Преса про чудотворну ікону, День міста й пологи вдома

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 19 по 26 квітня 2012 року.


Галицький Кореспондент

 

Цього тижня журналісти «Галицького кореспонденту» зайнялися полюванням на нітрати, які містяться в свіжих овочах і фруктах. Порівняли продукцію місцеву й закордонну. Як запевнили журналістів у міській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, нітратів у овочах і фруктах немає тому, що вони кожного дня чітко моніторять ситуацію й не дозволяють неякісній продукції потрапити на прилавки центрального міського ринку. Детальніший матеріал про експерименти й їхні результати читайте на 7 сторінці.

 

Думки з приводу майбутнього Української держави висловлює відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин.  Його інтерв’ю «Вірю, що Україна стане нормально державою» читайте на 8 сторінці видання.

 

Розповідає видання також про чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, яку знайшли під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ (в народі «голуба церква»). Про те чим є ця ікона для франківців, як її знайшли і чи це оригінал на 20 сторінці розповідає голова парафіяльної ради Петро Глухий.

 

Про щасливі історії з життя обездолених івано-франківських тварин читайте  на сторінці 23 у матеріалі «Дім Сірка – щасливі історії».

 

Репортер

 

У топ-тему чергового номеру «Репортера» потрапила тема міських фонтанів. В Івано-Франківську нині є шість фонтанів, кожен з цікавою історією. Недавно їх запустили після зимової перерви. Та схоже з туристичної принади та гордості міста вони перетворюються на непосильний тягар. На разі фонтани потребують грошей.

 

Домашні пологи в Україні поза законом. Незважаючи на це деякі жінки народжують вдома. Чого бояться майбутні матері, а також про переваги і ризики пологів поза лікарнею дізнавалися журналісти видання.

 

 

Ще однією болючою темою для франківців є електронан реєстрація дітей до ДНЗ. На разі, завершилася перереєстрація. Та замість зручності деякі батьки взагалі втратили чергу. Чому так сталося і чим закінчиться, читайте в газеті.

 

Західний кур’єр

 

Відзначення ювілею Івано-Франківська відрізнятиметься від попередніх святкувань і започаткує нові традиції - про це у першосторінковому матеріалі «День міста – по-новому».

 

Про скандал навколо скверу на вулиці Миру й відчайдушні дії мешканців сусідніх будинків читайте на 3 сторінці видання.

 

Інтерв’ю з директором Івано-Франківської обласної філармонії Анедрієм Савкою можна прочитати на 19 сторінці. В контексті фестивалю «прикарпатська весна», який цими днями проходить у філармонії, керівник ділиться своїми думками стосовно майбутнього українського мистецтва, розповідає про нову систему продажу квитків, про закордонні гастролі творчих колективів й остерігається того, щоб мистецтво не перетворилося на декоративний елемент розкоші.


Галичина


Питання нічийних лісосмуг у селі Задністрянськ Галицького району журналісти винесли на першу шпальту номера. Стаття є відгуком на звернення мешканців села, які виступають проти нищення придорожніх дерев, які хоч трохи покращують екологію й без того забрудненого села неподалік Бурштинської ТЕС.

 

Про дошкільні навчальні заклади на Прикарпатті, методи виховання, дітей, їхні особливості й загалом про те, як воно працювати із малечею читайте у матеріалі «Сонячні «ластів’ята» з країни дитинства» на 14 сторінці видання.

 

Продовження статті про проблеми міської лікарні у Вигоді. Зокрема журналісти видання подають офіційну позицію голови Долинської РДА Олександра Криницького у цьому питання, а також позицію Долинської районної ради. Чиновники обіцяють, що лікарня буде функціонувати й надалі. Детальніше – на сторінці 15.


26.04.2012 535 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1390
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1051
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2071
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3554
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1341
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1332

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1688

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

501

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1139

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1308
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

396
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24254
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

501
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

440
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

621
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1509
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4617
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

603
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1525 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

615
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

526