Покращують концентрацію та продуктивність: прикарпатцям розповіли про важливість корисних перекусів

фото: ілюстративне


Корисні перекуси допомагають підтримувати енергію та покращують концентрацію і продуктивність протягом дня.

Про варіанти корисних перекусів журналістці Фіртки розповіла лікарка-терапевтка, дієтологиня Тетяна Чевалюк.

Так, зі слів фахівчині, корисні перекуси — страви, які містять в собі легкий білок. Це, зокрема, домашній сир, яйця, фета та інші м’які сири.

«Також для перекусу підійде корисна запіканка. Для приготування знадобляться пачка  домашнього сиру, одне яйце та банан. Змішати всі інгредієнти разом та поставити на тридцять хвилин у духовку при 180°», — радить спеціалістка.

Тетяна Чевалюк продовжує, вдалим варіантом перекусу є й легкі салати чи супи. Останні своєю чергою, підкреслює спеціалістка, як зігріють, так і наситять. Це, зокрема, супи та супи-пюре з цвітної капусти, броколі та гарбуза.

Окрім того, не варто забувати про фрукти. Вони допомагають не лише підтримувати здоров'я, а й забезпечувати організм важливими мікроелементами та вітамінами. 

«Адже фрукти є джерелом вітаміну С та інших вітамінів, потрібних нашому імунітету. Найбільш цінні будуть сезонні фрукти.

Якщо вживати свіжі цитрусові по 150-200 грам на один раз, організм краще засвоїть всі поживні речовини: вітаміни, антиоксиданти, клітковину і все інше, що йому є необхідне», — пояснює лікарка.

Разом з тим, важливо обирати перекуси з низьким вмістом цукру та оброблених продуктів, щоб уникати швидких підйомів та спадів енергії.


Десять варіантів для здорових та смачних перекусів:

  • Горіхи та сухофрукти: мигдаль, волоські горіхи, фініки та інжир містять корисні жири, білки, вітаміни та мінерали. Такий перекус заряджає енергією та допомагає почуватися ситим довше.

  • Йогурт із ягодами: натуральний йогурт (без доданого цукру) із чорницями, полуницею або малими багатий на білок, кальцій та пробіотики, корисні для травлення.

  • Смузі: смузі з овочів, фруктів і зелені – чудовий спосіб отримати вітаміни, клітковину та антиоксиданти. Додавайте банан, шпинат, яблуко або грушу для приємного смаку і користі.

  • Авокадо на цільнозерновому хлібі: цей перекус містить багато корисних жирів, вітамінів і клітковини, що допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

  • Яйце з овочами: варене яйце з помідорами, огірками або морквою – багате джерело білка та вітамінів, що легко носити з собою.

  • Хумус з овочами: морква, огірок, перець або селера, змочені в хумусі, – легкий та корисний варіант перекусу, що містить білок і клітковину.

  • Сир і яблуко: скибочки яблука зі шматочками сиру створюють ідеальний баланс білків, жирів і вуглеводів для швидкої енергії та ситості.

  • Темний шоколад із горіхами: кілька шматочків чорного шоколаду (70% какао і більше) з горіхами задовольняють бажання солодкого і є джерелом антиоксидантів та магнію.

  • Тофу чи інші білкові снеки: тонкі скибочки тофу, які можна швидко підсмажити або взяти з собою, є гарним джерелом рослинного білка.

  • Насіння чіа з кокосовим молоком: замочені у кокосовому молоці насіння чіа утворюють поживний десерт, багатий на Омега-3 жирні кислоти та клітковину.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Харчування має бути збалансованим: прикарпатцям розповіли про загальні принципи прийому їжі

Вчені назвали найкорисніші вуглеводи, які можна їсти за високого кров'яного тиску

Чи можна їсти банани після видалення жовчного міхура?


Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1167
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

753
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1126
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4183 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3158
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7344 7

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

336

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

358

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

927

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

576
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

272
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

422
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17453
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8766 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8243 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

688
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

1092
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

145
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

890
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

611
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

612
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

1035