"Позначається на розвитку свідомості", — психіатр Михайло Пустовойт про вплив соцмережі TikTok на дітей

Соціальна мережа TikTok набрала великої популярності, як серед дорослих користувачів, так і серед дітей.

Діти стають залежними від перегляду коротких відео, наголосив журналістці Фіртки завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Михайло Пустовойт.

"Наразі наука не вивчила цього насправді. Але зрозуміло, що це є проблема, яку потрібно вивчати.

І взагалі ці кліпи та домінування яскравого відеоконтенту впливають, можливо, і на розвиток сприйняття та вміння поглинати інформацію, позначаються на розвитку свідомості. Але мені невідомі системні дослідження".

За словами Михайла Пустовойта, у цьому випадку найцікавіше, як залежні від соціальної мережі TikTok діти формулюють свої думки. 

"Якщо вони нічого, крім образів не сприймають, при чому образи, дія яких обмежена в такому короткому часі. Тому все ж цікаво, як в них розвивається думання. І чи взагалі можуть вони оперувати категоріями".

Батькам психіатр радить більше часу проводити зі своїми дітьми та вкладати сили у їхній розвиток.

"Спочатку батьки самі дадуть телефон, а згодом намагаються його забрати. Часто починають відбирати той гаджет, коли дитина не хоче вчити уроки, йти до школи. Але самі "присадили" на такі розваги.

Я думаю, що найбільша проблема — це те, що самі батьки не готові зараз спілкуватися з дітьми, приділяти свій час, аби розвивати стосунки чи формувати якісь спільні активності.

Потрібно більше витрачати часу на дитину. А батьки часто думають, що це має статися автоматично".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

TikTok: дитяча забавка і марне витрачання часу чи серйозна соціальна мережа?

«Про це бояться говорити»: як в Івано-Франківську функціонує обласний центр психічних захворювань (ФОТО)

Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров'я: профілактика та перші дзвіночки розладів


02.11.2024 Тетяна Сорока 956 1
Коментарі (1)

недопацієнт 2024.11.02, 20:57

А він точно психіатр з дипломом? Бо щось нічого не зрозуміло і жодної конкретики можна, не можна, скільки часу може проводити дитина в тікток, чим замінити коли "усі дивляться"?

Діти вивчають світ з усіх джерел. Коли це вивчення, думаю, тоді це добре. Коли затягло будь-що - це проблема. Та тікток - не наркотики не алкоголь не цигарки.

Мода пішла на перебільшення "шкідливості різних джерел інформації". Випадково?

Більше переживати за інформаційне поле України для дорослих. Де наприклад, блогери опозиційні і у ЗМІ, визнаючи проблеми на фронті винять не тцкашничання і гетьманцевщину, а "Курську операцію". Накидують і накидують в ту сторону. Коли без Курської операції уже було б не 100 тис сзч, як каже депутатка Скороход (стверджує знає точну цифру але не скаже), а 500 і москалі під Запоріжжям, бо забули який стан був в армії і народу на той час, а Курська показала - що можна бити ворога і шатати його. Хоч основну задачу і не виконали по захопленню Курської АЕС, але росія більше не недоторкана і не непереможна з "тимчасовими відступами з Херсону і Харкова", а може отримувати як слід на власній території і обмежуватись цим можливості нападу. Бо як не в Курські області то 50 тис россолдат були б в Україні руйнували б якесь місто. Зрозуміло ж в політиків у владі це лише засіб "поговорити з росіянами" і тому коли не склалось то їм байдуже стає.

ТІКтоки, телеграми і взагалі інтернет став заважати і владі опозиції вести свої ігри. Тому готуються забороняти і видумують різну "шкідливість" їм.

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

859
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1894 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

861
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2791
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1911
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3136

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

684

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

865

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1281

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1876
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

583
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

781
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1253
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1022
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

766
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1023
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7655
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

970
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3737
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

869
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1459
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1221 1