Кардіохірург Тарас Гудзенко проводить рідкісні операції на серці без розсічення грудини. Зараз основним завданням для лікаря є збільшення кількості таких мініінвазивних оперативних втручань.
«Це порятунок серця з максимальним результатом та мінімальним дискомфортом для пацієнта, повна працездатність якого наступає через тиждень після проведення операції», - говорить Тарас Гудзенко.
Свій лікарський шлях Тарас Гудзенко розпочав у 2009 році. Великий вплив у здобутті наукового та практичного досвіду на нього справив покійний польський професор Мар’ян Зембала, який в свій час створював умови для професійного розвитку українських лікарів.
До основних видів операцій на серці, які щодня здійснює кардіохірург, належать протезування, реконструктивна хірургія клапанів серця, коронарне шунтування, операції на висхідному відділі аорти.
Зараз Тарас Гудзенко активно співпрацює з київським професором Олександром Романюком, спільно з яким проводить унікальні кардіохірургічні операції. Нещодавно вдесяте лікарі успішно здійснили операцію Росса, при якій уражений аортальний клапан замінили на власний клапан легеневої артерії пацієнта (аутографт).
«Операція Росса є альтернативою протезування, її ефективність доведена. Пацієнти повертаються до нормального способу життя без обмежень і приймання ліків», - говорить Тарас Гудзенко.
Лікарі також здійснили операцію щодо закриття відкритої артеріальної протоки у дорослого.
«Зазвичай таку ваду оперують у ранньому дитячому віці, нашому пацієнту 18 років. Проведення операції дозволить запобігти розвитку легеневої гіпертензії у пацієнта», - говорить кардіохірург.
Нещодавно Тарас Гудзенко брав участь у конференції з трансплантології, також доповідав на всеукраїнському зʼїзді асоціації серцево-судинних хірургів України про мініінвазивні операції в ЦМКЛ.