Про наявність внутрішньо переміщених осіб через повномасштабне російське вторгнення у своєму близькому оточенні та серед друзів або дальніх родичів зазначили 13% іванофранківців.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Ще 11% зазначили, що мають таких людей серед близьких родичів, 9% — серед сусідів або знайомих. Водночас понад 60% не мають ВПО в своєму оточенні.
Натомість власний досвід прийняття переселенців у своєму помешканні має 18% опитаних місцевих, 15% — серед близьких родичів, 9% — серед близьких друзів, 6-7% серед дальніх родичів або сусідів.
Більша частина зазначили, що не мали такого досвіду особисто або серед свого оточення. 22% переселенців зазначили, що їхнє житло, де вони жили до війни, зруйноване або непридатне до життя, у 30% — частково пошкоджене, ще у третини — лишилося без змін. 16% не володіють інформацією щодо стану свого житла.
Як інформують дослідники, майже половина опитаних переселенців зазначили, що орендують квартиру, третина проживає у центрі для біженців. Ще 10% проживають у готелі, хостелі, 5% — у родичів, знайомих.
Довідково: опитали мешканців Івано-Франківської міської громади та переселенці, які приїхали у місто, від 18 років і старші.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів — жителі Івано-Франківської міської громади, 400 респондентів — переселенці.
Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5% — опитування містян, не більше 4,9% — опитування переселенців.
Опитування проводили протягом 20-30 жовтня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці