Преса про боротьбу з корупцією, гроші на ідеї, нові зупинки та вдаване каліцтво

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 17 - 24 квітня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

«Без амністії капіталів отримаємо ситуацію, юначе Майдану і не було». Кожна нова влада в Україні звично починає з оголошення нещадного походу проти корупції. Але уряди і прізвища міняються, а корупційні схеми – залишаються. Чи буде так і цього разу? Чи все-таки вистачить політичної волі нарешті зламати систему? Щоб подолати корупцію і хабарництво, влада має наважитися на нестандартні і жорсткі рішення. Якими могли б бути ці рішення, «ГК» розмовляв із керуючим партнером юридичної компанії «MorisGroup» Андрієм Романчуком, який спільно із колегами запропонував одну з найбільш дискусійних і провокативних стратегій боротьби з корупцією. Деталі на сторінці 6 видання.

 

«Гроші на ідеї». Два з половиною мільйони гривень – така вартість цьогорічного Конкурсу проектів та програм розвитку Івано-Франківська. Майже 70 громадських ініціатив підтримає коштами міська рада. Хто визначає, які проекти отримують «зелене світло», в яких галузях зазвичай практикують такі міні-гарнти і на яку суму можна претендувати – з’ясовували журналісти «ГК». Читайте на сторінці 7.

 

«Вдаване каліцтво». Багатьох франків чан розчулює дівчина із викривленими стопами, яка постійно просить гроші біля катедри чи коло ринку. «Така молода, а вже каліка»,- жаліють жебрачку милосердні люди і кидають їй гроші у пакет. А з’ясувалося – даремно. «Кривенька качечка», як називають дівчину франків ці, симулює каліцтво заради грошей. Як обманюють людей читайте у «ГК» на сторінці 19.

 

Західний кур’єр

«Травневі»: місце зустрічі змінити не можна?» з кожним роком відзначення дня перемоги перетворюється на чергове очікуваня провокацій і скандалів між прихильниками двох символік: червоно-чорної і червоної. Ось і цього року, враховуючи напружену суспільно-політичну ситуацію в країні, як запевняють політики, російські спецслужби готують саме на Західній Україні. То чи готові ідеологічні противники укласти «мирову» дізнавалися журналісти «ЗК». Деталі на сторінці 5.

 

«Обладнають зупинки». В Івано-Франківську на зупинках громадського транспорту встановлюватимуть нові зупинові комплекси. Як вони виглядатимуть і хто втілюватиме цей проект в життя – на сторінці 3 «ЗК».

 

«Мене покусали «бандерівці» і я став таким самим». Чергова історія про біженців зі Східної України, які знайшли прихисток на Прикарпатті віж журналістів «ЗК». 31-річний Валерій пересилився в село поблизу Івано-Франківська із Запорізької області. Тут вже встиг відкрити свою спарву і запевняє, що назад не збирається.

 

Галичина

«Беркута не мали нас за людей». Колишній підсотник першої Івано-Франківської сотні на майдані в Києві ділиться спогадами. Сторінка 18-19 «Галичини».

 

«Шкільні олімпіади підтвердили всеукраїнський рівень Прикарпаття». Цього року на Прикарпатті відбулося аж дві шкільні всеукраїнські олімпіади – з біології та екології. Більле 200 учнів з усієї України продемонстрували свої феноменальні знання з цих предметів. Наші традиційно серед кращих.

 

 

Репортер

На перший погляд звичайнісінькі села. Якщо не заглиблюватись у проблеми та хвороби мешканців, то й не подумаєш, що в нас може бути якесь ураження радіацією. Чим нині живе прикарпатська чорнобильська зона і звідки вона взялася — у топ-темі номера.

 

«Жінка з шоколадом» Кондитер Оксана Мислюк поєднала два свої захоплення: малювання й шоколад. Вона робить смачні картини на склі та мріє написати ікону. Про незвичне захоплення читайте у свіжоум номері «Репортеру».

 

Вікна

"Експрес-економія". На країну насувається тотальна економія — і про це постійно говорять з телеекранів посадовці найвищих рангів. Валютні коливання, підняття цін на газ для населення, зниження соціальних гарантій для державних службовців й, імовірно, заробітної плати для бюджетників — це тільки вершина айсбергу. «Економія без зупинок» уже змусила піти на пенсію сімох «метрів» державної служби у Калуші. Чи торкнеться економія від держави Калуша? Ситуацію вивчала Оксана Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

"За кордон — за 170 гривень тільки через суд". Усередині березня за закордонними паспортами у Калуші творилися такі черги, яких не пам’ятають навіть працівники «паспортних столів» із 15-річним стажем. У Калуші — єдиний на п’ять районів паспортний стіл, де виготовляють закордонні паспорти. Після того, як сюди навідався «Автомайдан», ціну на закордонний паспорт знизили до 377-ми гривень. Однак, наприкінці минулого року Верховний Суд України поставив крапку у питанні ціни закордонного паспорта — 170 гривень і — не більше. Але в Україні, й у Калуші зокрема, за документ продовжують справляти суттєво дорожче. Скільки, насправді, коштує закордонний паспорт і чи реально отримати його за ціною, яку встановив суд, — дізнавалися «Вікна».

 

 

«Прізвище Цвєк можна було би написати «Цвях». Кулінарні книжки Дарії Цвєк — це енциклопедії зі створення домашнього затишку по-українськи. Онук Дарії Цвєк Андрій Матвіїшин розповів «Вікнам», що з дитинства захоплювався бабусиною витривалістю, коли жінка встигала навчати інших, читати лекції для курсистів, заробляючи шматок хліба разом із чоловіком у скрутний для галичан радянський час, — і бездоганно вести домашнє господарство: купувати продукти, місити тісто, майже щодня випікати солодкі торти. Чому справжнє прізвище відомої майстрині Цвєк перекрутила радянська пропаганда? Про це та більше у — у новому числі газети «Вікна» від Марти Галкіної.


24.04.2014 458 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

61
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

87
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636