Повернувся у село та розпочав власну справу. На Прикарпатті фермер розвиває громаду (ФОТО/ВІДЕО)

Роман Пинило приблизно сім років тому вирішив повернутися у батьківське село Луковець-Журівський і розпочати там власну справу. На бабусиному городі висадив полуницю. 

Тож наразі на трьох гектарах чоловік вирощує шість сортів полуниці, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Почалося в мене з хобі. Я вивчав, як розсада поводиться у тій землі, чи можна посадити, чи не можна. Ну, спробував коло хати — вдалося. Ми підбирали розсади кількох видів, потім я вже попросив родичів, чи мені б надали те поле. Дали те поле. Потім — ще своє поле, потім — сусіднє. І так мало-помалу кожен рік все підсаджуємо кілька видів сортів, і так воно вдається", — розповідає Роман Пинило.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Чоловік за освітою — водій-автослюсар, 15 років працював шофером, зокрема й за кордоном. Згодом повернувся додому і розпочав підприємницьку діяльність у Львові. Зараз — ще й зайнявся фермерством на Прикарпатті.

Під час збору урожаю на плантації працює приблизно 25-30 людей із села Луковець-Журівський та навколишніх. Наприклад, Юрій Куцин із села Бортники.

"Працюю вже тут другий місяць на зборі полуниці. Спочатку працював за кордоном. Там був на будовах, дахи робили. Так собі порахував, що тут набагато краще виходить: і вдома, і робота є близько, доїзд безкоштовний", — каже Юрій Куцин.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Сім років працює тут і жителька села Луковець-Журівський Любов Левенець. Жінка каже, що має дітей і не хоче виїжджати за кордон. А тут може заробити: 

"Мені тут подобається. Добрий господар, приємний".

Не все Роману Пинилу одразу вдалося, аже чоловік агрономію вивчав самотужки. Бувало, що декілька соток полуниці згоріло на сонці, однак — не розчарувався. Методом проб і помилок чоловік продовжує розвивати справу та доводить, що можна вирощувати якісний продукт і розвивати своє село в Україні.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

"Хотів довести людям, що не тільки в місті можна жити. Можна нормально і в селі жити, якщо ти будеш мати бажання і хотіння до того. Тільки то спочатку нічого не буває, треба перше вкласти душу в те поле, в ту ягоду, тоді воно дає свої плоди", — пояснює Роман Пинило.

Охочі можуть приїхати на плантацію та самотужки зібрати полуницю, каже чоловік. Люди приїжджають сюди навіть на фотосесію. Хоча сезон полуниці уже завершився, та в деякі роки вдається мати свою полуницю і в грудні, каже Роман Пинило.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

Загалом робота на полі триває цілий рік. Восени та навесні продають розсаду. Сімейний бізнес підтримав і чоловік сестри — Василь Заломанін. Він — інженер авіаційної галузі. Працював у сфері нафтотрейдерства. Каже, що прийшов до того, що треба розвивати своє.

Господарники продовжують експериментувати — взялися вирощувати розсаду помідорів та перцю. Самотужки чоловіки звели теплицю і висадили вісім сортів помідорів: від "Чері" до "Чорного принца" чи "Волового серця".

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

"Скажімо так, попав, попав пальцем в небо. Усі сорти відповідають заявленим. Взагалі то, найкорисніші продукти — з того регіону, де людина проживає, включаючи воду. От такої позиції дотримуємося. Напевно, будемо її розвивати — місцеву продукцію для своїх людей", — розповідає Василь Заломанін.

Чоловіки мріють, що знайдуться фермери, які підтримають їхню ініціативу. Попри те також візьмуться розвивати громаду.

"Хочу, щоб люди тут жили!" На Прикарпатті фермер розвиває власну справу у рідному селі

А Роман Пинило каже, що згодом має намір цілком переїхати в село і вдихати у нього нове життя, щоб люди хотіли тут жити!


Читайте також:


14.07.2021 1509
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1489
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1090
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2113
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3638
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1374

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1755

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

545

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1177

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1342
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

580
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24290
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

532
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

499
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

653
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1539
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

708
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7283
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

651
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1682 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

643
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

554