"Потреба є, і зростатиме": як організований реабілітаційний процес в Івано-Франківській громаді

Реабілітаційні послуги надають на базі медичних закладів.
Детальніше про це розповів заступник міського голови Олександр Левицький у програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
Зі слів посадовця, у 2024 році понад 1 800 військовослужбовців пролікувались та отримали медичну допомогу в закладах охорони здоров'я, у комунальних міських муніципальних закладах.

"Чимало потребуватимуть або вже потребують реабілітаційної допомоги. Водночас реабілітаційну допомогу потрібно надавати не лише військовослужбовцям або учасникам бойових дій, а й цивільним.

Наприклад, хтось може бути після інсульту, хтось може мати політравми внаслідок дорожньо-транспортної пригоди — усі ці люди потребують допомоги.

До цього часу ні держава, ні заклади на місцях не завжди мали можливість на належному рівні цю допомогу забезпечувати.

Зараз, за ініціативою міського голови та за підтримки наших фінансистів, коштом місцевого бюджету допомагаємо розвивати цю функцію", — каже Олександр Левицький.

Левицький наголошує, реабілітація не може тривати 21 або 24 дні й на цьому завершуватись.

"Амбулаторна допомога — це один з видів допомоги, який потрібен і надається у Центрі первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги з використанням басейну.

Усе це за індивідуальними потребами пацієнтів та лікарськими рекомендаціями, настановами. Вони мають обладнання, інвентар, виконують цю роботу. 

Міська клінічна лікарня №1, що на вулиці Матейки, також отримала майже 2,5 мільйона гривень, щоб зробити відповідним до вимог приміщення, відремонтувати та облаштувати їх.

На Матейки, безперечно, є відповідні медичні фахівці. Тому що тривалий час, ще до російської повномасштабної агресії, чимало людей потребували реабілітації й там цю допомогу їм надавали.

Зараз залучаємо ерготерапевтів, реабілітологів, фахівців, кінезіотерапевтів, щоб цю роботу виконували", — зазначає Левицький.

Посадовець додає, у Центральній міській клінічній лікарні, що на Мазепи, функціонує великий підрозділ, там є велике реабілітаційне відділення.

"Зі зрозумілих причин, ми не повною мірою задоволені розташуванням та кількістю тих приміщень, які надані. З етичних міркувань, не можемо це розголошувати. Проте, частина приміщень лікарня зараз не повною мірою може використовувати.

Але там є фахівці, є навіть відкритий майданчик, величезна кількість інвентарю та обладнання, які для цього потрібні.

Звичайно, наша потреба — мати якомога більше висококваліфікованих кадрів, фахівців. Ми сподіваємося, що лікарі погоджуватимуться, перенавчатимуться, перекваліфіковуватимуться, розвиватимуться. Потреба є й вона зростатиме. 

Тому обласна клінічна лікарня також веде цю роботу", — підкреслив Левицький.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді продовжують допомагати захисникам: які є програми фінансової підтримки

Грошова допомога: скільки коштів виплачуть в Івано-Франківську за наслідки ворожої атаки на місто

Понад десяток програм: як в Івано-Франківській громаді підтримують воїнів


Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

326
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2176 8
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2283
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6415 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2702
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2377

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

89

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1004

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2135

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2907
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

460
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

756
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

774
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

536
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1863
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34324
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1166
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27159 1
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

309
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

1998
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1001
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

971