Преса про цементний інвестиційний прорив на Прикарпатті, затримання "валентинівського стрільця", звільнення Лученка та можливі зсуви


/data/blog/34333/5c36edba4869b5f66f2a6c4745aa16fd.jpg

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 11 квітня 2013 року.

 

Репортер

Два роки тому прикарпатське село Пшеничники прогриміло на всю Україну. Члени товариства Меморіал знайшли тут масове поховання жертв НКВД. Виявляється, останки понад шістсот людей досі не захоронили. Непоховані мусять чекати – саме під таким заголовком топ-тема свіжого номера. Детальніше на сторінці 7 видання.

 

«Липове питання» вже понад рік турбує небайдужих франківців, які звикли бачити на вулиі Шевченка ці багатовікові дерева. Із реконструкцією вулиці тридцять дев’ять старих лип позначили на вирубку. На думку експертів, вони є аварійно-небезпечними. А мешканці проти. Отож чи «Липи почнуть рубати» читаємо на сторінці 4.

 

Середмістя Івнао-Франківська перетворилося у кольрову рекламну «кашу». Старі історичні будівлі потопають у тоннах вивісок і бізнесової реклами приватних підприємців. Однак, вже в кінці квітня місто планує почати демонтаж близько шістдесяти неправильних вивісок. Власне, чи Івано-Франківську загрожує війна підприємців і влади дізнавалися журналісти «Репортера». Акценти розставляли на сторінці 6 видання.

 

Традиційне уявлення про квартирники як п’яні тусовки ламають в Івано-Франківську. На закритий інтелектуальний захід молоді минулого тижня запросили і журналістів «Репортера». Молоді люди читають поезію, слухають класичні музику і розігрують вистави. Жодного алкоголю і повага один до одного. Ось такий «Квартирник збирає творчих» в обласному центрі Прикарпаття на сторінці 18.

 

Галицький кореспондент

Прикарпаттю загрожують зсуви. У небезпеці – більш ніж половина території області, а люди живуть у будинках, де тріскають стіни і тріщить фундамент. Ті, хто мав би допомогти у першу чергу просто знизують плечима – на комплексні програми захисту немає грошей. Деталі у спецтемі «Земля тікає з-під ніг» на сторінці 8 видання.

 

«Валентинівського стрілця» Віктора Корягіна, який 14 лютого вистрелив з травматичної зброї в обличчя дівчини Вікторії Пилипів, затримали у Львові, у приватній орендованій квартирі. Не самого, а із товаришем, який допомагав переховуватися. Тепер його очікує суд. Попри те, що від дачі показань затриманий відмовився, правоохоронці запевняють, що у них достатньо доказів його вини. А ще Корягін підозрюється у у причетності до скоєння інших  злочинів, в тоум числі і тяжких. Деталі на 3 шпальті «Галицького кореспонденту».

 

Викидаючи відпрацьовану батарейку разом з іншими відходами, мало хто здогадується, що таким чином ми вбиваємо і довкілля, і самих себе. Малесенька батарейка містить таку кількість токсинів, що здатна отруїти 20 квардартних метрів грунту та викликати ракові захворювання. Як із таким «злом» воюють на Прикарпатті та про еко-ініціативу від франківців читайте у статті «Обережно, батарейка-вбивця» на 7 стоірнці видання.

 

Інтервю із скандально відомим блогером та політтехнологом Володимиром Петровим пропонують журналісти на 5 шпальті. У розмові про політику по-українськи, українських політиків, владу, а також особисте.

 

Західний кур’єр

Прикарпаття виходить на новий щабель виробництва цементу. На ПАТ «Івано-Франківськцемент» буде споруджено нову технологічну лінію, яка створить не тільки додаткові робочі місця, але й дозволить значно збільшити фінансові надходження у місцеві бюджети. Про плани розвитку цементної галузі в області, а також що вже зроблено читайте у топ-темі номера «Зцементований розвиток» на сторінці 6.

 

Про небайдужих франківців, що взялися виходжувати безпритульних тварин в місті також читайте у номері. Мова йде про благодійну організацію «Дім сірка», під опікою волонтерів якої сьогодні знаходиться близько 70 тварин, а за минулий рік було прилаштовано майже 400 тварин. Деталі у статті «Дім, що будують для сірків» на сторінці 4.

 

Як ремонтуватимуть один із центрів прикарпатської культури – Івано-Франківський обласний академічний музично-драматичнйи театр ім. Івана Франка, скільки на це піде коштів, як виглядатиме театр і що нового побачить відвідувачі вже із нового сезону читайте у статті «Велике перевтілення» на сторінці 5.

 

Журналісти дослідили, що нині в місті надзвичайний попит на моделінг. Підкоряють франківські подіуми вже більше 400 моделей. А це, погодьтеся, чимало, як для скромної провінції. Отож, про франківську моду, конкуренцію у ній і  як на цьому можна заробити у статті «Мода на моделінг» на 14 шпальті «Західного кур’єру».

 

Галичина

Найрезонанснішою подією минулого тижня в Україні стало звільнення із в’язниці екс-мінстра внутрішніх справ Юрія Луценка. «Галичина» поцікавилася думкою народних депутатів України від Прикарпаття та політологів стосовного того, що означає це звільнення і як воно вплине на політичну ситуацію в країні. Що відповіли Василь Гладй, Олексій Гарань, Олесь Доній, Тарас Чорновіл та інші читайте на 3 шпальті видання.

 

«Окрестр радості та щастя» – саме таким є відомий прикарпатський гурт «Перкалаба». Журналісти видання бесідували із продюсером гурту Олегом Гнатівим. Тем для розмови було вдосталь – це і філософія, і табу, і закони музичної формації. Деталі – на сторінці 4.

 

Пробне тестування із ЗНО пройшла журналістка «Галични». Каже, що здобутим досвідом задоволена. Втім, як воно насправді відбувається із середини, про переживання, завдання і результати у статті «ЗНО на власній шкурі» - сторінка 15.

 

 


12.04.2013 547 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

884
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

690
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1805
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3131
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2505
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2489

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

148

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

675

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

645

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1519
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

274
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

616
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

571
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

273
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

338
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26979
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

797
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19631
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

371
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

358
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

685
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1189 1