Почув, що з Європи і втік: на Прикарпатті медики злякалися чоловіка з підозрою на коронавірус

Українець, який повернувся з Великої Британії, Андрій Марунчак звинувачує місцевих медиків районної лікарні міста Галич на Франківщині у недбалості.

Ті нібито злякалися коронавірусу і тікали від нього, почувши, що він повернувся з Європи. В медзакладі натомість переконують, що допомогу пацієнту надали.

В коментарі ТСН.ua чоловік розповів що повертався до України з Лондона через нідерландський Утрехт та нібито спілкувався з громадянкою Італії в літаку, пише Фіртка.

За словами Андрія, в Україні він був 10 березня, а згодом відчув біль у грудях та погіршення самопочуття. Чоловік 13 березня звернувся із симптомами до медиків Галицької районної лікарні, а ті, за його словами, почали просто тікати.

"У поліклініці в п'ятницю нікого не було, тому я спустився у відділ швидкої допомоги. Стукаю у кімнату, звідти вийшов один лікар і запитав "Що ви хочете?". Я відповів, що задихаюсь і мені болить у грудях. В нього перше запитання: "А ви звідкись приїхали?". Я відповів, що прилетів з Європи. Почувши це, працівники закрили двері зсередини, а лікар, який вийшов, почав від мене втікати", - розповідає чоловік.

Чоловік пригадує, що лікар побіг на другий поверх шукати своїх колег : "Я біжу за ним і прошу, надайте допомогу, я не можу дихати, а він продовжує тікати і каже, що це робота сімейного лікаря". 

читайте також: На Прикарпатті вже 12 випадків підозри на коронавірус

Як розповідає мешканець Франківщини, після цього його лікар швидкої все ж відвів до приймальні, однак повторилася схожа історія. Там нібито заявили, що "роботу сімейного лікаря виконувати не збираються".

"Єдина лікарка погодилась зробити флюорографію. Однак в приймальні, почувши, що я прилетів з Європи, весь медперсонал, окрім однієї медсестри, повибігали... Вона вирішила зробити мені кардіограму, а в приміщення приймальні тим часом продовжили приходити інші люди. Згодом вже поміряли температуру, вона виявилася підвищеною - 37,5", - розповів Андрій.

За словами чоловіка, вже ввечері його все ж помістили в палату та викликали швидку з Франківщини, мовляв, "Ми не знаємо, що з вами робити". Про лікарів інфекційної лікарні в Івано-Франківську чоловік відгукнувся навпаки схвально. Там його зустріли медики в захисних костюмах та ізолювали. 

"Лікарі одразу взяли аналізи, аби зробити тест на коронавірус. Результат я отримав в телефонному режимі аж у  вівторок в обід (прим. 17 березня), але виписати мене не змогли, бо чекають на офіційний документ, - додав Андрій Марунчак. - Результати аналізів показали, що в мене не коронавірус, а грип "А" після чого мене вже виписали з лікарні".

У розмові з ТСН.ua директор Галицької лікарні визнає, що його підопічні можливо не були готові психологічно, але запевняє, що допомогу надавали згідно з інструкцією.

"В приймальному відділенні допомогу чоловіку в межах нашого рівня надали. Він пройшов обстеження рентгенологічне, був проконсультований реаніматологом спільно з лікарем приймального відділення і аналіз крові в нього був забраний, і кардіограму зробили. Згідно з його станом зібрано анамнез, - говорить медик. - Я на стороні справедливості в цьому випадку. Можливо, враховуючи ту ситуацію в цілому у світі випадок такий стався у нас вперше і, можливо, психологічно медперсонал був не готовий до цього, і в перші декілька хвилин реакція була неправильна. Але чоловіку допомогу надали".


Читайте також: 

У Франківську в інфекційній лікарні померла 56-річна жінка: у Києві перевірять зразки на коронавірус

Інформація про госпіталізацію через підозру на коронавірус мешканця Галицького району не підтвердилася - у чоловіка ГРЗ

 


19.03.2020 17137
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667