Прикарпатські рятувальники продовжують розшукувати та допомогати туристам, які губляться та травмуються у горах.
Як повідомила Фіртці речниця Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович, найчастіше туристи губляться влітку та взимку, рідше — восени та навесні.
За словами рятувальників, найпоширенішою причиною, чому туристи губляться у горах в основному є переоцінка своїх можливостей та недооцінювання складності маршруту чи рельєфу місцевості.
Крім того, туристи нехтують консультацією з рятувальниками та їхнім інформуванням чи реєстрацією своєї групи, де вказані особи можуть дізнатися про стан маршруту, необхідний перелік одягу та спорядження й отримати інші рекомендації надзвичайників.
Водночас вирахувати вартість однієї пошуково-рятувальної операції ДСНС дуже складно. Вона залежить від різних обставин: кількості залучених підрозділів, кількості рятувальників, відстані до місця проведення робіт та терміну проведення робіт. Орієнтовно одна пошуково-рятувальна операція коштує до 20 000 гривень.
Зауважимо, що у країнах з відповідним законодавством гроші, витрачені на пошуково-рятувальну операцію застрахованого туриста, компенсує страхова. Якщо мандрівник не застрахувався — платитиме за порятунок сам.
В Україні, якщо турист проігнорує попередження про погіршення погодних умов чи не дотримуватиметься правил безпеки, його врятують безплатно.
З метою зменшення виникнення нещасних випадків у гірській місцевості, рятувальники нагадують, що наразі по області та місту надзвичайно висока пожежна небезпека 5-го класу, тому любителям гірського відпочинку потрібно утриматися від туристичних походів у Карпати.
А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто дотримуватися правил безпеки під час відпочинку у горах, а також потрібно пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів. Відтак, надзвичайники нагадують про необхідність дотримання правил безпеки під час відпочинку у гірській місцевості.
Зокрема, вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад:
- обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
- уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж три особи;
- переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу: візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігрівальні напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття, медикаменти;
- поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди;
- обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.
«Дбайте про свою безпеку та у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – наголосили надзвичайники.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати
Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року