Не щастить надвірнянцям з молокозаводом. Коли у свій час знищене підприємство придбав у власність іноземний інвестор, були надії, що молочна галузь забезпечить ринок якісними виробами, в тому числі виготовленими за оригінальними болгарськими рецептами, а мешканці навколишніх сіл матимуть куди здавати молоко.
Інвестор виявився нікудишнім менеджером: створені на базі виробничих потужностей заводу два товариства з обмеженою відповідальністю фактично збанкрутіли.
Директора одного з ТзОВ розшукують банкіри за неповернення півторамільйонного кредиту, відтак майно підприємства під арештом. Інше підприємство майже два роки у бухгалтерських документах показує нульове виробництво, тобто не працює. Однак, як засвідчують матеріали міліцейської перевірки, на території заводу молочних продуктів таки жевріло виробництво – діяв підпільний цех.
Офіційною особою вважалася хіба 35-річна дружина іноземця, яка представляла його інтереси в Надвірній, і місцева 38-річною мешканка, котра опікувалася завезенням сировини, виробництвом молочного продукту бринзи, відправкою готової продукції на реалізацію, а також контролювала готівкові розрахунки. На час перевірки з території незаконного виробництва якраз виїжджав автомобіль з продукцією, призначеною для реалізації на ринку у місті Львові.
Перевіркою встановлено, що молочні продукти виготовляли з порушенням усіх санітарно-гігієнічних норм. При цьому водій автомобіля мав супровідні накладні на випадок перевірки у дорозі.
В ході санкціонованого обшуку правоохоронці виявили і вилучили майже 60 незаповнених накладних з відтиском печатки товариства з обмеженою відповідальністю, понад 5 тисяч етикеток з написами «Балканська бринза», «Бринза розсільна», «Фета», «Голландський сир», «Сир хедер», а також майже 400 кілограмів фасованої бринзи, що була призначена для реалізації на ринках Львова, Ужгорода, Чернівців та Івано-Франківської області. 2 автомобілі поміщено на арештмайданчик.
Міліціонери з’ясовують, як довго діяло це виробництво. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 статті 205 Кримінального кодексу України – фіктивне підприємництво.
16