До Європейського дня парків у вівторок, 24 травня, в Івано-Франківську провели екскурсію міським парком ім. Тараса Шевченка.
Доєднатися до просвітницької прогулянки, яку організувала директорка КП “Центр розвитку і рекреації” Руслана Василюк могли всі охочі, інформує Фіртка.
Відтак, послухати цікаві розповіді екскурсовода Тетяни Воскобойнікової та біологині Наталії Пріяткіної зібралися декілька десятків франківчан та гостей міста.
Зі слів екскурсовода, у парку є платан, дуб, псевдоакація та тюльпанове дерево, яким понад сотню років. До слова, саме з платану часто готують відвари, які мають заспокійливий ефект.
На території також є тиси. Дерева цієї породи ростуть до чотирьох тисяч років. Їхня деревина не тоне у воді та не гниє, це дуже дорогий вид, в давнину тисом навіть платили данину.
Важливо, що у радянські часи вхід у парк в Івано-Франківську був платним.
Екскурсовод також розповіла про привида в одному з найдавніших будинків (1841 року) родини меценатів парку – Ромашкан, та легенду як на території утворили Чортову гору.
До речі, у парку є ще будинок, який зведений без жодного цвяха. Його спроєктував той самий архітектор, що є автором будівлі славно відомого ресторану «Гуцульщина» в Яремчі.
«За допомогою безкоштовного додатку "Птахи України", який розробили львів’яни, можна розпізнати спів найбільш поширених пернатих.
Виявляється, в Україні немає ворон. Чорна ворона живе у Берліні, Франції. В Україні – граки», - каже Наталя Пріяткіна.
За словами екскурсовода, лелеки України зимують на озері Вікторія в Африці, де люди їх готують до столу, як звичайну їжу. Тим часом в Лівані існує народна традиція – відстрілювали ключі лелек. Проте птахи "еволюціонували" і наразі завдяки чипуванню орнітологи помітили, що лелеки облітають Ліван.
Своєю чергою, сорока – єдиний птах, який будує гніздо з дашком. Одне із них можна побачити у Львові в експозиції природничого музею.
"На жаль, нижнє озеро в нашому парку цвіте, оскільки обнесене бетоном, а не природнім каменем.
Зараз в озері живе 44 червоновухі амазонські черепахи.
В обідню пору у парку менше чути спів птахів, бо вони сплять, у них сієста. Птахи активні зранку та ввечері.
Нижнє озеро найглибше з трьох озер, якіє є в парку. На дні є котлован і коли воно замерзає, черепахи у стані анабіозу там переживають зиму. Тепер керівництво парку думає, як їх прогодувати, бо всіх мальків риб черепахи вже з'їли", - каже Наталя Пріяткіна.
Чорні лебеді, які проживають у парку, під крилами мають пір'я білого забарвлення.
Вони дуже агресивні, навіть "вижили" з цього озера білих лебедів.
На цей рік білих лебедів відселили на верхнє озеро, де їм спробували облаштували гніздо для висиджування кладки яєць.
І завершили екскурсію розповіддю про "родзинку" парку в Івано-Франківську - найстарше тюльпанове дерево у Західній Європі.
"В парку тюльпанове дерево зацвіте до кінця тижня. Проте, біля фонтану на Вічевому майдані вже можна милуватися його пахучими квітами жовтогарячого кольору, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани.", - каже біолог Наталія Пріяткіна.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини
Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців