Преса про децентралізацію, велосипедний Франківськ, зцілення молитвою та гроші на мрію

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 14 - 21 травня 2015 року.

 

Західний кур'єр

Межі можливого. Чи змінить реформа децентралізації кордони між областями і загалом як виглядатиме ця реформа дізнавалися журналісти ЗК. Сторінки 4 - 5 видання.

 

Гроші - у воду. Ще напркиінці березня депутати Івано-Франківської обласної ради наштовхнулися на підводні рифи на дні міського озера в Тлумачі. Кудипішли виділені кошти? Що планувала зробитимісцева влада і чому ще досі озеро не готове до купального сезону? Відповіді на ці питання у ЗК.

 

Юрій Літвішко: пересуватись на велосипеді - це здоровий глуз. В Івано-Франківську у квітні стартував безкоштовний проект "Велошкола". Один із ініціаторів школи Юрій Літвішко розповідає ЗК про велошколу, велодоріжки, як підібрати велосипед та цікаві заходи, які плануються найближчим часом. Сторінка 14 ЗК.

 

Галицький кореспондент

Перетягування дороги. У середу, 13 травня, люди перекрили всі в'їзди-виїзди з Косівського району. Вони бунтували проти поганих доріг і вимагали віддати їх на утримання громади. Деталі дізнавалися журналісти ГК. Сторінка 8.

 

Національний одяг - цінний оберіг. Корінна гуцулка Анна Круліківська родом з Дори (Яремче). Тут вона народилася, тут і мешкає. У її родині і батько, і мати завжди вишивали, шили, в'язали. Любов до цієї праці передали дочці. Майстриня створила оригінальну колекцію ляльок у традиційному національному одязі, притаманному різним регіонам України. Сторінка 16.

 

Подалі від "русского мира". Кримчанка Ірина Синельникова не приховує, що закохалася у Карпати з першого погляду. Приїхавщи минулої осені, вона зрозуміла, що це саме той край, який замінить їй рідний Крим. Про життя кримчан на Прикарпатті - сторінка 18 ГК.

 

Галичина

Змінися сам - зміни суспільство. Кількість оздоровлень біля чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської лише за останній час досягла понад півсотні випадків. про це свідчать і самі люди. Деталі - у топ-темі Галичини.

 

Дві третини експорту з Прикарпаття - в країни ЄС. Від початку 2015 року на Івано-Франіквській митниці акредитували ще 63 суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, і на сьогодні їх перебуває на обліку 1739. Деталі у Галичині. Сторінка 5.

 

Колективізація чи містечковий сепаратизм? Процес добровліьного об'єднання територіальних громад на Івано-Франкіщині викликає неоднозначні реакції. Які саме - у Галичині. Сторінка 6.

 

Вікна

Вояк УПА Степан Петраш: Справжнього примирення з ветеранами не відбулося. Фотографія з 89-річним Степаном Петрашем, вояком УПА з Калуша, де він за руку тримається з 97-річним ветераном радянської армії із Запоріжжя Іваном Залужним, обійшла весь світ як доказ примирення між учасниками Другової світової війни різних військових формувань.

 

Ділення: на 5 чи на 1? П’ять, чотири чи один? Влада міста і району думає над тим, на скільки шматків поділити Калущину. Міські посадовці «тягнуть» за «пілотом Насалика», сільських голів болять голови від надмірного форсування подій, а громадські активісти кажуть: почали — невчасно і роблять — нечесно. У таких умовах на Калущині твориться добровільна адмінреформа.

 

У Чорному лісі знову партизани Вже вшосте чорноліські хащі вітали молодь Калущини на традиційному таборуванні від «Молодого руху». Вперше цей регіональний вишкіл було проведено у 2008 році і з того часу більше п'яти сотень школярів та студентів пройшли тут свій гарт.

 

Репортер

Дорослі діти або Двадцять тисяч гривень на мрію. Сестри Галя, Іванка й Наталя пішли з дому, бо не могли терпіти знущання рідного батька. Тепер хочуть витягнути звідти двох малих братів. Але для цього їм ще потрібне своє житло. Деталі у  топ-темі номера.

 

Куди здати лампочку? Черговий дзвінок у редакцію. Чоловік обурено розповідає, як чемно намагався хоч кудись здати згорілу енергозберігаючу лампу і не знайшов. Ну то пішли шукати журналісти… Стоірінка 6.

 

Без шуму і диму: плюси та мінуси електромобілів. Цей рік може стати переломним для електромобілів в Україні. Тесла і Ніссан активно заходять на наш авторинок. Та чи готові самі водії? На постійній автосторінці Репортера.


21.05.2015 471 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

311
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13643 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1551
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

854
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6111
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1709

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

628

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1454

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1266

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1159
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

513
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

646
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1565
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

592
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

868
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5913
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13544
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

232
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

533
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

475
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

781 2