Питання енергоефективності та соціального захисту обговорюють у Львові експерти, посадовці та журналісти з Західної України (фото)

 

 

«Як зберегти тепло в оселі та гроші в кишені» - семінар-тренінг з такою назвою розпочався сьогодні у Львові.

 

У заході, присвяченому питанням енергоефективності та соціального захисту в умовах реформування енергетичного сектору в Україні, взяли участь журналісти Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської областей.

 

Така назва і проблематика семінару-тренінгу обрана не випадково: у формуванні порядку денного значну роль відіграли результати опитування, що проводилося влітку цього року серед активістів прес-клубів та незалежних журналістських об’єднань. Саме журналісти визначили пріоритетність питань порядку денного заходу, присвяченому перебігу реформ у сфері енергетики.

 

Сьогодні читачеві подеколи непросто зорієнтуватися в інформаційному полі, сповненому не завжди достовірних суджень, а то і відвертих спекуляцій. Мета семінару-тренінгу – донести компетентну неупереджену інформацію від експертів про механізми державної підтримки населення в умовах реформування тарифної сфери. А також, про дієві шляхи підвищення рівня енергоефективності та реального зниження витрат домогосподарств на енергоресурси.

 

Тому семінар складається з двох тематичних блоків. Перший - покликаний на реальних прикладах дати відповіді на найпоширеніші запитання та спростувати міфи щодо надання житлових субсидій, а також практики адміністрування цього виду соціальної допомоги на регіональному рівні. А другий - присвячений темі енергоефективності, практичним крокам з енергозбереження та мінімізації витрат.

 

Важливість поєднання цих складових доводить успішний досвід найближчих європейських сусідів України. Лише комплексне впровадження реформ у енергетичній та тарифній сферах – це єдиний можливий шлях оздоровлення економіки, забезпечення економічного зростання та енергетичної незалежності держави. Звичайно, проведення цих реформ не мусить завдавати шкоди малозабезпеченим – тому, держава гарантує отримання допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг кожному, хто її потребує.

 

Чому потрібно бути енергоощадним та де взяти кошти на термомодернізацію? Як відбуваються втрати теплової енергії та як запобігти цьому? Як утеплити будинок чи квартиру? Хто і як може взяти «теплі кредити»? Як держава підтримує заходи з енергозбереження? Чому зростають тарифи на газ та хто їх формує? Субсидії: міфи та реальність. Як економити на комунальних платежах? – Відповіді на ці та інші питання учасники отримають під час сьогоднішнього семінару. Захід проводиться за сприяння Представництва Світового банку в Україні в рамках надання технічної допомоги за участі «Програми допомоги в управлінні енергетичним сектором (ESMAP)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогоднішній семінар – це один із серії навчально-просвітницьких заходів для журналістів, який проводиться за сприяння Представництва Світового банку в Україні в рамках надання технічної допомоги за участі «Програми допомоги в управлінні енергетичним сектором», або англ. мовою - ESMAP.

 

ESMAP – це глобальний трастовий фонд інформаційної та технічної підтримки, який адмініструється Світовим банком та спів-фінансується 13 донорськими структурами.

 

В рамках діяльності цієї Програми міжгалузева група експертів Світового банку надає Урядові України підтримку в таких питаннях:

  • здобуття енергетичної незалежності;
  • вдосконалення адресних програм соціальної допомоги малозабезпеченим шляхом усунення неефективних енергетичних субсидій (на газ і теплопостачання) та запровадження адресних житлових субсидій;
  • покращення рівня енергоефективності;
  • налагодження суспільного діалогу щодо необхідності проведення тарифної реформи.

 

Програму ESMAP було створено 1983 року, і відтоді вона зосереджує свою діяльність на посиленні ролі енергоресурсів у сфері економічного розвитку з метою сприяти подоланню бідності, економічному зростанню, поліпшенню умов життя та збереженню навколишнього природного середовища в країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою. ESMAP пропонує урядам безкоштовні рекомендації та інші види технічної допомоги.

 

Світовий банк надає підтримку реформуванню енергосектору України із 1990-х рр. Взагалі, на розвиток виробництва електроенергії, на проекти реабілітації гідроелектростанцій, модернізації систем транспортування, на будівництво нових підстанцій та на підвищення енергоефективності виділено понад 1 мільярд дол. США.

 

За розрахунками Уряду України, новий проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який реалізується за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку - загальна сума позики становить 315,5 млн. дол. США - дозволить за шість років досягнути 20% зниження споживання газу і до 60% - електроенергії.

 

 

 

 


14.10.2016 792 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2255
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1052
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1015
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2159
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3614
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2548 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

855

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

742

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

698

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

692
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10366
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1211
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5332
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1055
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2848
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1211
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

436
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

304 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

749
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

646
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

694