"Позначається на розвитку свідомості", — психіатр Михайло Пустовойт про вплив соцмережі TikTok на дітей

Соціальна мережа TikTok набрала великої популярності, як серед дорослих користувачів, так і серед дітей.

Діти стають залежними від перегляду коротких відео, наголосив журналістці Фіртки завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Михайло Пустовойт.

"Наразі наука не вивчила цього насправді. Але зрозуміло, що це є проблема, яку потрібно вивчати.

І взагалі ці кліпи та домінування яскравого відеоконтенту впливають, можливо, і на розвиток сприйняття та вміння поглинати інформацію, позначаються на розвитку свідомості. Але мені невідомі системні дослідження".

За словами Михайла Пустовойта, у цьому випадку найцікавіше, як залежні від соціальної мережі TikTok діти формулюють свої думки. 

"Якщо вони нічого, крім образів не сприймають, при чому образи, дія яких обмежена в такому короткому часі. Тому все ж цікаво, як в них розвивається думання. І чи взагалі можуть вони оперувати категоріями".

Батькам психіатр радить більше часу проводити зі своїми дітьми та вкладати сили у їхній розвиток.

"Спочатку батьки самі дадуть телефон, а згодом намагаються його забрати. Часто починають відбирати той гаджет, коли дитина не хоче вчити уроки, йти до школи. Але самі "присадили" на такі розваги.

Я думаю, що найбільша проблема — це те, що самі батьки не готові зараз спілкуватися з дітьми, приділяти свій час, аби розвивати стосунки чи формувати якісь спільні активності.

Потрібно більше витрачати часу на дитину. А батьки часто думають, що це має статися автоматично".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

TikTok: дитяча забавка і марне витрачання часу чи серйозна соціальна мережа?

«Про це бояться говорити»: як в Івано-Франківську функціонує обласний центр психічних захворювань (ФОТО)

Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров'я: профілактика та перші дзвіночки розладів


02.11.2024 Тетяна Сорока 613 1
Коментарі (1)

недопацієнт 2024.11.02, 20:57

А він точно психіатр з дипломом? Бо щось нічого не зрозуміло і жодної конкретики можна, не можна, скільки часу може проводити дитина в тікток, чим замінити коли "усі дивляться"?

Діти вивчають світ з усіх джерел. Коли це вивчення, думаю, тоді це добре. Коли затягло будь-що - це проблема. Та тікток - не наркотики не алкоголь не цигарки.

Мода пішла на перебільшення "шкідливості різних джерел інформації". Випадково?

Більше переживати за інформаційне поле України для дорослих. Де наприклад, блогери опозиційні і у ЗМІ, визнаючи проблеми на фронті винять не тцкашничання і гетьманцевщину, а "Курську операцію". Накидують і накидують в ту сторону. Коли без Курської операції уже було б не 100 тис сзч, як каже депутатка Скороход (стверджує знає точну цифру але не скаже), а 500 і москалі під Запоріжжям, бо забули який стан був в армії і народу на той час, а Курська показала - що можна бити ворога і шатати його. Хоч основну задачу і не виконали по захопленню Курської АЕС, але росія більше не недоторкана і не непереможна з "тимчасовими відступами з Херсону і Харкова", а може отримувати як слід на власній території і обмежуватись цим можливості нападу. Бо як не в Курські області то 50 тис россолдат були б в Україні руйнували б якесь місто. Зрозуміло ж в політиків у владі це лише засіб "поговорити з росіянами" і тому коли не склалось то їм байдуже стає.

ТІКтоки, телеграми і взагалі інтернет став заважати і владі опозиції вести свої ігри. Тому готуються забороняти і видумують різну "шкідливість" їм.

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

327
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

450
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2305
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

862
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

518
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6055
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7489
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2725
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

505
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

441