
Огля преси за період 12 - 19 березня 2015 року.
Вікна
Центром ікони є наше серце. Написання ікони не є простим заняттям живописом — це особливий духовний шлях. Про східну ікону, про її мову та мовчазну проповідь, про правдивий іконопис розповів «Вікнам» молодий талановитий іконописець, калушанин Олег Заяць, тепер — член заснованої кілька років тому у Львові спілки іконописців.
«Харакірі» для «Школяра». Депутати міської ради Калуша вирішили ліквідувати КП «ТВО «Школяр», яке харчує учнів міських шкіл. Не біда, кажуть депутати, що комунальне підприємство зникне, адже, альтернатива йому існує. Гірше — що «Школяр» «повісить» на міський бюджет півмільйонні борги. Баталії навколо діяльності комунального підприємства тривали роками, але до ліквідації дійшло лише тепер. «Вікна» з’ясували, чому — «припекло».
«Камазік» Мар’ян Бігун. Мар’яну Бігуну зі Студінки — 25. Ще з травня минулого року він захищає Україну у лавах Збройних сил. Спочатку був сумнозвісний п’ятий батальйон територіальної оборони Івано-Франківської області «Прикарпаття», потім — 128-а бригада. 23 січня хлопець «зібрав трохи металобрухту»: Мар’яна поранили за Дебальцевим, у селі Чорнухіно. Два осколки від міни з хлопця уже витягнули. Минулого понеділка Мар’ян Бігун відбув у військову частину в Ужгород. Каже, що боротимуться доти, поки вони не наведуть лад на Донбасі. А потім, як треба, — дійдуть і до Києва.
Галицький кореспондент
Гуртожиток пішов разом із чоловіком. Ольга Бариляк з військовим Богданом прожили вісім років, від цього шлюбу в неї залишилася дочка. Тепер у чоловіка інше життя, а жінці з малолітньою дитиною грозить виселення з гуртожитку, що належить Міністерству оборони. Деталі - сторінка 6.
Пронести хрест понад кістками мертвих. У Меморіальному сквері обалсного центру замість каплиці хочуть звести церкву. Чи збереже некрополь свою самобутність дізнавалися журналісти ГК. Сторінка 7.
Під двома вершинами Ельбрусу. Ельбрус манив його ще зі студентських років. І це сталося. Професор та екстремал Ярослав Мельник свою мрію про найвищу на Кавказькоум хребті гору втілив нещодавно і каже, що саме тепер здобув "внутрішню повноту". Щоправда, на шляху цього "гірського" відчуття довелося здолати численін труднощ іта небезпеки. Сторінка 16.
Західний кур'єр
Планування перспективи. В Івано-Франківську фахівці та громадськість розглянули спірні питання коригування генплану. Сторінка 14 - 15 видання.
Бракує грошей на митрополита. У питання відзначення ювілейної дати владики Андрея Шептицького Церква заручилася підтримкою місцевої влади. З нагоди 150-ліття від дня народження митрополита в Івано-Франківську постане пам'ятни видатному діячеві Церкви. Попередньо планується, що відкриття скульптури відбудеться 29 липня, в день народження владики. Втім поки що коштів на спорудження пам'ятника не вистачає. Чому - дізнавалися журналісти ЗК.
Низький старт до високої мети. Прикарпаття готується освоїти рекордну суму коштів на ремонт доріг. Сторінка 4.
Репортер
Хата — як борг перед батьком. Недавно поховали бійця АТО Дмитра Ломея. Його жінка Надя залишилася з двома малими синами. Нині вони туляться у кімнатці старої хати. Волонтери та сільрада хочуть збудувати їм житло. Треба помогти. У топ-темі номера - сторінка 5.
Російська преса бреше. Особливо коли пишуть про Донбас. Візитка Яроша, снігурі вже стали хрестоматійними. А як вони писали про війну сто років тому, читайте в газеті.
Село у стилі еко. У селі Лолин хочуть створити перше на Прикарпатті екопоселення. Є земля, є сім’ї, готові покинути свої міські квартири. Якщо хтось уявляє це як зібрання мазанок, то дуже помиляється. Отже, у Репортері - стоірнка 15.
Галичина
Черниця-цілителька. Сестра Лідія помирала, розмовляла з Богом, а нині ревно служить його земним дітям. Сестру лідію з Індії добре знають в Україні. На Прикарпатті вона найперше відвідала храми Рожнятівщини. Деталі - у топ темі номеру.
Транзитом із Пісків до Тараса. Боєць "Легіону Свободи" Мирослав Мисла розповів, про що думають військові під час боротьби за Україну. Стоірнка 3.