Преса про боротьбу з корупцією, гроші на ідеї, нові зупинки та вдаване каліцтво

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 17 - 24 квітня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

«Без амністії капіталів отримаємо ситуацію, юначе Майдану і не було». Кожна нова влада в Україні звично починає з оголошення нещадного походу проти корупції. Але уряди і прізвища міняються, а корупційні схеми – залишаються. Чи буде так і цього разу? Чи все-таки вистачить політичної волі нарешті зламати систему? Щоб подолати корупцію і хабарництво, влада має наважитися на нестандартні і жорсткі рішення. Якими могли б бути ці рішення, «ГК» розмовляв із керуючим партнером юридичної компанії «MorisGroup» Андрієм Романчуком, який спільно із колегами запропонував одну з найбільш дискусійних і провокативних стратегій боротьби з корупцією. Деталі на сторінці 6 видання.

 

«Гроші на ідеї». Два з половиною мільйони гривень – така вартість цьогорічного Конкурсу проектів та програм розвитку Івано-Франківська. Майже 70 громадських ініціатив підтримає коштами міська рада. Хто визначає, які проекти отримують «зелене світло», в яких галузях зазвичай практикують такі міні-гарнти і на яку суму можна претендувати – з’ясовували журналісти «ГК». Читайте на сторінці 7.

 

«Вдаване каліцтво». Багатьох франків чан розчулює дівчина із викривленими стопами, яка постійно просить гроші біля катедри чи коло ринку. «Така молода, а вже каліка»,- жаліють жебрачку милосердні люди і кидають їй гроші у пакет. А з’ясувалося – даремно. «Кривенька качечка», як називають дівчину франків ці, симулює каліцтво заради грошей. Як обманюють людей читайте у «ГК» на сторінці 19.

 

Західний кур’єр

«Травневі»: місце зустрічі змінити не можна?» з кожним роком відзначення дня перемоги перетворюється на чергове очікуваня провокацій і скандалів між прихильниками двох символік: червоно-чорної і червоної. Ось і цього року, враховуючи напружену суспільно-політичну ситуацію в країні, як запевняють політики, російські спецслужби готують саме на Західній Україні. То чи готові ідеологічні противники укласти «мирову» дізнавалися журналісти «ЗК». Деталі на сторінці 5.

 

«Обладнають зупинки». В Івано-Франківську на зупинках громадського транспорту встановлюватимуть нові зупинові комплекси. Як вони виглядатимуть і хто втілюватиме цей проект в життя – на сторінці 3 «ЗК».

 

«Мене покусали «бандерівці» і я став таким самим». Чергова історія про біженців зі Східної України, які знайшли прихисток на Прикарпатті віж журналістів «ЗК». 31-річний Валерій пересилився в село поблизу Івано-Франківська із Запорізької області. Тут вже встиг відкрити свою спарву і запевняє, що назад не збирається.

 

Галичина

«Беркута не мали нас за людей». Колишній підсотник першої Івано-Франківської сотні на майдані в Києві ділиться спогадами. Сторінка 18-19 «Галичини».

 

«Шкільні олімпіади підтвердили всеукраїнський рівень Прикарпаття». Цього року на Прикарпатті відбулося аж дві шкільні всеукраїнські олімпіади – з біології та екології. Більле 200 учнів з усієї України продемонстрували свої феноменальні знання з цих предметів. Наші традиційно серед кращих.

 

 

Репортер

На перший погляд звичайнісінькі села. Якщо не заглиблюватись у проблеми та хвороби мешканців, то й не подумаєш, що в нас може бути якесь ураження радіацією. Чим нині живе прикарпатська чорнобильська зона і звідки вона взялася — у топ-темі номера.

 

«Жінка з шоколадом» Кондитер Оксана Мислюк поєднала два свої захоплення: малювання й шоколад. Вона робить смачні картини на склі та мріє написати ікону. Про незвичне захоплення читайте у свіжоум номері «Репортеру».

 

Вікна

"Експрес-економія". На країну насувається тотальна економія — і про це постійно говорять з телеекранів посадовці найвищих рангів. Валютні коливання, підняття цін на газ для населення, зниження соціальних гарантій для державних службовців й, імовірно, заробітної плати для бюджетників — це тільки вершина айсбергу. «Економія без зупинок» уже змусила піти на пенсію сімох «метрів» державної служби у Калуші. Чи торкнеться економія від держави Калуша? Ситуацію вивчала Оксана Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

"За кордон — за 170 гривень тільки через суд". Усередині березня за закордонними паспортами у Калуші творилися такі черги, яких не пам’ятають навіть працівники «паспортних столів» із 15-річним стажем. У Калуші — єдиний на п’ять районів паспортний стіл, де виготовляють закордонні паспорти. Після того, як сюди навідався «Автомайдан», ціну на закордонний паспорт знизили до 377-ми гривень. Однак, наприкінці минулого року Верховний Суд України поставив крапку у питанні ціни закордонного паспорта — 170 гривень і — не більше. Але в Україні, й у Калуші зокрема, за документ продовжують справляти суттєво дорожче. Скільки, насправді, коштує закордонний паспорт і чи реально отримати його за ціною, яку встановив суд, — дізнавалися «Вікна».

 

 

«Прізвище Цвєк можна було би написати «Цвях». Кулінарні книжки Дарії Цвєк — це енциклопедії зі створення домашнього затишку по-українськи. Онук Дарії Цвєк Андрій Матвіїшин розповів «Вікнам», що з дитинства захоплювався бабусиною витривалістю, коли жінка встигала навчати інших, читати лекції для курсистів, заробляючи шматок хліба разом із чоловіком у скрутний для галичан радянський час, — і бездоганно вести домашнє господарство: купувати продукти, місити тісто, майже щодня випікати солодкі торти. Чому справжнє прізвище відомої майстрині Цвєк перекрутила радянська пропаганда? Про це та більше у — у новому числі газети «Вікна» від Марти Галкіної.


24.04.2014 585 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13856 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13677
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2