Повернувся у село та розпочав власну справу. На Прикарпатті фермер розвиває громаду (ФОТО/ВІДЕО)

Роман Пинило приблизно сім років тому вирішив повернутися у батьківське село Луковець-Журівський і розпочати там власну справу. На бабусиному городі висадив полуницю. 

Тож наразі на трьох гектарах чоловік вирощує шість сортів полуниці, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Почалося в мене з хобі. Я вивчав, як розсада поводиться у тій землі, чи можна посадити, чи не можна. Ну, спробував коло хати — вдалося. Ми підбирали розсади кількох видів, потім я вже попросив родичів, чи мені б надали те поле. Дали те поле. Потім — ще своє поле, потім — сусіднє. І так мало-помалу кожен рік все підсаджуємо кілька видів сортів, і так воно вдається", — розповідає Роман Пинило.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Чоловік за освітою — водій-автослюсар, 15 років працював шофером, зокрема й за кордоном. Згодом повернувся додому і розпочав підприємницьку діяльність у Львові. Зараз — ще й зайнявся фермерством на Прикарпатті.

Під час збору урожаю на плантації працює приблизно 25-30 людей із села Луковець-Журівський та навколишніх. Наприклад, Юрій Куцин із села Бортники.

"Працюю вже тут другий місяць на зборі полуниці. Спочатку працював за кордоном. Там був на будовах, дахи робили. Так собі порахував, що тут набагато краще виходить: і вдома, і робота є близько, доїзд безкоштовний", — каже Юрій Куцин.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Сім років працює тут і жителька села Луковець-Журівський Любов Левенець. Жінка каже, що має дітей і не хоче виїжджати за кордон. А тут може заробити: 

"Мені тут подобається. Добрий господар, приємний".

Не все Роману Пинилу одразу вдалося, аже чоловік агрономію вивчав самотужки. Бувало, що декілька соток полуниці згоріло на сонці, однак — не розчарувався. Методом проб і помилок чоловік продовжує розвивати справу та доводить, що можна вирощувати якісний продукт і розвивати своє село в Україні.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

"Хотів довести людям, що не тільки в місті можна жити. Можна нормально і в селі жити, якщо ти будеш мати бажання і хотіння до того. Тільки то спочатку нічого не буває, треба перше вкласти душу в те поле, в ту ягоду, тоді воно дає свої плоди", — пояснює Роман Пинило.

Охочі можуть приїхати на плантацію та самотужки зібрати полуницю, каже чоловік. Люди приїжджають сюди навіть на фотосесію. Хоча сезон полуниці уже завершився, та в деякі роки вдається мати свою полуницю і в грудні, каже Роман Пинило.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Загалом робота на полі триває цілий рік. Восени та навесні продають розсаду. Сімейний бізнес підтримав і чоловік сестри — Василь Заломанін. Він — інженер авіаційної галузі. Працював у сфері нафтотрейдерства. Каже, що прийшов до того, що треба розвивати своє.

Господарники продовжують експериментувати — взялися вирощувати розсаду помідорів та перцю. Самотужки чоловіки звели теплицю і висадили вісім сортів помідорів: від "Чері" до "Чорного принца" чи "Волового серця".

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

"Скажімо так, попав, попав пальцем в небо. Усі сорти відповідають заявленим. Взагалі то, найкорисніші продукти — з того регіону, де людина проживає, включаючи воду. От такої позиції дотримуємося. Напевно, будемо її розвивати — місцеву продукцію для своїх людей", — розповідає Василь Заломанін.

Чоловіки мріють, що знайдуться фермери, які підтримають їхню ініціативу. Попри те також візьмуться розвивати громаду.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

А Роман Пинило каже, що згодом має намір цілком переїхати в село і вдихати у нього нове життя, щоб люди хотіли тут жити!


Читайте також:


14.07.2021 1489
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

918
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6754
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14862 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1783
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1042
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6497

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

843

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1640

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1436

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

402
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

670
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

829
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

621
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1730
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

755
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1054
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34884 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

223
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

414
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

722
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

638