Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)

До Європейського дня парків у вівторок, 24 травня, в Івано-Франківську провели екскурсію міським парком ім. Тараса Шевченка.

Доєднатися до просвітницької прогулянки, яку організувала директорка КП “Центр розвитку і рекреації” Руслана Василюк могли всі охочі, інформує Фіртка.

Відтак, послухати цікаві розповіді екскурсовода Тетяни Воскобойнікової та біологині Наталії Пріяткіної зібралися декілька десятків франківчан та гостей міста.

Зі слів екскурсовода, у парку є платан, дуб, псевдоакація та тюльпанове дерево, яким понад сотню років. До слова, саме з платану часто готують відвари, які мають заспокійливий ефект.

На території також є тиси. Дерева цієї породи ростуть до чотирьох тисяч років. Їхня деревина не тоне у воді та не гниє, це дуже дорогий вид, в давнину тисом навіть платили данину.

Важливо, що у радянські часи вхід у парк в Івано-Франківську був платним.

Екскурсовод також розповіла про привида в одному з найдавніших будинків (1841 року) родини меценатів парку – Ромашкан, та легенду як на території утворили Чортову гору.

До речі, у парку є ще будинок, який зведений без жодного цвяха. Його спроєктував той самий архітектор, що є автором будівлі славно відомого ресторану «Гуцульщина» в Яремчі.

«За допомогою безкоштовного додатку "Птахи України", який розробили львів’яни, можна розпізнати спів найбільш поширених пернатих.

Виявляється, в Україні немає ворон. Чорна ворона живе у Берліні, Франції. В Україні – граки», - каже Наталя Пріяткіна.

За словами екскурсовода, лелеки України зимують на озері Вікторія в Африці, де люди їх готують до столу, як звичайну їжу. Тим часом в Лівані існує народна традиція – відстрілювали ключі лелек. Проте птахи "еволюціонували" і наразі завдяки чипуванню орнітологи помітили, що лелеки облітають Ліван.

Своєю чергою, сорока – єдиний птах, який будує гніздо з дашком. Одне із них можна побачити у Львові в експозиції природничого музею.

"На жаль, нижнє озеро в нашому парку цвіте, оскільки обнесене бетоном, а не природнім каменем.

Зараз в озері живе 44 червоновухі амазонські черепахи.

В обідню пору у парку менше чути спів птахів,  бо вони сплять, у них сієста. Птахи активні зранку та ввечері.

Нижнє озеро найглибше з трьох озер, якіє є в парку. На дні є котлован і коли воно замерзає, черепахи у стані анабіозу там переживають зиму. Тепер керівництво парку думає, як їх прогодувати, бо всіх мальків риб черепахи вже з'їли", - каже Наталя Пріяткіна.

Чорні лебеді, які проживають у парку, під крилами мають пір'я білого забарвлення.

Вони дуже агресивні, навіть "вижили" з цього озера білих лебедів.

На цей рік білих лебедів відселили на верхнє озеро, де їм спробували облаштували гніздо для висиджування кладки яєць.

І завершили екскурсію розповіддю про "родзинку" парку в Івано-Франківську - найстарше тюльпанове дерево у Західній Європі.

"В парку тюльпанове дерево зацвіте до кінця тижня. Проте, біля фонтану на Вічевому майдані вже можна милуватися його пахучими квітами жовтогарячого кольору, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани.", - каже біолог Наталія Пріяткіна.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини

Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців


25.05.2022 Тіна Любчик 24849
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1316
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

964
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1223 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3637 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33836
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2794

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

328

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

717

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1647

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1031
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

587
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

475
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

853
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12159
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1460
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1236
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1323
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

505
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

210
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

287
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

332
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1223