Покращують концентрацію та продуктивність: прикарпатцям розповіли про важливість корисних перекусів

фото: ілюстративне


Корисні перекуси допомагають підтримувати енергію та покращують концентрацію і продуктивність протягом дня.

Про варіанти корисних перекусів журналістці Фіртки розповіла лікарка-терапевтка, дієтологиня Тетяна Чевалюк.

Так, зі слів фахівчині, корисні перекуси — страви, які містять в собі легкий білок. Це, зокрема, домашній сир, яйця, фета та інші м’які сири.

«Також для перекусу підійде корисна запіканка. Для приготування знадобляться пачка  домашнього сиру, одне яйце та банан. Змішати всі інгредієнти разом та поставити на тридцять хвилин у духовку при 180°», — радить спеціалістка.

Тетяна Чевалюк продовжує, вдалим варіантом перекусу є й легкі салати чи супи. Останні своєю чергою, підкреслює спеціалістка, як зігріють, так і наситять. Це, зокрема, супи та супи-пюре з цвітної капусти, броколі та гарбуза.

Окрім того, не варто забувати про фрукти. Вони допомагають не лише підтримувати здоров'я, а й забезпечувати організм важливими мікроелементами та вітамінами. 

«Адже фрукти є джерелом вітаміну С та інших вітамінів, потрібних нашому імунітету. Найбільш цінні будуть сезонні фрукти.

Якщо вживати свіжі цитрусові по 150-200 грам на один раз, організм краще засвоїть всі поживні речовини: вітаміни, антиоксиданти, клітковину і все інше, що йому є необхідне», — пояснює лікарка.

Разом з тим, важливо обирати перекуси з низьким вмістом цукру та оброблених продуктів, щоб уникати швидких підйомів та спадів енергії.


Десять варіантів для здорових та смачних перекусів:

  • Горіхи та сухофрукти: мигдаль, волоські горіхи, фініки та інжир містять корисні жири, білки, вітаміни та мінерали. Такий перекус заряджає енергією та допомагає почуватися ситим довше.

  • Йогурт із ягодами: натуральний йогурт (без доданого цукру) із чорницями, полуницею або малими багатий на білок, кальцій та пробіотики, корисні для травлення.

  • Смузі: смузі з овочів, фруктів і зелені – чудовий спосіб отримати вітаміни, клітковину та антиоксиданти. Додавайте банан, шпинат, яблуко або грушу для приємного смаку і користі.

  • Авокадо на цільнозерновому хлібі: цей перекус містить багато корисних жирів, вітамінів і клітковини, що допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

  • Яйце з овочами: варене яйце з помідорами, огірками або морквою – багате джерело білка та вітамінів, що легко носити з собою.

  • Хумус з овочами: морква, огірок, перець або селера, змочені в хумусі, – легкий та корисний варіант перекусу, що містить білок і клітковину.

  • Сир і яблуко: скибочки яблука зі шматочками сиру створюють ідеальний баланс білків, жирів і вуглеводів для швидкої енергії та ситості.

  • Темний шоколад із горіхами: кілька шматочків чорного шоколаду (70% какао і більше) з горіхами задовольняють бажання солодкого і є джерелом антиоксидантів та магнію.

  • Тофу чи інші білкові снеки: тонкі скибочки тофу, які можна швидко підсмажити або взяти з собою, є гарним джерелом рослинного білка.

  • Насіння чіа з кокосовим молоком: замочені у кокосовому молоці насіння чіа утворюють поживний десерт, багатий на Омега-3 жирні кислоти та клітковину.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Харчування має бути збалансованим: прикарпатцям розповіли про загальні принципи прийому їжі

Вчені назвали найкорисніші вуглеводи, які можна їсти за високого кров'яного тиску

Чи можна їсти банани після видалення жовчного міхура?


Коментарі ()

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

1879
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1044
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1129
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1636
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2624 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1400

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

95

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

252

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1152

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1273
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

625
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26765 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

988
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

217
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7890
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3267
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1504
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

919
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

387 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

608
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

658
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4603