Піар у мережі

Мода на соціальні мережі все більше поширюється серед українських політиків, політологів і громадських діячів. Не відстає й Івано-Франківськ. Найбільша «тусовка» зараз у фейсбуці (Facebook, всесвітня соцмережа). Тут іноді можна навіть напряму поспілкуватися з відомими особистостями, а не з їхніми віртуальними клонами.

 

 

   

Між сім’єю та політикою

 

Одним із найактивніших мережевих політиків є відомий «герой» скандального відео, колишній бютівець Олег Ляшко. Його сторінка вражає вже на порозі – нардеп постає у плавках і бейсболці. Він має понад 3300 друзів і веде бурхливу фейсбучну діяльність. Ляшко активно піарить себе та партію свого імені, при цьому не забуває публікувати статті, де негативно згадується Юлія Тимошенко.

 

На сторінці – десятки фотоальбомів. Є фото і столичні, і регіональні – із Чернігова, Луганська, Рівного, навіть Франківська. Політика там перемішана з особистим життям нардепа й усе представлено дуже детально. Так, у фотосесії під назвою «Купив труси на хмельницькому базарі» аж 23 світлини. Він із чоловіками, і з жінками, і з дівчатами – настільки близький до народу, що аж страшно.

 

Натомість, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, який має ще більше віртуальних друзів – 4600, ділить свою сторінку на особисте та професійне. У першій частині він згадує про родину та вивішує сімейні фото. А в «політичній» – приділяє увагу підтримці братів Кличків, альтер­нативному законопроекту про Пенсійну реформу, і навіть арешту «одного з лідерів народу».

 

До речі, якось Яценюк примудрився написати про те, що готовий віддати по 10 квитків на дві вистави нашого облмуздрамтеатру в Києві – «Солодка Даруся» й «Нація». Охочих зголосилося стільки, що головний «фронтовик» був змушений перекласти розповсюдження квитків на прес-службу.

 

 

Опозиція критикує, влада чекає

 

Варто зазначити, що опозиціонери значно краще представлені у соцмережах, ніж влада. Активні нардепи: Борис Тарасюк, Андрій Парубій, Микола Томенко, Володимир Ар’єв. Як правило, у своїх публікаціях вони критикують владу. Наприклад, Андрій Парубій останнім часом зосереджував увагу на судах, які намагалися відібрати героїзм у Бандери та Шухевича. Борис Тарасюк переконує, що демократія потребує захисту. А Володимир Ар’єв пропонує дати відсіч. «Якщо не вийдемо проти режиму у ці дні – скоро навіть лікті кусати не зможемо, бо руки будуть заламані за спину», – написав зовсім недавно Ар’єв.

 

А от провладні політики не так активно ідуть у мережі. Напевно, таки не хочуть «почути кожного»… Так, із Партії регіонів лише одиниці є у фейсбуці. Та й то – чи дійсно це вони, чи клони, чи прес-служба? От, віце-прем’єр Борис Колесников з’явився у мережі, друзів збирає, пише зовсім мало. Може, й не сам. Тут Євро 2012 скоро – який фейсбук?

 

А от стосовно прем’єр-міністра Миколи Азарова всі запитання відпали. Він просто причепив відео із самим собою, де, шкода що не українською, повідомив: фейсбуком користується сам, аби знати, як люди сприймають дії уряду. Навіть пообіцяв особисто відповісти на найцікавіші запитання. Хто там хоче знати «про лопату»? Прем’єр у мережі – чекає, просимо.

 

Ще нам вдалося знайти політика, який не використовує фейс­бук у власних цілях і не додає до своїх друзів усіх підряд. Це бютівець Андрій Шевченко. Він один із небагатьох користується соцмережею, щоб спілкуватися з друзями.

 

 

Свободівці випереджають

 

Прикарпатські політики і тут не пасуть задніх. Голова облас­ної «Свободи» Олександр Сич зареєструвався одним із перших. Правда, після того, як він став головою облради, з’являється у фейсбуці нечасто. І, як правило, ввечері.

 

Крім Сича, у фейсбуці є половина свободівських депутатів міськради. Вони там більше розважаються. То Віталія Сарабін чіпляє фото, де вона цілує подругу. То Андрій Грималюк розповідає, як він набирає пшеницю в мішки та складає їх до комори, або повідом­ляє про те, що надворі – злива. А от Мар’ян Вагилевич не так пише, як виставляє власні фото: тут депутат в оточенні блондинок, тут – у горах, а це – на футболі. Натомість, Оксана Криволінська бере приклад у всеукраїнських політиків. Вона публікує фото з акцій, в яких бере участь. І, виглядає, що не змішує фейсбук із особистим життям.

 

Крім юних свободівців, у фейсбуці є й міські депутати від «Фронту змін», «Громадського форуму», «Удару». Але вони не настільки активні, користуються мережею у приватних цілях, коментують і пишуть нечасто.

