Повітряні машини швидкої допомоги:  австралійський прототип eVTOL дебютує як медичний вертоліт (ВІДЕО)

Австралійський AMSL Aero представив повномасштабний прототип літака для свого Vertiia перехідного eVTOLAMSL Aero


Австралійська компанія представила новий електричний літак VTOL, який вже знаходиться на етапі передполітного прототипу. Літак AMSL Aero Vertiia може пролетіти до 800 км (500 миль) на водні, і він працюватиме як повітряна швидка допомога. Vertiia розроблений спільно з Університетом Сіднея та спеціалістами з питань автономії та датчиків Mission Systems.

Це перехідний мультиротор з вісьмома великими підпірками, встановленими на двох широких стовпах з вуглецевого волокна, що тягнуться від верхнього хвоста та нижньої передньої частини тонкої кабіни у формі стручка. Ці реквізити мають можливість нахилу від вертикального напрямку вгору для зльоту, наведення і посадки до повністю горизонтального в круїзному польоті. Наявність восьми з них забезпечує безпеку у випадку, якщо щось піде не так.

Невеликі крила прикріплені до задньої частини підпірок, нахиляються разом з підпірками, щоб вони не перекривали повітряний потік, і як тільки буде досягнута певна швидкість, ця конфігурація крила коробки дозволить ефективно здійснити політ. AMSL заявляє, що швидкість літака становить 300 км/год (186 миль/год), і він буде пілотований людиною, але матиме вбудовані автономні можливості, готовий до керування через інтернет, коли такі речі стануть законними.

На цьому зображенні не видно маленьких крил, прикріплених до задньої частини підпірок, які забезпечать підйом у горизонтальному польоті


Компанія робить великий виклик, заявляючи, що це буде "найефективніший eVTOL у світі", можливо, завдяки своїй невеликій, тонкій, дво- або тримісній кабіні та легкій конструкції з вуглеволокна. Ми зацікавилися та вирішили дізнатись більше про цей проєкт і де ще команда дизайнерів Vertiia зуміла виявити ефективність, про яку забули інші.

Діапазон буде відрізнятися залежно від варіантів накопичення енергії; AMSL працює  на відстань близько 250 км (155 миль) для акумуляторної версії, яка вимагатиме великих зарядів між рейсами, і 800 км (500 миль) на водневій силовій установці, що також дозволить швидко де завгодно заправлятися, де встановлена воднева помпа. Технологія на останньому етапі доведення, але як тільки вона запрацює, вона повинна бути для всього сегменту eVTOL.

AMSL Aero підписав партнерство з аеромедичною компанією CareFlight, яка хоче використовувати ці легкі та зручні літаки як повітряні машини швидкої допомоги, обслуговуючи віддалені громади, які не мають доступу до місцевих злітно-посадкових смуг. З уже побудованою повнорозмірною системою вуглецевого планера та нахиленого ротора, схоже, є ще багато роботи по накопиченню енергії, електроніці тощо, але AMSL заявляє, що це мета на 2023 рік як дату, до якої Careflight може почати використовувати модель як аварійний транспорт.
Запуск засобів масової інформації AMSL для VertiiaAMSL Aero

Це здається нам дуже оптимістичним; жодна з відомих компаній eVTOL, з якими ми розмовляли в Європі чи Північній Америці, не близька до того, щоб сертифікувати свої літаки. Дійсно, самі критерії сертифікації на думку Тіма Вільямса з Vertical Aerospace ще не витримані  - і це в Європі, де сектор eVTOL є дуже активним. Більшість компаній орієнтуються на 2024 або 2025 роки для початку комерційних операцій, припускаючи, що вони зможуть зібрати величезні грошові резерви, необхідні для сертифікації їх літаків. Можливо, AMSL Aero та CareFlight розглядають можливість роботи за різними правилами після запуску.
Здається, AMSL досягла вражаючого прогресу завдяки гранту австралійського уряду на суму 3 млн доларів США (2,2 млн доларів США) від проєкту "Кооперативні дослідницькі центри" та подальшим інвестиціям IP Group у розмірі 3 млн доларів США. Побудова повномасштабного прототипу літака - це не маленьке досягнення, і ми з нетерпінням чекаємо на спілкування з командою та простежимо її прогрес, коли почнуться льотні випробування в аеропорту Нарромайн, штат Нью-Йорк, приблизно за п’ять з половиною годин від Сіднея.
за матеріалами New Atlas

Читайте також:


27.11.2020 2009
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

534
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1025 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

228

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

258

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8022
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1138
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

259
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

284
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1615
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

807 1