
За словами керівника обласної ДФС, запропоновані радикальні зміни в податковій системі є необхідними для нормалізації економічної ситуації в державі та забезпечення розвитку бізнесу. Концепцією передбачено зменшення кількості неефективних податків, витрат державних ресурсів на адміністрування, спрощення процесу обліку та звітності, реформування зарплатних податків шляхом зниження навантаження на фонд оплати праці.
Ірина Столярик наголосила на важливості участі інститутів громадянського суспільства в реформуванні діючого податкового законодаства. Зауваження та пропозиції від представників громадськості та бізнесу допомагають знайти оптимальні рішення для вдосконалення податкової системи в Україні.
Голова Громадського центру “Ділові ініціативи" Галина Васильченко зосередила увагу присутніх на позитивних прикладах вже діючих податкових систем розвинутих іноземних держав.
Зокрема, висловила думку щодо необхідності сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету за місцем проживання таких фізичних осіб, сплати податку на нерухомість з вартості нерухомого майна, підтримки державою розвитку новостворених підприємств, тощо. На її думку, для формування свідомого, цивілізованого, законослухняного суспільства, потрібно змалку в ігровій формі навчати дітей основам мікроекономіки та формувати податкову культуру підростаючого покоління.
Учасники домовились продовжити практику проведення подібних зустрічей для подальшого спільного напрацювання пропозицій щодо змін податкового законодавства та їх направлення до ДФС України.