Поради чемпіона: Назар Павлів розповідає, як тримати форму

 

 

Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар Павлів продовжує ділитися секретами свого успіху.


Сьогодні я хотів би розповісти про харчування спортсмена, оскільки людина, яка тренується, під час виконання різних фізичних вправ витрачає багато сили, енергії і калорій.

 

Для того, щоб поновити баланс, потрібно правильно харчуватися, а це не лише їсти вчасно чи калорійно; не менш важливо, щоб продукти харчування були корисними для організму. Необхідно розрізняти, що корисно їсти, а від чого краще відмовитися. Я спробую коротко розповісти про те, чого їсти не бажано, або, за неможливості відмовитися, слід вживати дуже обмежено.

 

Найпершим у списку найбільш шкідливих продуктів для спортсмена я б назвав алкоголь. Мало хто знає, що він знижує рівень чоловічого гормону тестостерону, а крім звичайних проблем зі здоров’ям, може спричиняти навіть рак та цироз печінки.

 

Далі в моєму рейтингу шкідливості – так званий «фаст-фуд», в якому нема абсолютно нічого корисного, вже не говорячи про справжність. Сухарики та чіпси як особливий вид їжі мають багато холестерину, надлишок якого в організмі може призвести до інсульту чи інфаркту.

 

Сумнівно корисними є фруктові соки, більшість з яких на ринку України робиться із… порошку. Крім того, в соках зазвичай багато цукру, від 10 до 20 гр на 100 мл. Тобто, випивши літрову пачку соку, ви вживаєте близько 150 гр цукру! Сік варто вибирати з обережністю і пити в невеликих кількостях, наприклад, склянку соку вранці, а ще краще – наполовину з мінеральною водою. Намагайтеся купувати сік з м’якоттю, так більшим буде шанс, що ви отримаєте натуральний продукт.

 

До списку шкідливих я вношу заморожені напівфабрикати - курячі відбивні, пельмені тощо. Навіть якщо при їхньому виготовленні використовувалася якісна сировина, недотримання умов їх перевезення чи зберігання може спричинити розмноження шкідливих бактерій, тому таку продукцію також не раджу вживати. 

 

Шкідливими є й імпортні та тепличні фрукти і овочі. Щоб додати їм «товарного вигляду» та щоб продовжити термін зберігання, їх часто вкривають тонким шаром парафіну. Парафін не змивається водою, тому такі фрукти і овочі краще очищувати від шкірки повністю. Також тепличні плоди можуть містити в собі величезну кількість нітратів, які в організмі людини можуть призвести до хронічних захворювань, розладів і отруєнь, а при консервуванні формують дуже небезпечні для здоров’я хімічні сполуки.

 

Цей список можна продовжувати, я ж тільки намагався зачепити найбільш популярні пункти. В будь-якому разі важливо пам’ятати, що від правильного харчування залежить ваше здоров’я і самопочуття, а це має прямий вплив і на спортивні досягнення.

 

Тому харчуйтесь правильно, ведіть здоровий спосіб життя, тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!

 

За матеріалами: gk-press.if.ua


24.09.2013 1657 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

970
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2567 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2155
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

974

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416