1 березня в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито виставку “Зір, затриманий в долонях”. На виставці презентовано 36 творчих робіт з 12 областей нашої держави (в тому числі є робота з Прикарпаття). Це твори дітей з вадами зору – тому, особливо важливо дати їм можливість виявити своє бачення світу на полотні і спробувати зрозуміти їхній світогляд. Всі роботи виконані люмінісцентними фарбами на полотні у формі квадрата.
Відкриття виставки відбулося у незвичних умовах – в неосвітленому виставковому залі, тільки дитячі картини мали підсвітку – що давало змогу особливо виокремити певні елементи творів, акцентувати на них увагу. Таке відкриття у вигляді підсвічених картин, мало за задумом організаторів, символізувати очі незрячих дітей.
Організатор проекту, мистецтвознавець Христина Береговська Христина Береговська повідомила: «Задум проекту виник рік тому. Три подруги, які колись разом виростали в Галичині, а тепер стали – журналістом, мистецтвознавцем і дитячим педіатром (остання проживає в Нью Йорку і має дуже поганий зір) «знайшлися» в соціальній мережі і вирішили створити такий проект – щоб побачити світ очами людей з вадами зору. Проект створено коштами цих трьох жінок. Проходили консультації з психологами, офтальмологами щодо залучення дітей до проекту. Залучено товариства незрячих, інтернати. Поступово діти та їхні батьки почали надсилати організаторам проекту листи з проханнями прийняти їхні малюнки. Чисті полотна були розіслані по областях, учасники з’явилися у 12 областях. Чотири з 40 картин ми продали зацікавленим людям, а використані кошти передали сім'ям у яких є хворі діти. Для прикладу, кошти з продажу однієї з картин пішли родині у Перемишлянах на Львівщині – там є 2 близнюків, які є незрячими. Ми, як організатори конкурсу маємо задум – якщо вдасться реалізувати всі картини, то за рахунок залучених коштів ми плануємо видати казки шрифтом Брайля – для вихованців інтернатів. Тепер наше гасло «Подаруй дитині казку!».
Даний проект окрім того, що звертає увагу суспільства на проблеми дитячої офтальмології ще й є промоційним – він популяризує дитячу творчість українців у світі. Виставка є променем надії і мотивацією потреби суспільства у маленьких художниках. Виставка цих робіт вже відбулася в Греції та Італії.
Виставка працюватиме у музеї до 21 березня, опісля вирушить у східні та південні області нашої держави.
13