«Полонинське літо-2011» вдалося верховинцям на славу (ФОТО)

Минулої неділі у селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбулося багатолюдне свято «Полонинське літо – 2011», на якому, незважаючи на примхи червневої погоди, ніде було яблуку впасти.

 

Різноманітну молочну продукцію власного виробництва представили на продаж 22 сільські громади, фермерські та селянські господарства району; 150 народних умільців запропонували гостям вишиванки, прикраси з бісеру, атрибути народних українських костюмів. Розважали публіку співами і запальними танцями 28 творчих колективів.


«Запрошувати на це свято, яке проводиться з 1968 року, не потрібно. Люди самі сюди ідуть із задоволенням», - поділився із журналістами голова Верховинської районної державної адміністрації Василь Гондурак. За його словами, «Полонинське літо» дає гарну нагоду виробникам продати смачну продукцію, популяризувати район, а представникам влади – вкотре подумати над тим, як відродити у регіоні сільське господарство, яке упродовж століть було основою життя верховинців.

Наразі на Верховинщині працюють над тим, аби реалізувати два інвестиційні проекти щодо розвитку вівчарства. Як зазначив голова Верховинської районної ради Ярослав Кікінчук, інвесторами проектів, загальна вартість яких майже півтора мільйона гривень, стануть підприємці з Харківщини та Верховинщини. Результатом запланованого буде утримання на місцевих полонинах 1000 овець.

«Вівці на Гуцульщині, на жаль, є тепер лише на картинках, - розповіла директор Буківецької школи Калина Лесюк. – А колись вівця давала все для людини. З овечої вовни робили ліжники, виготовляли капці, рукавиці, шарфи, зі шкіри вівці шили кожухи». У господарстві жінки є п'ятеро овець. Завідувач однієї з верховинських полонин Іван Семенюх каже, що «відродити вівчарство - справа надважлива, за яку треба братися гуртом».

За важку, клопітку працю вівчарям, народним умільцям, творчим колективам на полонинському святі дякували представники влади. «Вдячні за те, як бережно тут зберігають традиції і передають їх з покоління в покоління, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. – Будемо вірити, що наступного року «Полонинське літо» стане цікавим не лише українцям, а й людям з Європи, які також радо завітають сюди, як тільки довідаються, як тут гарно».

На святі медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» нагородили колишнього багаторічного голову Верховинської районної ради Дмитра Стефлюка, якому, до речі, 22 червня виповниться 60 років, Почесною грамотою голови облдержадміністрації - завідувача полонини Верховинського району Івана Семенюка, грамотами від районної влади - багатьох господарів Верховинщини .

Учасники та гості «Полонинського літа-2011» мали нагоду взяти участь у різноманітних гуцульських та спортивних розвагах, розіграші святкової лотереї, оглянути виставкові території сільських громад, запалити полонинську ватру та скуштувати смачного баношу.



 
 
 
 
 
 
 

ОСТРІВ ГАЛИЧИНА


20.06.2011 3208 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

102
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2882
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1335 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

117
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

120
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

790 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806