Планшет чи електронна книга: що вибрати?

 

Останнім часом все більше людей віддають перевагу паперовим книгам книги в електронних форматах. Природно, для читання таких книг потрібно спеціальний пристрій, так як читати їх з монітора комп'ютера або екрану смартфона не надто зручно. Багато хто задається питанням, який гаджет в такому випадку зручніше: планшет або електронна книга?

Що вибрати, планшет чи електронну книгу

У кожного з цих видів гаджетів є свої переваги і недоліки. Вибір буде залежати від того, з якою саме метою ви купуєте гаджет і яким бюджетом володієте. Давайте трохи докладніше зупинимося на плюсах і мінусах планшетів та електронних книг.

Електронна книга призначена виключно для читання книг в цифровому форматі. У ній можуть бути присутніми додаткові функції (відтворення аудіофайлів, Wi -Fi і т. д.), але основне завдання гаджета залишається незмінним. Тому всі переваги електронних книгах в даній ситуації пов'язані з їх основним призначенням.

Електронні книги оснащені так званим E-Ink екраном. E-Ink - це технологія електронного чорнила. Такий дисплей дійсно нагадує звичайний папір та забезпечує високий комфорт при читанні і більшу безпеку для зору. Оскільки зображення на екрані оновлюється лише в момент перегортання сторінки, такий дисплей споживає мало енергії, тому заряду електронної книги вистачає на кілька тижнів.

Однак дисплеї на основі електронного чорнила дорогі (в порівнянні з TFT-дисплеями) і крихкі. Крім того, вони потребують додаткового підсвічування, яке в більшості електронних книг відсутнє. Електронну книгу, як і паперову, можна читати тільки при наявності джерела освітлення. Оскільки E-Ink дисплеї чорно-білі, на них не дуже зручно читати повнокольорові видання в PDF-форматі. Для деяких користувачів недоліком є ​​також низька швидкість оновлення екрану.

Планшет чи електронна книга: що вибрати?

Планшет - набагато більш багатофункціональний гаджет, ніж електронна читалка. Він дозволяє не тільки читати книги, але й дивитися відео, грати в ігри, серфити в Інтернеті. Планшети зазвичай оснащені сенсорним екраном. Якщо електронну книгу відносять до гаджетів, то планшет - це вже комп'ютер, що має мобільний формат і  заточений в першу чергу під розваги.

Головна перевага планшета перед електронною книгою саме в його багатофункціональності. Якщо вам потрібно пристрій, здатний не тільки відкривати електронні книги, але й виконувати масу інших функцій, ваш вибір - планшет. Проте хороший планшет обійдеться вам дорожче електронної книги, крім того, його екран не так зручний для читання, як екран спеціально призначеного для цього пристрою.

Деякі користувачі в якості компромісу купують електронні книги з кольоровим TFT-дисплеєм. Мабуть, єдина перевага таких пристроїв - це їх низька ціна. Комфортність читання і час роботи від акумулятора в них поступаються книгам з E-Ink дисплеєм, а функціональність - планшетам. Тому такий гаджет варто купувати лише в тому випадку, якщо вам дуже потрібно пристрій для читання книг в електронному форматі, а в крштах ви обмежені.

Отже, однозначно сказати, що краще, планшет чи електронна книга, не можна. Все залежить від того, з якою саме метою ви купуєте пристрій. Якщо ви збираєтеся тільки читати електронні книги і турбуєтеся за свій зір, придбайте електронну книгу з E-Ink дисплеєм. Якщо електронні книги ви читаєте час від часу і цінуєте в гаджетах багатофункціональність, ваш вибір - планшет.

Ідеальний варіант, звичайно, - придбати обидва девайса і використовувати кожен строго за призначенням, але, на жаль, фінансові можливості більшості користувачів цього не дозволяють. Залишається робити вибір і чекати, поки будуть винайдені і запущені в масове виробництво кольорові E -Ink дисплеї.

 

it-tehnolog.com


06.01.2014 9008 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

268
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13506 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1526
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1248

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1543
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

513
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

766 2