
Щоб навести лад з паркуванням на вулиці вийшли інспектори. Новостворена структура працює трохи більше тижня.
І хоча на разі відділ складається лише з 4 інспекторів, результат очевидний. Адже за тиждень роботи – понад 100 складених протоколів.
Начальник управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що інспектори працюють у визначених секторах. Порушення паркування фіксують на фото.
Щодо сум штрафів, – вони залежать від виду порушення. Мінімальні суми – від 200 гривень за незаплачену вартість стоянки, чи 255 гривень – за Порушення правил стоянки біля дорожньої розмітки 1.4. ПДР жовтого кольору.
читайте також: За три дні інспектори з паркування склали 40 протоколів на франківських водіїв
Максимальні ж суми доведеться заплатити, якщо авто запарковане на місцях для інвалідів – 1200-1700 грн. Усі вилучені кошти йдуть у міський бюджет.
Порушник має можливість сплатити тільки 50% оголошеної вартості. Проте дія така можливість лише у перші 10 днів після накладання штрафу. Після закінчення терміну сума вже буде повною.
Проте, Андрій Гіглюк переконує, що такі «знижки» спонукатимуть до вчасної оплати.
Основну увагу інспектори зосереджують у центральній частині міста. Проте, можуть і виїжджати за викликами громадян. Щоправда, виїжджатимуть лише після масових скарг.
Міський голова Руслан Марцінків переконаний, що інспекція допоможе навести лад на вулицях міста. Особливо у найбільш проблемних ділянках.
Нагадаємо, торік, наприкінці вересня, в Україні набули чинності нові правила паркування транспортних засобів відповідно до закону про реформування сфери паркування.
Він передбачає законодавчий механізм невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування і обов’язкову фото-, відеофіксацію таких правопорушень. У свою чергу органи місцевої влади мають запровадити посади інспекторів з паркування, які зможуть накладати відповідні штрафи за порушення цих правил чи несплату вартості послуг із паркування.
Загалом законом передбачено 16 випадків неправильного паркування, за які можуть накладати штрафи. Також чітко прописані випадки, коли саме транспортний засіб створює небезпеку для дорожнього руху і його можуть евакуювати.
А також, відповідно до вимог Правил дорожнього руху, – на пішохідних переходах та 10 м від них чи від проведення дорожніх робіт, або в’їздів-виїздів з прилеглих територій.