У Тисмениці відбувся семінар «Виробництво природного газу зі сланцевих порід», який організувало представництво американської корпорації Chevron в Україні.
Голова представництва Шеврона в Україні Пітер Кларк передовсім наголошував на тому, що “Шеврон” дотримується принципів відповідальної розробки природного газу зі сланцевих порід на основі найновіших технологій та з дотриманням дуже жорстких стандартів безпеки, які зазвичай містять вимоги, що навіть перевищують встановлені національними законодавствами тих країн, де корпорація проводить розробку. Він також пояснив, що йдеться про доволі тривалий процес.
Як правило, пошукові роботи, що передують розвідувальному бурінню, тривають приблизно рік. Наступний етап — куди триваліший, а відтак компанія розраховує проводити розвідувальні роботи впродовж найближчих п’яти років. І лиш після того можливе промислове видобування з багатих на метан сланцевих порід, що залягають на глибині понад два кілометри. Усе відбувається відповідно до національних нормативно-правових актів.
Представники “Шеврона” не приховують, що вони перебувають лише на початковій стадії реалізації проекту і що лиш для проходження всеможливих бюрократичних процедур, переговори з місцевими громадами тощо піде не менше року. Вони запевняють, що всі роботи, включно зі, скажімо, ремонтом і прокладанням доріг фінансуватимуться за рахунок компанії, пишуть Вікна.
— Будьте певні, — дотепно зауважив пан Кларк, — ми залишимо вам дороги в кращому стані, ніж оце побачили. Існує прийнятна практика, каже голова представництва: 50% видобутку отримує компанія, 50% — українська державна компанія.
Читайте також:
Chevron: Затримка зі сланцевим газом в Західній Україні - за Києвом