"Потреба є, і зростатиме": як організований реабілітаційний процес в Івано-Франківській громаді

Реабілітаційні послуги надають на базі медичних закладів.
Детальніше про це розповів заступник міського голови Олександр Левицький у програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
Зі слів посадовця, у 2024 році понад 1 800 військовослужбовців пролікувались та отримали медичну допомогу в закладах охорони здоров'я, у комунальних міських муніципальних закладах.

"Чимало потребуватимуть або вже потребують реабілітаційної допомоги. Водночас реабілітаційну допомогу потрібно надавати не лише військовослужбовцям або учасникам бойових дій, а й цивільним.

Наприклад, хтось може бути після інсульту, хтось може мати політравми внаслідок дорожньо-транспортної пригоди — усі ці люди потребують допомоги.

До цього часу ні держава, ні заклади на місцях не завжди мали можливість на належному рівні цю допомогу забезпечувати.

Зараз, за ініціативою міського голови та за підтримки наших фінансистів, коштом місцевого бюджету допомагаємо розвивати цю функцію", — каже Олександр Левицький.

Левицький наголошує, реабілітація не може тривати 21 або 24 дні й на цьому завершуватись.

"Амбулаторна допомога — це один з видів допомоги, який потрібен і надається у Центрі первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги з використанням басейну.

Усе це за індивідуальними потребами пацієнтів та лікарськими рекомендаціями, настановами. Вони мають обладнання, інвентар, виконують цю роботу. 

Міська клінічна лікарня №1, що на вулиці Матейки, також отримала майже 2,5 мільйона гривень, щоб зробити відповідним до вимог приміщення, відремонтувати та облаштувати їх.

На Матейки, безперечно, є відповідні медичні фахівці. Тому що тривалий час, ще до російської повномасштабної агресії, чимало людей потребували реабілітації й там цю допомогу їм надавали.

Зараз залучаємо ерготерапевтів, реабілітологів, фахівців, кінезіотерапевтів, щоб цю роботу виконували", — зазначає Левицький.

Посадовець додає, у Центральній міській клінічній лікарні, що на Мазепи, функціонує великий підрозділ, там є велике реабілітаційне відділення.

"Зі зрозумілих причин, ми не повною мірою задоволені розташуванням та кількістю тих приміщень, які надані. З етичних міркувань, не можемо це розголошувати. Проте, частина приміщень лікарня зараз не повною мірою може використовувати.

Але там є фахівці, є навіть відкритий майданчик, величезна кількість інвентарю та обладнання, які для цього потрібні.

Звичайно, наша потреба — мати якомога більше висококваліфікованих кадрів, фахівців. Ми сподіваємося, що лікарі погоджуватимуться, перенавчатимуться, перекваліфіковуватимуться, розвиватимуться. Потреба є й вона зростатиме. 

Тому обласна клінічна лікарня також веде цю роботу", — підкреслив Левицький.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді продовжують допомагати захисникам: які є програми фінансової підтримки

Грошова допомога: скільки коштів виплачуть в Івано-Франківську за наслідки ворожої атаки на місто

Понад десяток програм: як в Івано-Франківській громаді підтримують воїнів


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

618
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

690
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1376
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2333 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1180
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3107

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

930

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1070

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1502

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2104
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

392
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26434 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

796
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3055
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1297
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

976
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1232
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3338
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

458
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4333
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1109
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1672