Понад чотири з половиною мільйони українців підписали декларації із сімейними лікарями

Понад чотири з половиною мільйони українців підписали декларації із сімейними лікарями.

Держава законодавчо закріпила завдання – інтегрувати якісні медичні послуги на сільських територіях. В Україні сільське населення складає 32% і саме жителі сільських населених пунктів першочергово потребують якісних медпослуг, адже лише у 28% амбулаторій є водозабезпечення і третина з яких – це колодязі; у 18% є санвузли; забезпечення необхідним лікарським обладнанням знаходиться на рівні 20%; а забезпеченням автотранспортом складає близько 17%.

«Вже у вересні ми відкриємо перші найсучасніші амбулаторії! Але, ми повинні пам’ятати, що доступна і якісна медицина у сільській місцевості - це не просто будівництво нових фельдшерсько-акушерських пунктів. В першу чергу - це затвердження мінімального обсягу медичного обладнання, яке має бути в кожному селі», - про це народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко сказав під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України.

Медична реформа у сільській місцевості». Конференція відбулася у «Відкритому офісі» «БПП «Солідарність» для голів ОТГ, представників медичної галузі, активістів партії з Івано-Франківської, Сумської, Рівненської та Одеської областей, які беруть участь у реалізації медичної реформи.

«На сьогодні ми дуже активно також рухаємся вперед у процесі будівництва сучасних амбулаторій. Для нас всіх надзвичайно важливо, щоб цього року, не пізніше вересня-жовтня, почали вводити в експлуатацію відповідні амбулаторії»,- сказав Сергій Березенко.

Він нагадав, що держава виділила 5 млрд. грн на реалізацію закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

«Ми прекрасно розуміємо стан амбулаторій і ФАПів, які є в Україні. У нас 4 тис. амбулаторій і 12 тис. 700 ФАПів, лише в 28% цих закладів є водозабезпечення, у 18% є санвузли. Забезпечення необхідним обладнанням знаходиться на рівні 20%, автотранспорт тільки у 17%», - зазначив народний обранець.

Він наголосив, що сьогодні мало хто з лікарів хоче їхати працювати в сільську місцевість через низьку заробітну плату.

«Це є проблемою. І закони, які проголосовані в парламенті як основа медреформи спільно з президентським законом про покращення надання сучасної медичної допомоги в сільській місцевості, можуть дати серйозний результат», - вважає Сергій Березенко.

Він також зазначив, що з квітня розпочалася кампанія підписання декларацій із сімейними лікарями.

«За цей час підписалося 4,5 млн. людей, це понад 10% населення. Це шалені темпи, ніде серед країн Європи, які впроваджували таку систему, подібних темпів не було. Це означає, що попри позицію скептиків, люди довіряють реформам і хочуть отримувати нову якість медобслуговування»,- зауважив С. Березенко.

Крім того, він повідомив, що з 1-го липня має запрацювати Національна служба здоров’я.

«Ми всіляко допомагаємо Міністерству як комітет, як політична сила, щоб ця ініціатива реалізувалася, і з 1 липня плануємо, що вже за укладеними деклараціями держава почне платити гроші на конкретні амбулаторії чи на центри первинної медико-санітарної допомоги. Це 370 грн. плюс коефіцієнти. Кошти залишаться на місцях, що дозволить амбулаторіям платити заробітну плату сімейному лікарю у сумі не менше 15 тис. грн., а це в 4 рази більше, ніж вони отримують сьогодні»,- сказав С.Березенко, додавши, що це також дозволить підвищити заробітну плату молодшому медичному персоналу.

Сергій Березенко також повідомив, що з липня цього року буде остаточно затверджений табель оснащення амбулаторій. Він також вважає доцільним, щоб автомобілі для амбулаторій закуповувалися на рівні ОДА.

«Я буду категорично проти, щоб ці автомобілі централізовано закуповувалися в Києві, оскільки це може бути трактовано, як бажання комусь на цьому заробити. Вони також не мають купуватися на рівні одної ОТГ, бо ми втратимо кошти. Якщо ОДА купить на всю область, це буде серйозна економія. Напевно, це буде на рівні ОДА», - додав він.

Учасникам конференції також були надані розроблені офісом партії «БПП «Солідарність» «9 кроків імплементації проекту медичної реформи для сільської місцевості». Ці кроки передбачають підбір ділянки для нової амбулаторії, погодження проекту, визначення джерел фінансування, підбір оснащення, проведення закупівель, налагодження роботи з постачальниками, вирішення кадрових питань, впровадження системи електронної медицини, освоєння роботи в системі телемедицини.

Фотогалерея


22.05.2018 648
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13868 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1585
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6152
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13687
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

256
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2