалика», сільських голів болять голови від надмірного форсування подій, а громадські активісти кажуть: почали — невчасно і роблять — нечесно. У таких умовах на Калущині твориться добровільна адмінреформа.

 

У Чорному лісі знову партизани Вже вшосте чорноліські хащі вітали молодь Калущини на традиційному таборуванні від «Молодого руху». Вперше цей регіональний вишкіл було проведено у 2008 році і з того часу більше п'яти сотень школярів та студентів пройшли тут свій гарт.

 

Репортер

Дорослі діти або Двадцять тисяч гривень на мрію. Сестри Галя, Іванка й Наталя пішли з дому, бо не могли терпіти знущання рідного батька. Тепер хочуть витягнути звідти двох малих братів. Але для цього їм ще потрібне своє житло. Деталі у  топ-темі номера.

 

Куди здати лампочку? Черговий дзвінок у редакцію. Чоловік обурено розповідає, як чемно намагався хоч кудись здати згорілу енергозберігаючу лампу і не знайшов. Ну то пішли шукати журналісти… Стоірінка 6.

 

Без шуму і диму: плюси та мінуси електромобілів. Цей рік може стати переломним для електромобілів в Україні. Тесла і Ніссан активно заходять на наш авторинок. Та чи готові самі водії? На постійній автосторінці Репортера.


21.05.2015 607 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2393 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1730
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5518
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15827 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3818 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3655

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

422

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

512

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1614

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2962
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3013
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

565
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1731
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

399
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

958
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

715
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

854
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22147
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

294
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

707
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

676 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1149 1