Підприємці Калуша “б’ються” за “пивні” місця

Майже півсотні підприємців міста Калуша виявили бажання напувати пивом та безалкогольними напоями калушан у літній період. Утім, це — не єдиний рекорд: за півгодинні торги лише за право встановлення пивних палаток у Калуші бізнесмени витратили кількадесят тисяч гривень. Окрім цього, щомісячно вони сплачуватимуть у міську скарбницю орендну плату. Витрати — чималі. Тому свій бізнес підприємці називають… невигідним. Поступатися ним, проте, не хочуть.

 

Комерційний конкурс на право оренди окремих конструктивних елементів благоустрою міста під розміщення пересувних малих архітектурних форм у Калуші відбувся кілька тижнів тому. Охочих "придбати" місце для торгівлі пивом було настільки багато, що фінансові пропозиції на окремі об’єкти просто зашкалювали. 

 

Утім, своїх власників на найближче півріччя знайшли не всі запропоновані земельні ділянки. Тож, їх виставили на конкурс удруге. Він відбувся минулої середи. Влада запропонувала підприємцям також місця під квас, морозиво та солодку вату. Проте, цього разу бізнесмени не розкошелилися: обійшлися мінімальними витратами.

 

Загалом, якщо "пивні" місця підприємці хапають "мертвою хваткою", то у заробітки на квасі і морозиві, схоже, не дуже вірять. Організовувати бізнес на продажу солодкої вати — взагалі не хочуть: принаймні, наразі не зголосився ніхто.

 

Порівняно пасивними були і торги за місця продажу морозива та квасу. Їх, здебільшого, пропонуватимуть калушанам у комплексі. Адже і місця, фактично, спільні, і підприємці — одні і ті ж. 

 

Прохолодного квасу, зокрема, можна буде випити на вул. Б. Хмельницького — поруч із будинком №30; на пр. Лесі Українки — поруч із банком "ВТБ" та поруч із приміщенням державної виконавчої служби; на вул. Дзвонарській — поруч із будинком №5. За право встановити торговельні кіоски у цих місцях підприємець, загалом, погодився заплатити 1040 гривень. Ще 545 гривень заробило місто на дозволах встановити холодильники з морозивом за цими ж адресами та на вул. Дзвонарській навпроти аптеки "Нова".

 

Натомість, пивні палатки куди вагоміше позначилися на бюджеті міста. Так, підприємцям запропонували 14 місць. На "найгарячіші" з них претендували по шестеро-семеро бізнесменів. Відтак, фінансові пропозиції зростали у рази: майже по всіх об’єктах "стартували" з 1000-2000 гривень, "фінішували" — на 10 000-15 000 гривень.

 

Серед лідерів конкурсу — три місця на площі Героїв (біля колишнього кінотеатру "Відродження", навпроти будинку №12 та №21), на яких пивні палатки мали намір встановити по четверо-шестеро підприємців міста. Торгувалися — дуже активно. Відтак, загалом мали сплатити трохи більше 43 000 гривень. Утім, уже після конкурсу, один із підприємців-переможців, який обіцяв 15 300 гривень, вочевидь, "охоловши" — передумав. Відтак, "слабоалкогольне" місце на пл. Героїв — наразі вакантне.

 

Аналогічно — з місцем біля аптеки на розі будинку №30 на вул. Б. Хмельницького: двоє підприємців боролися за нього настільки активно, що незчулися, як доторгувалися майже до 25 000 гривень. У обіцяний триденний термін переможець, проте, грошей не сплатив. Відтак, одне з найбільш популярних "пивних" місць доведеться повторно виставляти на конкурс. 

 

Вільними після двох спроб знайти їм тимчасових власників залишаються і місця у парку ім. І. Франка та на березі Лімниці поблизу підвісного моста. Вони, найімовірніше, пустують, через не-сезон. Коли встановиться більш тепла погода і калушани потягнуться на природу, підприємці, сподівається міська влада, активізуються.

 

Щодо інших точок продажу пива на літній період, то ціна на них різнилася суттєво. Скажімо, за право оренди двох місць біля центральної пошти бізнесмени заплатили 15 100 і 9 100 гривень; біля торгового центру "Прометей" на вул. Пушкіна — 18 000 гривень; на розі вулиць Малицької і Ринкової — 9 000 гривень. Значно дешевше обійшлися місця, на яких бракувало претендентів, як торік, так і тепер: поруч із будинком №76 на пр. Лесі Українки, на розі вулиці Євшана та бульвару Незалежності, біля магазину "Фуршет" на майдані Шептицького. За кожне з них підприємці заплатили 1030-1050 гривень.

 

Таким чином, після двох конкурсів пиво поповнило міську скарбницю на 83 135 гривень. Це — вдвічі більше, аніж було минулого року, коли за можливість встановити літні палатки боролися 12 підприємців. Тоді найдорожче обійшлося право на встановлення палатки на вул. Б. Хмельницького (біля "п’ятачка"). За неї один із місцевих підприємців зголосився віддати 13 100 гривень. За інші місця, хоча і заплатили по кілька тисяч, утім, десятитисячний бар’єр вони — не подолали.

 

Згідно з умовами конкурсу, наголосила заступник міського голови Руслана Вайда, для встановлення палаток підприємцям залишилося укласти відповідні угоди оренди та погодити асортимент із санепідстанцією. Окрім цього, обов’язковим для підприємців, які торгуватимуть пивом, є встановлення поблизу палаток біотуалетів.

 

Між іншим, не виключає міська влада, що пивом у палатках цьогоріч торгуватимуть востаннє. Нагадаємо, що з пропозицією відмовитися від такого заробітку на сесії міської ради нещодавно виступив головний лікар міської поліклініки, депутат Михайло Гаврилишин (УП), на думку якого, пивні палатки створюють незручності для людей, а пінний напій — шкодить їхньому здоров’ю. І хоча міська влада наразі питання називає дискусійним, не виключено, що за підтримки більшості депутатів пивні палатки у Калуші опиняться під забороною.

 

                                                                                                                                                                                        Юрій Тимощук


01.05.2011 2611 1
Коментарі (1)

eLyZScNPAUW 2012.04.23, 19:17
I apperciate you taking to time to contribute That's very helpful.
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

868
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

901
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1255 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2643
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2002
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2226

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

317

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

437

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1375

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1352
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

200
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18122
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1080
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3435
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

790
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10558
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6290
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

925
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

226
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

451
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3041
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

766