ПНУ разом із польськими партнерами просуватимуть туристичний потенціал Рожнятівщини

У середу, 8 липня, відбулося підписання Партнерської угоди.

Угоду уклали між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Вищою державною професійною школою м.Хелм (Республіка Польща) та Брошнів-Осадською селищною ОТГ Івано-Франківської області в рамках Грантової угоди між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польщі щодо проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», пише Фіртка з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Тристоронній документ про партнерство підписали ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, голова Брошнів-Осадською селищної ОТГ Назарій Іванів та керівництво Вищої державної професійної школи м. Хелм, яке доєдналося до урочистого моменту в режимі онлайн.

Також відбулася робоча онлайн-зустріч учасників проєкту. У ній взяли участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, директор Наукового парку «Прикарпатський університет» Роман Бубна, директорка Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Прикарпатського університету Ольга Максимович, консультант проєкту в рамках Програми «Польща-Білорусія-Україна 2014-2020» Дмитро Володін, голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів,  начальник відділу будівництва, ЖКГ, містобудування, економічної діяльності та інвестицій Брошнів-Осадської ОТГ Святослав Сологуб,  професор Державної вищої професійної школи м. Хелм Зигмунд Гардінський.

«Проєкт пов’язаний в першу чергу з українсько-польським міжкультурним діалогом. Програми, які пов’язані з пограниччям, вони є особливо важливими, цікавими, адже, з одного боку, це наша спільна історична і культурна спадщина, а з іншого – це виховання нашого молодого покоління, формування тих важливих рис, які повинні бути притаманні громадянам, котрі спільно будують європейський простір», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Проєкт розрахований на рік і передбачає проведення низки заходів, націлених на міжнародну промоцію бойківської спадщини області, проведення досліджень та розробку інструментів просування туристичного потенціалу Рожнятівщини.

Під час онлайн-зустрічі голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів подякував керівництву та працівникам Прикарпатського університету за супровід проєкту і запевнив, що зі свого боку місцева влада докладе максимум зусиль для його ефективної реалізації.

Своєю чергою консультант проєкту в рамках Програми «Польща-Білорусія-Україна 2014-2020» Дмитро Володін наголосив на важливості підписання тристоронньої партнерської угоди з метою реалізації проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні». Він зазначив, зокрема, що проєкт є доброю нагодою для українсько-польської співпраці й побажав партнерам успіхів в його реалізації.  

Авторка та керівниця проєкту, директорка навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Ольга Максимович повідомила, що концепція проєкту полягає у промоції бойківської історико-культурної спадщини Рожнятівського району шляхом зміцнення міжкультурних зв’язків, впровадження спільних заходів з дослідження та вивчення спадщини, підвищення рівня її туристичної привабливості.  Зокрема, планується проведення комплексного соціологічного дослідження бойківської культурної спадщини на території Рожнятівщини та низки публічних подій навчально-освітнього та промоційного характеру, а саме: стартова і фінальна конференції проєкту; тренінги; ознайомчий візит до Польщі науковців та стейкхолдерів туристичної індустрії краю; фокус-групові дискусії експертів туристичної галузі як в Україні, так і на території Польщі.

Фотогалерея


09.07.2020 1089
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2838
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20982
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1932
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2336
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4003

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

789

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1382
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

76
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

975
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

84
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

715
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

716
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

727 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

851
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2132 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797