Поради щодо вибору зарядної станції для електрокарів

Перед тим як купувати електромобіль, доречно дізнатися про те, де і як його заряджати. У сегменті екологічних автівок існує безліч стандартів зарядки, в яких новачкам легко заплутатися. Втім, якщо ви остаточно вирішили придбати авто на електриці, розібратися з цим все ж таки доведеться.

Зарядні станції можуть знаходитися у паркінгах, на стоянках, у гаражних комплексах або просто неба. Доступна можливість придбати готовий до роботи пристрій, однак значний відсоток автовласників намагається зібрати станцію власноруч. Іноді це призводить до прикрих наслідків.

Основні критерії оцінки зарядних пристроїв

Якщо вам потрібна зарядка для електромобіля, то при виборі зверніть увагу на:

  • тип роз'єму;
  • робочий струм;
  • наявність додаткових функцій;
  • довжина кабелю.

Найбільш складним питанням є підбір роз’єму, отже про нього варто розповісти докладніе.

Типи роз’ємів електрокарів

Існує два основних типи:

  • Type 1 (або J1772). Це американська версія з п’ятьма контактами. Переважна більшість електромобілів у нашій країні мають роз’єм цього стандарту.
  • Type 2 (відомий також як Mennekes) – 7-контактний роз’єм європейського зразка, що може підключатися до розеток з 3 фазами, але частіше за все використовують лише одну. Зустрічається на французьких і німецьких електромобілях.

Зручним інструментом є карта зарядних станцій для електромобіля, що дозволяє власникам екотранспорту зробити правильний вибір відповідно до переважних варіантів зарядок.

Також виділяють ще декілька розповсюджених стандартів:

  • Tesla Supercharger являє собою не лише порт, але й повноцінний нагнітач енергії. Він дозволяє за 20 хвилин зарядити акумулятор майже до 60%. У Північній Америці та країнах Європи використовуються різні версії Supercharger (американська з трьома контактами, європейська з п’ятьма). Стандарт Tesla Supercharger доступний тільки на комерційних електрозаправках, у нашій країні він з’явився зовсім нещодавно.
  • CHAdeMO – 2-контактний роз'єм японського типу для швидкої підзарядки постійним струмом електрокарів відомих місцевих марок Mitsubishi, Nissan, Subaru, Toyota. В Україні зустрічається доволі рідко. Його можна побачити на європейських версіях моделей Kia Soul EV, Citroen Berlingo, Nissan Leaf, Mercedes B250E, Daimler Smart ED та Tesla Model S.
  • GB/T 20234 – китайський стандарт, який візуально нагадує європейський Type 2, але з технічної точки зору від нього суттєво відрізняється. В самому Китаї існують різні варіації стандарту GB/T, одна для постійного, а інша для змінного струму.
  • CCS Combo (Type 1/Type 2) – комбінований роз'єм для підключення до роз’ємів постійного і змінного струму. В електромобілях американських та японських виробників використовується CCS Combo сумісний із Type 1, а європейських сумісні з Type 2.

Знаючи найбільш поширені варіанти роз’ємів, ви зможете зробити зважений вибір електромобіля.

Партнерський матеріал


02.08.2023 425
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

441
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4281
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1377
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1268
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2508
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3913

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

312

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

982

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

920
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

225
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10599
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

252
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

553
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5616
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1353
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

305
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

66
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

542 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

970
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

841