 

У фейсбуці можна знайти багатьох. Членів міськвиконкому – Андрія Лиса та Руслана Руска. Депутатів облради: Андрія Романчука, Юрія Романюка, Петра Шкутяка, Володимир Олійника, Миколу Палійчука, Миколу Зелінського, Василя Поповича. З них у плані піар-технологій соцмережу використовують наймолодші – Попович та Олійник. Перший останнім часом взявся популяризувати сайт «Свободи», а другий регулярно повідомляє про геть усі проекти, до яких має хоча б мінімальний стосунок.

 

Ще доволі активним, як на свій вік та статус, є екс-нардеп Євген Гірник. Він то калуського мера Насалика трохи критикує, то вимагає української влади…

 

Одним словом, вибори ще не почалися, а соцмережі вже пішли в рух. Припускаємо, що далі буде тільки більше піару. І, напевно, більше чорного.

 

 


До теми

 

Олександр Сич, голова облради:

«Фейсбук я використовую виключно в цілях комунікації. Мені цікаво, коли на це є час, пізнавати людей, знаходити в мережі своїх друзів, знайомитися з новинками та ділитися думками. Знаю, що соціальні мережі активно використовують у політичних чи технологічних цілях, але я цього не роблю і робити не буду.

Правда, мене дратує, коли мене без мого відома включають у якісь групи. Принаймні, можна було б запитати дозволу. Бо я, не маючи змоги часто переглядати свою скриньку, отримую півтори-дві сотні листів. Якби я хотів їх читати, то нічого іншого вже б не встигав. Звісно, з групи можна вийти, але не буває дня, щоб мене знову не включили в якусь групу. Без цього перебування у фейсбуці було би комфортнішим».

 

 

Юрій Романюк, голова фракції «Батьківщина» в облраді:

«Багато хто користується фейсбуком самі не знають чого. Напевно, тому, що це круто, модно, популярно… Скажу чесно, я ніколи навіть думки не мав використовувати фейсбук з метою піару. І жодного інформаційного приводу політичного характеру я туди не виносив. Для цього у мене є персональний сайт. А фейсбук – це соціальна мережа. Тут люди просто спілкуються, обговорюють інтереси, новини, анекдоти. Не можна ж усе замикати на політиці.

Спам мене не дратує. Фейсбук дозволяє уникнути цього. Наприклад, можна зареєструвати сторінку на іншу поштову скриньку. А якщо ти нічого не робиш, щоб убезпечити себе від цього, то тоді терпи».

 

 

Богдан Федьків, депутат міськради, Партія регіонів:

«Про соцмережі я не думаю нічого поганого, але реєструватися там не планую. В будь-якому випадку це крок вперед до прогресу, і якщо багатьом це потрібно, то хай розвиваються. Якщо комусь треба там висловити свою позицію: розказати, що він робить, де і з ким спить, чим харчується, вивернути душу навиворіт, то, будь ласка, ніхто не забороняє.

Я – людина іншого покоління, я з тих, хто своє потаємне намагається не віддавати на загальне. Бо якщо поспілкуватися з товаришем, то я можу йому більше сказати. А коли тут ти закидаєш в ефір, і не знаєш, хто і як цим буде користуватися, чи не повернеться це бумерангом для тебе і твоєї родини…

А що стосується партійної діяльності, то в нас є свої сторінки в інтер­неті. І фейсбук тут не потрібен».

 

Тетяна Соболик,

Репортер


15.08.2011 Тетяна Соболик 930 3
Коментарі (3)

протлетаріат 2011.08.15, 16:59
Це ж треба мати таку "важку" працю, слідкувати хто, що і де? Якась Соболик, з якогось репортеру вважає, що це комусь потрібно. Ще б навчилася писати не висловлючи власної думки чи вподобань.
Вася, гуляй 2011.08.15, 17:15
Якмйсь проТлетаріат з якоїсь сраки вважає,що його думка когось шкребе.
і я про це 2011.08.16, 10:51
...нікчемний провінційний медіапростір, що час від часу лиже сраку владі і продукує замовні "сенсації", щоб легше жилося напевно...
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

382
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилувати водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

1092
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

2625
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

2598
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

2553
16.11.2021
Тіна Любчик

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів. Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

1866

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у даний момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Яс

408

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

14390 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

1464

Добрий шматок нашого життя минув у системі переконань, що посуду має бути два види. Перший, то звичайні горнята і банячки, якими ми послуговувалися у щоденному побуті. А в паралельній радянській реальності ще існував посуд з серванта у вітальні.

2506
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

694
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

6373
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

15341
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

5015
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

6475 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

6816
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

15994
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

2328
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

1567
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

2206
08.11.2021

Зі слів речниці, чинний голова партії Олександр Корнієнко прагне цілковито зосередитись на роботі першого заступника голови Верховної Ради України, а відтак вирішив скласти повноваження голови партії.

2532
03.11.2021

Відповідні постанови народні депутати України ухвалили сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

3182