У лікарнях Прикарпаття досі восьмеро білоруських туристів, які впали разом з вантажівкою в річку 6 травня.
Поліція оголосила про підозру водію ЗІЛа, який зірвався у прірву та директору фірми, яка організувала рафтинг-тур. Чиновники планують організувати перевірку автомобілів, якими у Карпатах возять туристів, йдеться у ТСН.19:30.
Читайте також: Водій вантажівки, яка разом з туристами в Карпатах злетіла з 40-метрового урвища, був п'яний
П'ятьох туристів, які зазнали травм після падіння машини у провалля, з районної лікарні перевезли до Івано-Франківська. Двох з них рятують у реанімації. У пацієнтів тяжкі переломи. Тіла трьох загиблих перевезуть на батьківщину після того, як свою роботу закінчать експерти.
Офіс "Федерації рафтингу Прикарпаття" розміщений у самому центрі Коломиї. Саме у ньому групі білорусів, за їхніми словами, організували сплав Чорним Черемошем. Сьогодні на місці тільки дружина керівника федерації. Жінка запевняє, що про справи чоловіка нічого не знає: ані про організацію рафтинг-турів загалом, ні про групу білорусів зокрема.
Іванна - адміністратор готелю, який розташований в одному приміщенні з федерацією рафтингу. У соціальних мережах, де вони рекламуються, співпраці не приховують, але свою сторінку вже видалили. У дописі зазначалося, що вартість подорожі з однієї особи 450 грн. У ціну входять: сплав на рафті чи байдарці в супроводі інструктора, трансфер в обидва боки.
Самого 52-річного керівника федерації, поліція затримала. Інший фігурант справи - водій вантажівки, що зірвалася з гори. Крім того, що був напідпитку, поліція з'ясувала - в ГАЗі, за кермо якого він сів, возити пасажирів не можна було. За словами, начальника слідчого управління Артема Мікіша, вантажівка зареєстрована на сина голови федерації.
Організацією рафтинг-турів ця фірма почала займатися років 2 тому, кажуть у районній адміністрації. Вантажівки, зокрема, й та, що злетіла у провалля, завжди стояли біля бази. Після вчорашньої трагедії чиновники звернулися до поліції, аби та організувала перевірку автомобілів, якими возять туристів. Адже сезон сплавів по гірських річках тільки почався. А потім підуть гриби, за якими туристів возитимуть ГАЗами на полонини.
"Ми намагаємося врегулювати ці перевезення вже років три. Ситуація в тому, що не всі підприємці зареєстровані у нашому районі", - розказує голова Верховинської РДА Олег Лютий.
Утім, усіх водіїв-приватників навряд чи зможуть перевірити, кажуть чиновники. Тож радять туристам самим дбати про свою безпеку. Принаймні, пересвідчитися, чи тверезий водій і в якому стані хоча б на вигляд його машина.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині, а саме у селі Красник Верховинського району, вантажний автомобіль, який перевозив туристів, перекинувся у річку Чорний Черемош з висоти близько 40 м.
Внаслідок ДТП троє осіб загинули на місці: 23-річна і 28-річна громадянки Білорусі і 29-річний громадянин Білорусі. Ще 9 осіб віком від 21-го і до 49-ть років проходять медичне обстеження у Верховинській лікарні з різними травмами.