Преса про цементний інвестиційний прорив на Прикарпатті, затримання "валентинівського стрільця", звільнення Лученка та можливі зсуви


/data/blog/34333/5c36edba4869b5f66f2a6c4745aa16fd.jpg

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 11 квітня 2013 року.

 

Репортер

Два роки тому прикарпатське село Пшеничники прогриміло на всю Україну. Члени товариства Меморіал знайшли тут масове поховання жертв НКВД. Виявляється, останки понад шістсот людей досі не захоронили. Непоховані мусять чекати – саме під таким заголовком топ-тема свіжого номера. Детальніше на сторінці 7 видання.

 

«Липове питання» вже понад рік турбує небайдужих франківців, які звикли бачити на вулиі Шевченка ці багатовікові дерева. Із реконструкцією вулиці тридцять дев’ять старих лип позначили на вирубку. На думку експертів, вони є аварійно-небезпечними. А мешканці проти. Отож чи «Липи почнуть рубати» читаємо на сторінці 4.

 

Середмістя Івнао-Франківська перетворилося у кольрову рекламну «кашу». Старі історичні будівлі потопають у тоннах вивісок і бізнесової реклами приватних підприємців. Однак, вже в кінці квітня місто планує почати демонтаж близько шістдесяти неправильних вивісок. Власне, чи Івано-Франківську загрожує війна підприємців і влади дізнавалися журналісти «Репортера». Акценти розставляли на сторінці 6 видання.

 

Традиційне уявлення про квартирники як п’яні тусовки ламають в Івано-Франківську. На закритий інтелектуальний захід молоді минулого тижня запросили і журналістів «Репортера». Молоді люди читають поезію, слухають класичні музику і розігрують вистави. Жодного алкоголю і повага один до одного. Ось такий «Квартирник збирає творчих» в обласному центрі Прикарпаття на сторінці 18.

 

Галицький кореспондент

Прикарпаттю загрожують зсуви. У небезпеці – більш ніж половина території області, а люди живуть у будинках, де тріскають стіни і тріщить фундамент. Ті, хто мав би допомогти у першу чергу просто знизують плечима – на комплексні програми захисту немає грошей. Деталі у спецтемі «Земля тікає з-під ніг» на сторінці 8 видання.

 

«Валентинівського стрілця» Віктора Корягіна, який 14 лютого вистрелив з травматичної зброї в обличчя дівчини Вікторії Пилипів, затримали у Львові, у приватній орендованій квартирі. Не самого, а із товаришем, який допомагав переховуватися. Тепер його очікує суд. Попри те, що від дачі показань затриманий відмовився, правоохоронці запевняють, що у них достатньо доказів його вини. А ще Корягін підозрюється у у причетності до скоєння інших  злочинів, в тоум числі і тяжких. Деталі на 3 шпальті «Галицького кореспонденту».

 

Викидаючи відпрацьовану батарейку разом з іншими відходами, мало хто здогадується, що таким чином ми вбиваємо і довкілля, і самих себе. Малесенька батарейка містить таку кількість токсинів, що здатна отруїти 20 квардартних метрів грунту та викликати ракові захворювання. Як із таким «злом» воюють на Прикарпатті та про еко-ініціативу від франківців читайте у статті «Обережно, батарейка-вбивця» на 7 стоірнці видання.

 

Інтервю із скандально відомим блогером та політтехнологом Володимиром Петровим пропонують журналісти на 5 шпальті. У розмові про політику по-українськи, українських політиків, владу, а також особисте.

 

Західний кур’єр

Прикарпаття виходить на новий щабель виробництва цементу. На ПАТ «Івано-Франківськцемент» буде споруджено нову технологічну лінію, яка створить не тільки додаткові робочі місця, але й дозволить значно збільшити фінансові надходження у місцеві бюджети. Про плани розвитку цементної галузі в області, а також що вже зроблено читайте у топ-темі номера «Зцементований розвиток» на сторінці 6.

 

Про небайдужих франківців, що взялися виходжувати безпритульних тварин в місті також читайте у номері. Мова йде про благодійну організацію «Дім сірка», під опікою волонтерів якої сьогодні знаходиться близько 70 тварин, а за минулий рік було прилаштовано майже 400 тварин. Деталі у статті «Дім, що будують для сірків» на сторінці 4.

 

Як ремонтуватимуть один із центрів прикарпатської культури – Івано-Франківський обласний академічний музично-драматичнйи театр ім. Івана Франка, скільки на це піде коштів, як виглядатиме театр і що нового побачить відвідувачі вже із нового сезону читайте у статті «Велике перевтілення» на сторінці 5.

 

Журналісти дослідили, що нині в місті надзвичайний попит на моделінг. Підкоряють франківські подіуми вже більше 400 моделей. А це, погодьтеся, чимало, як для скромної провінції. Отож, про франківську моду, конкуренцію у ній і  як на цьому можна заробити у статті «Мода на моделінг» на 14 шпальті «Західного кур’єру».

 

Галичина

Найрезонанснішою подією минулого тижня в Україні стало звільнення із в’язниці екс-мінстра внутрішніх справ Юрія Луценка. «Галичина» поцікавилася думкою народних депутатів України від Прикарпаття та політологів стосовного того, що означає це звільнення і як воно вплине на політичну ситуацію в країні. Що відповіли Василь Гладй, Олексій Гарань, Олесь Доній, Тарас Чорновіл та інші читайте на 3 шпальті видання.

 

«Окрестр радості та щастя» – саме таким є відомий прикарпатський гурт «Перкалаба». Журналісти видання бесідували із продюсером гурту Олегом Гнатівим. Тем для розмови було вдосталь – це і філософія, і табу, і закони музичної формації. Деталі – на сторінці 4.

 

Пробне тестування із ЗНО пройшла журналістка «Галични». Каже, що здобутим досвідом задоволена. Втім, як воно насправді відбувається із середини, про переживання, завдання і результати у статті «ЗНО на власній шкурі» - сторінка 15.

 

 


12.04.2013 598 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2306
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1069
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1028
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2180
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3625
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2568 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

876

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

761

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

711

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

698
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10377
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1226
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5351
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1074
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2864
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1226
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

451
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

326 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

765
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

655
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

706