
Нещодавно на сесії міської ради мер Івано-Франківська звинуватив ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у бездіяльності та корисливості у ситуації з будинками «Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу».
Про факти та емоції Фіртка поспілкувалася з директором Івано-Франківського РЕМ Володимиром Полішом.
Розкажіть детальніше, про які будинки йде мова?
Мова йде про житлові будинки по вул. Покутській 1,3,5,7,9,11, Молодіжній 1,2, Української Дивізії 4,8,10 у м. Івано-Франківську. Раніше вони були власністю «Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу», потім перейшли ЖЕО, а тепер стали власністю мешканців – колишніх працівників заводу. Це, в основному, 3-8-квартирні будинки.
В чому там проблема?
Проблем декілька. По-перше – якість електропостачання. Електромережі, як зовнішні, так і внутрішні перебувають у жахливому стані: їх будували абияк і не ремонтували багато років.
По-друге – облік та оплата за електроспоживання. Наразі люди платять за світло напряму заводу, а він – платить нам. Яким чином відбувається нарахування, ми не знаємо, бо лічильників, ні у будинках, ні у квартирах немає.
Чому ви не перейдете на прямі договірні відносини з мешканцями?
Як я вже сказав, мережі аварійні, спочатку їх необхідно привести до належного стану, встановити прилади обліку, а вже тоді укладати прямі договори про електропостачання. Тільки так ми зможемо відповідати за якість послуги, для підключення мають буди виконані технічні умови.
Чому ви не можете відремонтувати мережі?
Ми не маємо права цього робити, оскільки зовнішні мережі – лінія, опори – це власність «Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу», а внутрішні – власність мешканців.
Тоді, хто може їх відремонтувати і, хто мав би це робити?
В ідеалі, це мав би зробити завод, ще до передачі людям. А зараз, якщо за правилами, то кожному своє: зовнішні електромережі – завод, внутрішні електромережі – мешканці. Але це на словах, а в реальності це складно і дуже дорого.
Скільки грошей потрібно на таку реконструкцію?
За приблизними підрахунками сума становить близько 900 тисяч грн. Вона включає розробку проектно-технічної документації, реконструкцію існуючої лінії електропередач, заміну внутрішньої проводки в будинках, встановлення приладів обліку.
Що потрібно, щоб вирішити цю ситуацію?
Скласти план дій, за участю міської влади, КП «ЄРЦ», мешканців та заводу, ну і, звичайно, відшукати кошти.
Яким чином ПАТ «Прикарпаттяобленерго» готове долучитися до цього процесу?
Наші працівники уже провели обстеження, визначали орієнтовну вартість та необхідні об’єми робіт. Ми брали участь у спільних нарадах та піднімали це питання на різних рівнях.
У майбутньому ми готові робити все, що потрібно, в межах чинного законодавства, щоб допомогти. Адже зацікавлені у тому, щоб люди отримували якісне електропостачання, а розрахунки за електроенергію були прозорими і вчасними.