Планують завершити до кінця 2025 року: яка ситуація із будівництвом моста на Пасічну в Івано-Франківську (ФОТО)

В Івано-Франківську триває зведення Галицького мосту на Пасічну.

Про хід робіт розповіли на сайті міського голови Руслана Марцінківа, пише Фіртка.

Як зазначають, метал на всю конструкцію є, а тому будівельники активно працюють з боку вулиці Хіміків. Після цього перейдуть до з’єднання двох частин конструкції — з боку Хіміків і з боку Надрічної.

«Зараз ми робимо насув, тобто ми вже зібрали чергову секцію і насуваємо її за допомогою домкратів рухаємось на ту сторону моста, там збиратимемо вже зʼїзд, заїзд», — розповідає Олександр Чехлов, керівник проєкту з будівництва моста.

Все це контролює технічний нагляд Управління капітального будівництва.

Фахівець каже, підрядник працює на совість. А пріоритет — якнайшвидше завершити будівництво моста.

«Зараз відбувається насування моста, 4 секцій по довжині — це 51 метр і монтаж. Будемо зʼєднувати 5 і 6 опору.

Подальші роботи залежать від багатьох факторів: і від можливостей монтажної організації, і від погодних умов, але плани — якнайшвидше завершити будівництво моста», — відзначає Олександр Гук, інженер технічного нагляду Управління капітального будівництва.

Окрім того, додають на сайті міського голови, міст — це не все, що потрібно для того, аби тут був проїзд. Тому незабаром мають взятись за розв’язку та дорожнє покриття. 

«Працюємо, зараз насуваємо ту частину, яка ще залишилась для моста. Також буквально наступного місяця братимемось до з’єднання з боку вулиці Надрічної. Стоїть завдання, щоб за весну повністю зʼєднання моста були зроблені. Тобто весь метал стояв на мості, щоб переходити до опоряджувальних робіт. 

Весь метал є. Бачимо, що зараз збирається, насувається і надіємось, що всі роботи будуть завершені до кінця року і по цьому мосту зможуть люди поїхати. Працюємо над цим, якщо не буде надзвичайних інших ситуацій — то маємо впоратися з цією задачею», — підкреслює міський голова.


Нагадаємо, наприкінці листопада 2024 року мер Івано-Франківська в інтерв'ю Фіртці повідомляв про проблему з Держказначейством — платіж на сорок мільйонів гривень за метал не проводили з травня 2024 року. 

Проплату металу міський голова вказував, як головну перешкоду для закінчення будівництва. Утім, як розповів Руслан Марцінків 12 грудня 2024 року, за метал для будівництва моста вже заплатили.

«Щодо цього, то, зрозуміло, що платіжки реєструються тоді, коли Держказначейство "дає добро". Добре, що запити деяких медіа нам допомогли і платіжки пішли.

Платежі пішли й це нам дозволяє пришвидшити роботи та заплатити за матеріали. Ми вже заплатили за весь метал і надіюся, що найближчим часом почнемо ставити його на місце.

Якщо так буде, як зараз, то до осені міст буде повністю готовий. На весну ми плануємо дати прохід — можна буде йти по мосту», — вказував 12 грудня мер.

До слова, 19 грудня 2024 року Івано-Франківська міська рада схвалила бюджет міста на 2025 рік. У ньому, 400 мільйонів гривень передбачили на зведення мосту.

«Заплановане фінансування скерують не лише на добудову, а й на усю прилеглу до нього інфраструктуру», — підсумував Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

"Може бути будь-хто": як працюватимуть мовні інспектори в Івано-Франківську


26.03.2025 2534
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1625
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18809
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1690
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1178
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2222
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3797

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1906

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

648

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1419
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

335
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

846
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24362
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

576
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

583
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

720
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1609
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7949
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

355
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1997 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706