Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)

До Європейського дня парків у вівторок, 24 травня, в Івано-Франківську провели екскурсію міським парком ім. Тараса Шевченка.

Доєднатися до просвітницької прогулянки, яку організувала директорка КП “Центр розвитку і рекреації” Руслана Василюк могли всі охочі, інформує Фіртка.

Відтак, послухати цікаві розповіді екскурсовода Тетяни Воскобойнікової та біологині Наталії Пріяткіної зібралися декілька десятків франківчан та гостей міста.

Зі слів екскурсовода, у парку є платан, дуб, псевдоакація та тюльпанове дерево, яким понад сотню років. До слова, саме з платану часто готують відвари, які мають заспокійливий ефект.

На території також є тиси. Дерева цієї породи ростуть до чотирьох тисяч років. Їхня деревина не тоне у воді та не гниє, це дуже дорогий вид, в давнину тисом навіть платили данину.

Важливо, що у радянські часи вхід у парк в Івано-Франківську був платним.

Екскурсовод також розповіла про привида в одному з найдавніших будинків (1841 року) родини меценатів парку – Ромашкан, та легенду як на території утворили Чортову гору.

До речі, у парку є ще будинок, який зведений без жодного цвяха. Його спроєктував той самий архітектор, що є автором будівлі славно відомого ресторану «Гуцульщина» в Яремчі.

«За допомогою безкоштовного додатку "Птахи України", який розробили львів’яни, можна розпізнати спів найбільш поширених пернатих.

Виявляється, в Україні немає ворон. Чорна ворона живе у Берліні, Франції. В Україні – граки», - каже Наталя Пріяткіна.

За словами екскурсовода, лелеки України зимують на озері Вікторія в Африці, де люди їх готують до столу, як звичайну їжу. Тим часом в Лівані існує народна традиція – відстрілювали ключі лелек. Проте птахи "еволюціонували" і наразі завдяки чипуванню орнітологи помітили, що лелеки облітають Ліван.

Своєю чергою, сорока – єдиний птах, який будує гніздо з дашком. Одне із них можна побачити у Львові в експозиції природничого музею.

"На жаль, нижнє озеро в нашому парку цвіте, оскільки обнесене бетоном, а не природнім каменем.

Зараз в озері живе 44 червоновухі амазонські черепахи.

В обідню пору у парку менше чути спів птахів,  бо вони сплять, у них сієста. Птахи активні зранку та ввечері.

Нижнє озеро найглибше з трьох озер, якіє є в парку. На дні є котлован і коли воно замерзає, черепахи у стані анабіозу там переживають зиму. Тепер керівництво парку думає, як їх прогодувати, бо всіх мальків риб черепахи вже з'їли", - каже Наталя Пріяткіна.

Чорні лебеді, які проживають у парку, під крилами мають пір'я білого забарвлення.

Вони дуже агресивні, навіть "вижили" з цього озера білих лебедів.

На цей рік білих лебедів відселили на верхнє озеро, де їм спробували облаштували гніздо для висиджування кладки яєць.

І завершили екскурсію розповіддю про "родзинку" парку в Івано-Франківську - найстарше тюльпанове дерево у Західній Європі.

"В парку тюльпанове дерево зацвіте до кінця тижня. Проте, біля фонтану на Вічевому майдані вже можна милуватися його пахучими квітами жовтогарячого кольору, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани.", - каже біолог Наталія Пріяткіна.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини

Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців


25.05.2022 Тіна Любчик 25431
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1492 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1784 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2570
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2355 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7593
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15306 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

363

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1074

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1148

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1936
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

319
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

697
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

936
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

962
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1989
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1040
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35189 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

315
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

523
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

664
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

987