Питання енергоефективності та соціального захисту обговорюють у Львові експерти, посадовці та журналісти з Західної України (фото)

 

 

«Як зберегти тепло в оселі та гроші в кишені» - семінар-тренінг з такою назвою розпочався сьогодні у Львові.

 

У заході, присвяченому питанням енергоефективності та соціального захисту в умовах реформування енергетичного сектору в Україні, взяли участь журналісти Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської областей.

 

Така назва і проблематика семінару-тренінгу обрана не випадково: у формуванні порядку денного значну роль відіграли результати опитування, що проводилося влітку цього року серед активістів прес-клубів та незалежних журналістських об’єднань. Саме журналісти визначили пріоритетність питань порядку денного заходу, присвяченому перебігу реформ у сфері енергетики.

 

Сьогодні читачеві подеколи непросто зорієнтуватися в інформаційному полі, сповненому не завжди достовірних суджень, а то і відвертих спекуляцій. Мета семінару-тренінгу – донести компетентну неупереджену інформацію від експертів про механізми державної підтримки населення в умовах реформування тарифної сфери. А також, про дієві шляхи підвищення рівня енергоефективності та реального зниження витрат домогосподарств на енергоресурси.

 

Тому семінар складається з двох тематичних блоків. Перший - покликаний на реальних прикладах дати відповіді на найпоширеніші запитання та спростувати міфи щодо надання житлових субсидій, а також практики адміністрування цього виду соціальної допомоги на регіональному рівні. А другий - присвячений темі енергоефективності, практичним крокам з енергозбереження та мінімізації витрат.

 

Важливість поєднання цих складових доводить успішний досвід найближчих європейських сусідів України. Лише комплексне впровадження реформ у енергетичній та тарифній сферах – це єдиний можливий шлях оздоровлення економіки, забезпечення економічного зростання та енергетичної незалежності держави. Звичайно, проведення цих реформ не мусить завдавати шкоди малозабезпеченим – тому, держава гарантує отримання допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг кожному, хто її потребує.

 

Чому потрібно бути енергоощадним та де взяти кошти на термомодернізацію? Як відбуваються втрати теплової енергії та як запобігти цьому? Як утеплити будинок чи квартиру? Хто і як може взяти «теплі кредити»? Як держава підтримує заходи з енергозбереження? Чому зростають тарифи на газ та хто їх формує? Субсидії: міфи та реальність. Як економити на комунальних платежах? – Відповіді на ці та інші питання учасники отримають під час сьогоднішнього семінару. Захід проводиться за сприяння Представництва Світового банку в Україні в рамках надання технічної допомоги за участі «Програми допомоги в управлінні енергетичним сектором (ESMAP)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогоднішній семінар – це один із серії навчально-просвітницьких заходів для журналістів, який проводиться за сприяння Представництва Світового банку в Україні в рамках надання технічної допомоги за участі «Програми допомоги в управлінні енергетичним сектором», або англ. мовою - ESMAP.

 

ESMAP – це глобальний трастовий фонд інформаційної та технічної підтримки, який адмініструється Світовим банком та спів-фінансується 13 донорськими структурами.

 

В рамках діяльності цієї Програми міжгалузева група експертів Світового банку надає Урядові України підтримку в таких питаннях:

  • здобуття енергетичної незалежності;
  • вдосконалення адресних програм соціальної допомоги малозабезпеченим шляхом усунення неефективних енергетичних субсидій (на газ і теплопостачання) та запровадження адресних житлових субсидій;
  • покращення рівня енергоефективності;
  • налагодження суспільного діалогу щодо необхідності проведення тарифної реформи.

 

Програму ESMAP було створено 1983 року, і відтоді вона зосереджує свою діяльність на посиленні ролі енергоресурсів у сфері економічного розвитку з метою сприяти подоланню бідності, економічному зростанню, поліпшенню умов життя та збереженню навколишнього природного середовища в країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою. ESMAP пропонує урядам безкоштовні рекомендації та інші види технічної допомоги.

 

Світовий банк надає підтримку реформуванню енергосектору України із 1990-х рр. Взагалі, на розвиток виробництва електроенергії, на проекти реабілітації гідроелектростанцій, модернізації систем транспортування, на будівництво нових підстанцій та на підвищення енергоефективності виділено понад 1 мільярд дол. США.

 

За розрахунками Уряду України, новий проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який реалізується за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку - загальна сума позики становить 315,5 млн. дол. США - дозволить за шість років досягнути 20% зниження споживання газу і до 60% - електроенергії.

 

 

 

 


14.10.2016 808 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1613
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3072
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1074
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1118
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1145 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3396 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

165

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1053

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

870

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

398
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

265
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2441
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1201
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1251
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

509
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15140
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7442
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

276
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

116
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

340
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

344
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

434