Поради чемпіона: Назар Павлів розповідає, як тримати форму

 

 

Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар Павлів продовжує ділитися секретами свого успіху.


Сьогодні я хотів би розповісти про харчування спортсмена, оскільки людина, яка тренується, під час виконання різних фізичних вправ витрачає багато сили, енергії і калорій.

 

Для того, щоб поновити баланс, потрібно правильно харчуватися, а це не лише їсти вчасно чи калорійно; не менш важливо, щоб продукти харчування були корисними для організму. Необхідно розрізняти, що корисно їсти, а від чого краще відмовитися. Я спробую коротко розповісти про те, чого їсти не бажано, або, за неможливості відмовитися, слід вживати дуже обмежено.

 

Найпершим у списку найбільш шкідливих продуктів для спортсмена я б назвав алкоголь. Мало хто знає, що він знижує рівень чоловічого гормону тестостерону, а крім звичайних проблем зі здоров’ям, може спричиняти навіть рак та цироз печінки.

 

Далі в моєму рейтингу шкідливості – так званий «фаст-фуд», в якому нема абсолютно нічого корисного, вже не говорячи про справжність. Сухарики та чіпси як особливий вид їжі мають багато холестерину, надлишок якого в організмі може призвести до інсульту чи інфаркту.

 

Сумнівно корисними є фруктові соки, більшість з яких на ринку України робиться із… порошку. Крім того, в соках зазвичай багато цукру, від 10 до 20 гр на 100 мл. Тобто, випивши літрову пачку соку, ви вживаєте близько 150 гр цукру! Сік варто вибирати з обережністю і пити в невеликих кількостях, наприклад, склянку соку вранці, а ще краще – наполовину з мінеральною водою. Намагайтеся купувати сік з м’якоттю, так більшим буде шанс, що ви отримаєте натуральний продукт.

 

До списку шкідливих я вношу заморожені напівфабрикати - курячі відбивні, пельмені тощо. Навіть якщо при їхньому виготовленні використовувалася якісна сировина, недотримання умов їх перевезення чи зберігання може спричинити розмноження шкідливих бактерій, тому таку продукцію також не раджу вживати. 

 

Шкідливими є й імпортні та тепличні фрукти і овочі. Щоб додати їм «товарного вигляду» та щоб продовжити термін зберігання, їх часто вкривають тонким шаром парафіну. Парафін не змивається водою, тому такі фрукти і овочі краще очищувати від шкірки повністю. Також тепличні плоди можуть містити в собі величезну кількість нітратів, які в організмі людини можуть призвести до хронічних захворювань, розладів і отруєнь, а при консервуванні формують дуже небезпечні для здоров’я хімічні сполуки.

 

Цей список можна продовжувати, я ж тільки намагався зачепити найбільш популярні пункти. В будь-якому разі важливо пам’ятати, що від правильного харчування залежить ваше здоров’я і самопочуття, а це має прямий вплив і на спортивні досягнення.

 

Тому харчуйтесь правильно, ведіть здоровий спосіб життя, тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!

 

За матеріалами: gk-press.if.ua


24.09.2013 1638 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1333
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3582
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2115

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

581

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4935
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

223
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691