Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)

До Європейського дня парків у вівторок, 24 травня, в Івано-Франківську провели екскурсію міським парком ім. Тараса Шевченка.

Доєднатися до просвітницької прогулянки, яку організувала директорка КП “Центр розвитку і рекреації” Руслана Василюк могли всі охочі, інформує Фіртка.

Відтак, послухати цікаві розповіді екскурсовода Тетяни Воскобойнікової та біологині Наталії Пріяткіної зібралися декілька десятків франківчан та гостей міста.

Зі слів екскурсовода, у парку є платан, дуб, псевдоакація та тюльпанове дерево, яким понад сотню років. До слова, саме з платану часто готують відвари, які мають заспокійливий ефект.

На території також є тиси. Дерева цієї породи ростуть до чотирьох тисяч років. Їхня деревина не тоне у воді та не гниє, це дуже дорогий вид, в давнину тисом навіть платили данину.

Важливо, що у радянські часи вхід у парк в Івано-Франківську був платним.

Екскурсовод також розповіла про привида в одному з найдавніших будинків (1841 року) родини меценатів парку – Ромашкан, та легенду як на території утворили Чортову гору.

До речі, у парку є ще будинок, який зведений без жодного цвяха. Його спроєктував той самий архітектор, що є автором будівлі славно відомого ресторану «Гуцульщина» в Яремчі.

«За допомогою безкоштовного додатку "Птахи України", який розробили львів’яни, можна розпізнати спів найбільш поширених пернатих.

Виявляється, в Україні немає ворон. Чорна ворона живе у Берліні, Франції. В Україні – граки», - каже Наталя Пріяткіна.

За словами екскурсовода, лелеки України зимують на озері Вікторія в Африці, де люди їх готують до столу, як звичайну їжу. Тим часом в Лівані існує народна традиція – відстрілювали ключі лелек. Проте птахи "еволюціонували" і наразі завдяки чипуванню орнітологи помітили, що лелеки облітають Ліван.

Своєю чергою, сорока – єдиний птах, який будує гніздо з дашком. Одне із них можна побачити у Львові в експозиції природничого музею.

"На жаль, нижнє озеро в нашому парку цвіте, оскільки обнесене бетоном, а не природнім каменем.

Зараз в озері живе 44 червоновухі амазонські черепахи.

В обідню пору у парку менше чути спів птахів,  бо вони сплять, у них сієста. Птахи активні зранку та ввечері.

Нижнє озеро найглибше з трьох озер, якіє є в парку. На дні є котлован і коли воно замерзає, черепахи у стані анабіозу там переживають зиму. Тепер керівництво парку думає, як їх прогодувати, бо всіх мальків риб черепахи вже з'їли", - каже Наталя Пріяткіна.

Чорні лебеді, які проживають у парку, під крилами мають пір'я білого забарвлення.

Вони дуже агресивні, навіть "вижили" з цього озера білих лебедів.

На цей рік білих лебедів відселили на верхнє озеро, де їм спробували облаштували гніздо для висиджування кладки яєць.

І завершили екскурсію розповіддю про "родзинку" парку в Івано-Франківську - найстарше тюльпанове дерево у Західній Європі.

"В парку тюльпанове дерево зацвіте до кінця тижня. Проте, біля фонтану на Вічевому майдані вже можна милуватися його пахучими квітами жовтогарячого кольору, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани.", - каже біолог Наталія Пріяткіна.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини

Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців


25.05.2022 Тіна Любчик 10477
Коментарі ()

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту.А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.  

291
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

727
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

594
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1092
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13153 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1610

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

120

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

333

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

394

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

870
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

167
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

302
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1441
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

209
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

366
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

501
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

588
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3597
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

174
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

394
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

573
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

877