ПНУ разом із польськими партнерами просуватимуть туристичний потенціал Рожнятівщини

У середу, 8 липня, відбулося підписання Партнерської угоди.

Угоду уклали між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Вищою державною професійною школою м.Хелм (Республіка Польща) та Брошнів-Осадською селищною ОТГ Івано-Франківської області в рамках Грантової угоди між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польщі щодо проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», пише Фіртка з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Тристоронній документ про партнерство підписали ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, голова Брошнів-Осадською селищної ОТГ Назарій Іванів та керівництво Вищої державної професійної школи м. Хелм, яке доєдналося до урочистого моменту в режимі онлайн.

Також відбулася робоча онлайн-зустріч учасників проєкту. У ній взяли участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, директор Наукового парку «Прикарпатський університет» Роман Бубна, директорка Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Прикарпатського університету Ольга Максимович, консультант проєкту в рамках Програми «Польща-Білорусія-Україна 2014-2020» Дмитро Володін, голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів,  начальник відділу будівництва, ЖКГ, містобудування, економічної діяльності та інвестицій Брошнів-Осадської ОТГ Святослав Сологуб,  професор Державної вищої професійної школи м. Хелм Зигмунд Гардінський.

«Проєкт пов’язаний в першу чергу з українсько-польським міжкультурним діалогом. Програми, які пов’язані з пограниччям, вони є особливо важливими, цікавими, адже, з одного боку, це наша спільна історична і культурна спадщина, а з іншого – це виховання нашого молодого покоління, формування тих важливих рис, які повинні бути притаманні громадянам, котрі спільно будують європейський простір», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Проєкт розрахований на рік і передбачає проведення низки заходів, націлених на міжнародну промоцію бойківської спадщини області, проведення досліджень та розробку інструментів просування туристичного потенціалу Рожнятівщини.

Під час онлайн-зустрічі голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів подякував керівництву та працівникам Прикарпатського університету за супровід проєкту і запевнив, що зі свого боку місцева влада докладе максимум зусиль для його ефективної реалізації.

Своєю чергою консультант проєкту в рамках Програми «Польща-Білорусія-Україна 2014-2020» Дмитро Володін наголосив на важливості підписання тристоронньої партнерської угоди з метою реалізації проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні». Він зазначив, зокрема, що проєкт є доброю нагодою для українсько-польської співпраці й побажав партнерам успіхів в його реалізації.  

Авторка та керівниця проєкту, директорка навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Ольга Максимович повідомила, що концепція проєкту полягає у промоції бойківської історико-культурної спадщини Рожнятівського району шляхом зміцнення міжкультурних зв’язків, впровадження спільних заходів з дослідження та вивчення спадщини, підвищення рівня її туристичної привабливості.  Зокрема, планується проведення комплексного соціологічного дослідження бойківської культурної спадщини на території Рожнятівщини та низки публічних подій навчально-освітнього та промоційного характеру, а саме: стартова і фінальна конференції проєкту; тренінги; ознайомчий візит до Польщі науковців та стейкхолдерів туристичної індустрії краю; фокус-групові дискусії експертів туристичної галузі як в Україні, так і на території Польщі.

Фотогалерея


09.07.2020 1072
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

282
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13537 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1536
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6073
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1701

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

619

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1257

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1152
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13500
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

216
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2