Перед тим як купувати електромобіль, доречно дізнатися про те, де і як його заряджати. У сегменті екологічних автівок існує безліч стандартів зарядки, в яких новачкам легко заплутатися. Втім, якщо ви остаточно вирішили придбати авто на електриці, розібратися з цим все ж таки доведеться.
Зарядні станції можуть знаходитися у паркінгах, на стоянках, у гаражних комплексах або просто неба. Доступна можливість придбати готовий до роботи пристрій, однак значний відсоток автовласників намагається зібрати станцію власноруч. Іноді це призводить до прикрих наслідків.
Основні критерії оцінки зарядних пристроїв
Якщо вам потрібна зарядка для електромобіля, то при виборі зверніть увагу на:
- тип роз'єму;
- робочий струм;
- наявність додаткових функцій;
- довжина кабелю.
Найбільш складним питанням є підбір роз’єму, отже про нього варто розповісти докладніе.
Типи роз’ємів електрокарів
Існує два основних типи:
- Type 1 (або J1772). Це американська версія з п’ятьма контактами. Переважна більшість електромобілів у нашій країні мають роз’єм цього стандарту.
- Type 2 (відомий також як Mennekes) – 7-контактний роз’єм європейського зразка, що може підключатися до розеток з 3 фазами, але частіше за все використовують лише одну. Зустрічається на французьких і німецьких електромобілях.
Зручним інструментом є карта зарядних станцій для електромобіля, що дозволяє власникам екотранспорту зробити правильний вибір відповідно до переважних варіантів зарядок.
Також виділяють ще декілька розповсюджених стандартів:
- Tesla Supercharger являє собою не лише порт, але й повноцінний нагнітач енергії. Він дозволяє за 20 хвилин зарядити акумулятор майже до 60%. У Північній Америці та країнах Європи використовуються різні версії Supercharger (американська з трьома контактами, європейська з п’ятьма). Стандарт Tesla Supercharger доступний тільки на комерційних електрозаправках, у нашій країні він з’явився зовсім нещодавно.
- CHAdeMO – 2-контактний роз'єм японського типу для швидкої підзарядки постійним струмом електрокарів відомих місцевих марок Mitsubishi, Nissan, Subaru, Toyota. В Україні зустрічається доволі рідко. Його можна побачити на європейських версіях моделей Kia Soul EV, Citroen Berlingo, Nissan Leaf, Mercedes B250E, Daimler Smart ED та Tesla Model S.
- GB/T 20234 – китайський стандарт, який візуально нагадує європейський Type 2, але з технічної точки зору від нього суттєво відрізняється. В самому Китаї існують різні варіації стандарту GB/T, одна для постійного, а інша для змінного струму.
- CCS Combo (Type 1/Type 2) – комбінований роз'єм для підключення до роз’ємів постійного і змінного струму. В електромобілях американських та японських виробників використовується CCS Combo сумісний із Type 1, а європейських сумісні з Type 2.
Знаючи найбільш поширені варіанти роз’ємів, ви зможете зробити зважений вибір електромобіля.
Партнерський матеріал