
Огляд преси за період 19-26 березня 2015 року.
Галицький кореспондент
Аферистка з Ощадбанку. На Тлумаччині викрили мільйонн уаферу. Банківська парцівниця впродовж років брала в людей "на зберігання" гроші, але у фінустанвоу вони не потрапляли. Крапкою у багаторічному шахарйстві стало те, що з рахунку правоохоронця, який загинув у Іловайському котлі, зникло понад 300 тис. грн. Цих гарантованих державою коштів недорахувлаася мати героя. Деталі - у топ-темі ГК. Сторінка 8.
Нове життя пивзаводу. Солодовий цех Станиславівської пивоварні, який розвалюється на очах, може отримати шанс на друге життя. Всупереч поширеній серед франківців думці, що власник пивоварні чекає, поки цех завалиться. Костянтин Бородайко вирішив облаштувати там міні-броварню з рестораном і замовив проект реставрації споруди.
Обідня перерва. Минулого тижня батьківський контроль перевірив якість гарячого харчування у кількох франківських школах. Що цікавого побачили актвиісти цього разу - на сторінці 6 ГК.
Західний кур'єр
Покоморах помести, по засіках пошкребсти. Зменшити витрати на їжу без урізання сімейного меню можна за допомогою "корисних звичок" у веденін домогосподарства. Яких саме - дізнавалися журналісти ЗК. Сторінка 5.
Стратегія енергонезалежності. В Івано-Франіквську міркували про те, як зробити місто енергонезалежним. Ініціатором заходу виступив Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ", який був заснований народним депутатом України Олександром Шевченком. Сторінка 6 ЗК.
Не несіть померлим сміття. Церква закликає відмовитися від штучних квітів на цвинтарях.
Вікна
Хресна хода. У Калуші несли хрест діти і бійці АТО. Вже традиційно, в часі Великого посту, відбулася Хресна дорога вулицями Калуша. Цьогорічним наміренням Хресної ходи була молитва за мир в Україні. Хода розпочалася від храму Архистратига Михаїла вступною молитвою. Від стації до стації Хрест несли представники різних сфер діяльності міста – духовенство, влада міста, працівники медицини, працівники освіти та культури, працівники соціальної сфери, учасники АТО, воїни-афганці, ветерани УПА, волонтери та журналісти, підприємці та представники спортивних організацій. Фоторепортаж Юрія Демківа та Юрія Барни дивіться у свіжому числі «Вікон».
Камери за мільярд можуть стати металобрухтом. Три роки тому держава втратила майже мільярд гривень на встановлення систем відеоспостереження на виборчих дільницях. На жодних виборах після того відеоспостереження більше не застосовували, а Рахункова палата визнала його неефективним. Досі системи відеонагляду зберігаються «під замком» на виборчих дільницях. Чому ноутбуки і відеокамери припадають пилюкою на складах, у той час, як діти у сільських школах вивчають клавіатуру за малюнками — дізнавалися «Вікна».
55-річний калушанин виглядає на 35 і не пригадує, коли востаннє хворів. Калушанам, мабуть, неодноразово доводилося бачити на вулиці чоловіків, легко одягнених взимку або коли досить холодно. Буває навіть так, що від такого видовища йшуть «мурашки по шкірі». Дорогою на річку «Вікна» познайомилися з Анотолієм Цюпою. При температурі повітря -1 на ньому була тільки майка та спортивні штани. Його вітають сигналами водії автобусів та маршруток Добрівлянського напрямку, а він — поспішає до річки.
Репортер
Озеро пахне криміналом. У Франківську триває оборона озера від забудови. Міські патріоти ламають списи, забудовник хоче домовитись, а влада мовчить. Читайте в газеті.
Мандзюкові кактуси. Іван Мандзюк все життя присвятив кактусам. Має їх кількасот, деякі по кілька тисяч гривень, але не продає, бо каже, то його дітки.
У Франківську недавно відкрилася виставка художників Прикарпаття та Донбасу. Серед інших свої роботи презентували Ольга Грушко та Володимир Шиян. Читайте в газеті про Донбас, Крим, Україну, а також про бандерівців із Тореза.